Zavrieť

Porady

Daňové priznanie Typ A

Ahojte, prosím Vás mohli by ste mi niekdo poradiť? Vypisujem prvý krát daňové priznanie a neviem si s tým rady. Manžel pracoval 6 mesiacov na Slovensku ako vojak z povolania potvrdenie o príjme má od zamestnávateľa a 6 mesiacov v Kosove tiež ako vojak,ale príjem mal vyplácaný z Ministerstva obrany .Takže obidve potvrdenia má v Sk a nikde neni uvedené že pracoval v zahraničí. Na obidvoch potvrdeniach je uvedený úhrn príjmov, poistné a príspevky, čiastkový základ dane, úhrn zrazených preddavkov na daň, zníženie základu dane na daňovníka.Mám to zrátať z obidvoch potvrdení?A do ktorých riadkov to mám uviesť?Ďakujem veľmi pekne za pomoc.Prajem pekný deň
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Tieto dve potvrdenia si sčítaj, doplň do tlačiva DP typu A. Úhrn príjmov od všetkých zamestnávateľov - r. 32. úhrn povinného poistného r. 33, základ dane uvedieš na r. 34. Tento ZD si prenesieš aj do r. 36. Potom už doplníš odpočítateľné položky, príp. poistné na život. poistky, účelové alebo doplnkové dôch. poistenie, daň. bonus. a zrazené preddavky na daň.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Maca14 Pozri príspevok
    Ahojte, prosím Vás mohli by ste mi niekdo poradiť? Vypisujem prvý krát daňové priznanie a neviem si s tým rady. Manžel pracoval 6 mesiacov na Slovensku ako vojak z povolania potvrdenie o príjme má od zamestnávateľa a 6 mesiacov v Kosove tiež ako vojak,ale príjem mal vyplácaný z Ministerstva obrany .Takže obidve potvrdenia má v Sk a nikde neni uvedené že pracoval v zahraničí. Na obidvoch potvrdeniach je uvedený úhrn príjmov, poistné a príspevky, čiastkový základ dane, úhrn zrazených preddavkov na daň, zníženie základu dane na daňovníka.Mám to zrátať z obidvoch potvrdení?A do ktorých riadkov to mám uviesť?Ďakujem veľmi pekne za pomoc.Prajem pekný deň
    Jednotlivé sumy zrátaš. Budeš vyplňovať nasledovné riadky:

    r.32 úhrn príjmov
    r.33 zrazené poistné
    r.35 = r.32 - r33
    r.36 = r.35
    r.37 90.816
    r.38 - r.41 ak máš ďalšie odpočitateľné položky podľa predtlače
    r.42 = r.39+r.40+r.41
    r.43 = podľa predtlače
    r.44 = r.36 - r.37 - r.43
    r.45 = r.44 * 19% zaokruhlené na celé Sk dole
    r.54 = r.45
    r.55 ak manžel si uplatňuje daňový bonus na deti
    r.56 = r.54 - r.55
    r.57 = suma daňového bonusu, ktorý vyplatil zamestnávateľ manželovi
    r.61 = zrazená daň podľa potvrdení
    r.64 - suma dane ak vychádza povinnosť platiť
    r.65 - suma preplatku dane ak vychádza

    r.72 - počet príloh = 2 (2x potvrdenie - kópie)

    V skratke a narýchlo

    Daňové priznanie Typ A

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.