Zavrieť

Porady

Odklad dane

Má niekto skúsenosti s tým, že by žiadal daňový úrad o odklad splatnej dane? Konrétne ide o daň z príjmu FO, zamestnanca, vyšla mu daň 16.500,-- keďže pracoval v zahraničí a to je pre domácnosť s troma deťmi dosť veľká záťaž.
§ 59 Zákona o správe daní som čítala, no nič konkrétne tam nie je, len to, že to je možné. Chcela by som vedieť, ako požiadať, čo k tomu doložiť a aká je pravdepodobnosť či žiadosti vyhovejú.
ĎAKUJEEEEMMM.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Bunny je offline (nepripojený) Bunny

    Bunny
    Ahoj v prvom rade je potrebne naplnit účel žiadosti a to že musí byť neodkladné zaplatenie dane spojené s*vážnou ujmou daňového subjektu. Toto je potrebné v žiadosti vyzdvihnúť.
    Dalšia podmienka je že ti správca dane musí zriadiť záložné právo, tzn. musíš sa s ním dohodnúť čo dáš do zálohy... (toto býva dosť finančné náročný úkon mám pocit, ale zavolaj na daňák ako je to s tým záložným právom).

    je potrebné dať 500 SK kolok. Inak len potom stačí podať žiadosť..

    je to na rozhodnutí správcu dane

    ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

    som kto som ZDENIELA
    No ty koky, to pre 16.500,-- Sk bude daňovník dávať niečo do zálohy?
    A ešte aj kolok vo výške 500,-- a ešte stále človek nemá záruku, že mu vyhovejú. A ešte musí zrejme dokázať, že je vo vážnej finančnej kríze, čo mu asi neprejde, keď pracuje v zahraničí a jeho manželka je zamestnaná a s trvalým príjmom.
    To tak vyzerá, že je to v zákone povolené, ale pre človeka náročná časovo, a aj finančne.

    To sa mi už zdá rozumnejšie, tak približne mesiac sa omeškať s platbou, veď sankčné úroky do Sk 500,-- sa nevyrubujú. Ovšem ak to danému človeku pomôže.
    Naposledy upravil ZDENIELA : 22.03.07 at 10:51

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.