Zavrieť

Porady

starobný dôchodca a ELDP

Dobrý deň,
prosím Vás, náš bývalý zamestnanec dôchodca ukončil PP 14.2.2007, ale ešte zatiaľ stále sme neodoslali ELDP do poisťovne. Prosím Vás o radu, keď dôchodkový vek mal 9.8.2006, ako sa vyplňa toto tlačivo?Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    K.A.T.K.A Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    prosím Vás, náš bývalý zamestnanec dôchodca ukončil PP 14.2.2007, ale ešte zatiaľ stále sme neodoslali ELDP do poisťovne. Prosím Vás o radu, keď dôchodkový vek mal 9.8.2006, ako sa vyplňa toto tlačivo?Dakujem
    Viac menej nejde ani o dôchodkový vek. Ale o dátum, odkedy mu bol priznaný starobný dôchodok. Ak ten dátum je zhodný - tak jeden ELDP sa mal odoslať do SP od (buď začiatku PP alebo od 1.1.2004 - podľa toho čo bolo skôr) do 8.8.2006 (pokiaľ už nebol odoslaný). A druhý vystaviť od 9.8.2006 - 14.2.2007 (doba kedy bol dôchodcom i zamestnancom súčastne) - ide im vlastne iba o to, aby mali rozdelené základy pre výpočet prehodnotenia dôchodku.

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    fipina Pozri príspevok
    Rozdelíš rok 2006 : 1.1.-08.08. a
    2006 9.8.-31.12.
    Treba rozdeliť aj VZ.
    Ja som to robil pred nejakým časom a musel som vystaviť dva ELDP. Jeden za čas zamestnania a jeden za čas zamestnania a zároveň dôchodku. Ale SP je veľmi zvláštny orgán - všade chcú tú istú vec inak.

    K.A.T.K.A je offline (nepripojený) K.A.T.K.A

    K.A.T.K.A
    takže keďže tam ten ELDP majú, ten pýtali keď si vybavovala dôchodok, takže teraz už len vlastne poslať od 9.8.2006 do ukončenia pracovného pomeru ten ELDP .... rozumiem tomu dobre?

    starobný dôchodca a ELDP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.