Zavrieť

Porady

Danové priznanie FO B

chcela by som sa opytat ake podklady treba dolozit do danove pre zivnostnika
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    stanka613 Pozri príspevok
    chcela by som sa opytat ake podklady treba dolozit do danove pre zivnostnika
    Ak uplatňuje výdavky paušálne - žiadne
    Ak vedie JÚ - výkaz o príjmoch a výdavkoch, výkaz o majetku a záväzkoch
    Ak mal aj príjem zo závislej činnosti - potvrdenie o príjme od zamestnávateľ
    Ak vedie PÚ - suvaha, výkaz ziskov a strát.

    Vyber si, málo info na presnú odpoveď.
    Tie možnosti sa môžu aj kombinovať.Narp. paušál + závislá činnosť atď....

    Kristina27 je offline (nepripojený) Kristina27

    Kristina27
    Ak si odpočítava daňový bonus na deti, tak som prikladala rodný list a doklad o návšteve školy dieťaťa, a ak si uplatňuje paušálne výdavky, dokladala som evidenciu Platby do fondov SP,ZP.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    piskotka Pozri príspevok
    Takisto, ak ma zivotne poistenie, tak original potvrdenie od poistovne
    Toto neplatí. Nemusí prikladať o živ.poistení žiadny doklad. Potvrdenie z poisťovne musí mať pri kontrole, tým zdokladuje oprávnenosť odpočtu max. 12.000

    Bola na to tu diskusia.

    otázka je offline (nepripojený) otázka

    účtovníčka otázka
    stanka613 Pozri príspevok
    je podnikatel nema pausalne výdavky ani male deti vediem mu JU
    Máš odpoveď od Smitha: Výkaz o príjmoch a výdavkoch a Výkaz o majetku a záväzkoch.

    Kristina27 je offline (nepripojený) Kristina27

    Kristina27
    stanka613 Pozri príspevok
    je podnikatel nema pausalne výdavky ani male deti vediem mu JU
    Tak len Výkaz príjmov a výdavkov a Výkaz o majetku a záväzkoch a ak vypĺňa tabuľku v V. odd., tak aj Potvrdenie o príjmoch od zamestnávateľov.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    stanka613 Pozri príspevok
    je podnikatel nema pausalne výdavky ani male deti vediem mu JU
    Deti nemusia byť malé aby sa dalo uplatniť DB. Napr. môže mať 24 rokov a sústavne sa pripravovať na povolanie (VŠ) a máš nárok na DB.

    piskotka je offline (nepripojený) piskotka

    piskotka
    smith Pozri príspevok
    Toto neplatí. Nemusí prikladať o živ.poistení žiadny doklad. Potvrdenie z poisťovne musí mať pri kontrole, tým zdokladuje oprávnenosť odpočtu max. 12.000

    Bola na to tu diskusia.
    tak neviem, odo mna minuly rok na DU III pytali, tak som im to tam dala aj tento rok....

    stanka613 je offline (nepripojený) stanka613

    stanka613
    takze ma narok na odpčet 12 000 Sk na poisteniechcela by som sa opytat vyplnam tlacivo vykaz o majetku a závazkoch a nevie co znamenaju kolonky na zadnej strane
    za bezprostredne predchadzajuce uctovné obdovie 1

    za bežné účtovné obdobie 2

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    stanka613 Pozri príspevok
    takze ma narok na odpčet 12 000 Sk na poisteniechcela by som sa opytat vyplnam tlacivo vykaz o majetku a závazkoch a nevie co znamenaju kolonky na zadnej strane
    1/za bezprostredne predchadzajuce uctovné obdovie 1

    2/za bežné účtovné obdobie 2
    1/ Konečný stav z roku 2005
    2/ Konečný stav roku 2006

    Hovoríme o Výkaze o majetku a záväzkoch .

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    vikinka Pozri príspevok
    Uplatňuješ skutočné výdavky alebo paušálne?
    Správna otázka ...............pri skutočných výdavkoch Výkazy spracuješ a odovzdáš v prílohe DP , pri ulatnení paušálnych výdavkoch Výkazy nespracovávaš a neodovzdávaš .

    Andrea_Z je offline (nepripojený) Andrea_Z

    Andrea_Z
    Podnikatel SZCO + príjem zo závislej činnosti za rok 2006, DP typ B

    Prečo je rozčlenené v potvrdení o príjme od zamestnávateľa poistné na celkom a z toho poistné na zdravotné poistenie?
    Zaplatené poistné za zdravotné poistenie sa v daňovom priznaní neuplatnuje do nákladov v kolonke výpočet základu dane z príjmov zo závislej činnosti?

    Dakujem..

    stanka613 je offline (nepripojený) stanka613

    stanka613
    zacal podnikat v roku 08/2005 vtedy bol pausalny platca a v roku 2006 nieje, preto som sa opytala pretoze mi moj jeden znami doniesol papiere aby som mu spravila danove a ja som nevedela tie casti kolonok mam si pytat aj podklady aj za rok 2005 aby som vedela konečny stav za rok 2005

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Ak za rok 2005 uplatňoval paušálne výdavky,tak nepodával na konci obdobia výkazy,preto počiatočné stavy budeš mať nulové a vykážeš len konečné na konci roku 2006.

    stanka613 je offline (nepripojený) stanka613

    stanka613
    takze do kolonky za bezprostredne predchadzajuce uct.obdobie rok 2005 napisam 0 ked si uplatnoval pausalne vydavky a za bežne uct.obdobie rok 2006 napisem konečný stav 2006
    keby si neuplatnoval pausalne vydavky tak si odpisem udaje z roku 2005 výkazu o majetku a závazkoch

    stanka613 je offline (nepripojený) stanka613

    stanka613
    výkazu o majetku a závazkoch riadok 17 mam napisat sumu nezaplatených vydavkov , do vydavkov sa nepocitaju nezaplatené závazky

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    do r.17 zapíšeš všetky závazky-faktúry došlé,ktoré neboli zaplatené do 31.12.odvody za 12/06,ktoré budú zaplatené v 01/07 ak vyšla daň z príjmu FO tak aj daň.
    Vo výdavkoch celkom možeš mať len skutočne zaplatené výdavky.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.