Zavrieť

Porady

dôchodca-daň z príjmu

Ahojte poraďáci!
Chcem Vás poprosiť o radu. Vyplňujem svokre(poberá dôchodok od 1.1.2006) DP typ A,dôchodok vyšší ako 90816 Sk, bola zamestnaná: prac.zmluva do konca apríla 2006, príjem vyšší ako 45408 Sk + zamestnaná na dohody. Podľa potvrdenia (PZ) odvedené poistné, príspevok na doplnkové dôchodkové sporenie. Má potvrdenie o úhrade životného poistenia. Má nárok na tieto nezdaniteľné časti? Ak áno vychádza jej preplatok. A ešte vypĺňam riadky 28, 29 DP?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JuKaS je offline (nepripojený) JuKaS

    JuKaS
    Áno, má nárok na nezdaniteľné časti DDS a životné poistenie ale najviac vo výške 12000.- Sk celkom alebo vo výške akú zaplatila,a k bola nižšia, riadok 28, 29 vypĺňaš. Nemá nárok na nezdaniteľnú časť na daňovníka vo výške 90816.- keďže jej dôchodok prevýšil túto sumu.

    NAVA je offline (nepripojený) NAVA

    NAVA
    Dík moc. Chcela som si utvrdiť či to mám správne vyplnené a či su správne moje "myšlienkové pochody".

    dôchodca-daň z príjmu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.