Zavrieť

Porady

predĺžená materská dovolenka

Dobry den. Chcela by som sa opytať, za akých podmienok si môžem predĺžiť materskú dovolenku po synovom dovŕšenom treťom roku. Plánujem zostať doma 5 rokov, s tym, že po synovom dovŕšenom treťom roku by nastúpil do škôlky. Mohla by som ďalej zostať doma na MD neplatenej? Viedol by ma zamestnávateľ nadalej ako pracovníka na MD? Kolko rokov najviac môžem zostať na MD( neplatenej?) Viem, že na platenej je to 6 rokov pri zlom zdravotnom stave dieťaťa. dakujem pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    salex Pozri príspevok
    Dobry den. Chcela by som sa opytať, za akých podmienok si môžem predĺžiť materskú dovolenku po synovom dovŕšenom treťom roku. Plánujem zostať doma 5 rokov, s tym, že po synovom dovŕšenom treťom roku by nastúpil do škôlky. Mohla by som ďalej zostať doma na MD neplatenej? Viedol by ma zamestnávateľ nadalej ako pracovníka na MD? Kolko rokov najviac môžem zostať na MD( neplatenej?) Viem, že na platenej je to 6 rokov pri zlom zdravotnom stave dieťaťa. dakujem pekne
    Môžeš zostať doma, a ak bude s tým zamestnávateľ súhlasiť, môžeš zostať aj v PP u neho. Musí však za teba platiť zdravotné poistenie z minimálnej mzdy.
    Alebo ukončíš PP, a budeš doma dokedy chceš. Do 6 rokov veku dieťaťa (ak nemáš príjem) platí za teba (ak si sa prihlásila v SP) starobné poistenie štát.
    o 2 mesiace mi končí materská. moj syn už bude mať 3 roky a pochybujem že pojde v septembri do škôlky pretože sa stále nevie sám najesť a obliecť a skoro vôbec nerozpráva. budem s ním musieť zostať doma lenže budem bez práce a bez peňazí. dá sa materská nejak predĺžiť? ďakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    marcela21 Pozri príspevok
    o 2 mesiace mi končí materská. moj syn už bude mať 3 roky a pochybujem že pojde v septembri do škôlky pretože sa stále nevie sám najesť a obliecť a skoro vôbec nerozpráva. budem s ním musieť zostať doma lenže budem bez práce a bez peňazí. dá sa materská nejak predĺžiť? ďakujem
    §166 ZP
    (2) Na prehĺbenie starostlivosti o dieťa je zamestnávateľ povinný poskytnúť žene a mužovi, ktorí o to požiadajú, rodičovskú dovolenku až do troch rokov veku dieťaťa. Ak ide o dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav dieťaťa vyžadujúci osobitnú starostlivosť, je zamestnávateľ povinný poskytnúť žene a mužovi, ktorí o to požiadajú, rodičovskú dovolenku až do šiestich rokov veku dieťaťa. Táto dovolenka sa poskytuje v rozsahu, o aký rodič žiada, spravidla však vždy najmenej na jeden mesiac.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    marcela21 Pozri príspevok
    o 2 mesiace mi končí materská. moj syn už bude mať 3 roky a pochybujem že pojde v septembri do škôlky pretože sa stále nevie sám najesť a obliecť a skoro vôbec nerozpráva. budem s ním musieť zostať doma lenže budem bez práce a bez peňazí. dá sa materská nejak predĺžiť? ďakujem
    Tym skor by mu skolka mohla prospiet ....
    Vela deti sa rozhovori medzi rovesnikmi a co sa tyka samoobsluhy ...v skolke maju jasny priklad v kolektive a nikto nechce zostat zahanbeny, ze nevie to,k co jeho spoluziaci.

    predĺžená materská dovolenka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.