Zavrieť

Porady

Príjem z Nemecka

Chcem nadviazať na otázku "Príjem z Talianska".Je oslobodený od platenia aj príjem Z Nemecka?Stačí podať len DP.A musí to potvrdenie byť preložené?Ak áno v akej forme.Stačí na papier vypísať napr:
Úhrn príjmov:suma
Daň:suma
Poistné:
Ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Príjmy zo zdrojov v Spolkovej republike Nemecko nie sú od dane oslobodené, ale v zmysle Zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia medzi SR a SRN sú zo zdanenia v druhom zmluvnom štáte vyňaté.
    Ak si mal v zdaňovacom období príjem iba zo závislej činnosti, stačá DP typ A.
    Prílohou DP podaného v SR je potvrdenie od zamestnávateľa, príp. finančného úradu. Toto potvrdenie nie je potrebné prekladať.

    mamullienka je offline (nepripojený) mamullienka

    mamullienka
    Dobrý deň, ja by som sa chcela spýtať SZČO má príjem z Nemecka aj zo SR. V Nemecku neplatil daň ani nemá tam stálu prevádzakareň. Pri podaní DP stačí spolu spočítať príjmy z Nemecka aj zo SR? Príjmy z nemecka som prepočítala kurzom NBS v deň, kedy boli pripísané na účet.

    sluzby je offline (nepripojený) sluzby

    Ing. ekonomie sluzby
    dobry vecer, ja by som sa chcela opytat obcan SR, je SZČO, sucasne ma prijem zo zavislej cinnosti v Grecku /prilezitostne tam oficialne pracuje/. Jeho prijem v Grecku nemusi zdanit, pretoze tam nedosiahol stanovenu hranicu. Ako postupovat a uviest tento prijem v DP v SR.Dakujem.

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    mamullienka Pozri príspevok
    Dobrý deň, ja by som sa chcela spýtať SZČO má príjem z Nemecka aj zo SR. V Nemecku neplatil daň ani nemá tam stálu prevádzakareň. Pri podaní DP stačí spolu spočítať príjmy z Nemecka aj zo SR? Príjmy z nemecka som prepočítala kurzom NBS v deň, kedy boli pripísané na účet.
    Možno Ti pomôže toto:
    http://www.porada.sk/t70727-praca-v-zahranici-szco.html

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    sluzby Pozri príspevok
    dobry vecer, ja by som sa chcela opytat obcan SR, je SZČO, sucasne ma prijem zo zavislej cinnosti v Grecku /prilezitostne tam oficialne pracuje/. Jeho prijem v Grecku nemusi zdanit, pretoze tam nedosiahol stanovenu hranicu. Ako postupovat a uviest tento prijem v DP v SR.Dakujem.
    Príjem zo závislej činnosti v Grécku zahrnie do DP v SR a použije metódu vyňatia príjmov...

    mariannka13 je offline (nepripojený) mariannka13

    mariannka13
    na potvrdení príjmov z Nemecka nie je uvedená suma poistného, resp. to tam nikde nevidím, je to správne?

    Tajana je offline (nepripojený) Tajana

    Tajana
    Prosím o pomoc: Dôchodca, pracoval v Nemecku od 4.8.2008 do 4.11.2008. V zmluve mal dohodnutý pracovný čas (40 hod/týždenne) aj cenu práce za hodinu (hrubý aj čistý príjem).
    Žiadne iné potvrdenie nemá... Dôchodok má vyšší ako Nč (140 736,-sk)... Ak si prerátam dni, ktoré odpracoval (536) x čistý príjem (4,09€) x priemerný kurz za tie štyri mesiace = tak v čistom zarobil cca 66 570,-sk... prosím poraďte ako mám postupovať...

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Príjmy z Nemecka sú vyňaté zo zdanenia, čiže priznať príjem je potrebné, ale platiť daň nebude. Pozor ak je to dôchodca a dôchodok mu bol priznaný pred 01.01.2008 nepatrí mu nezdaniteľná položka.

    Tajana je offline (nepripojený) Tajana

    Tajana
    Áno, dôchodok mu bol priznaný už pred 01.01.2008. Ešte ak môžem poprosiť, ako to zapíšem do DP? Vopred ďakujem

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Presný popis nájdeš tu na porade, už viackrát som ho uviedla úplne do podrobna včetne uvedenia čísiel riadkov. Stačí použiť takú zázračnú vecičku ako je vyhľadávač.

    Tajana je offline (nepripojený) Tajana

    Tajana
    No, tak som tú zázračnú vecičku - vyhľadávač -použila a čítala a čítala... až som sa dočítala niečo o invalidných dôchodcoch... A ten "môj" je tiež invalidný dôchodca... takže teraz napíšem čistý príjem do riadku 34 DP typu A a odpočítateľnú položku .... a ešte do riadku 46, však?

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Ak je invalidný dôchodca tak tam uplatníš nezdaniteľnú položku v plnej výške.

    milagros208 je offline (nepripojený) milagros208

    milagros208
    Ahojte. Chcela by som sa spýtať ohľadom príjmu z Nemecka. Známy pracuje v Nemecku cez slovenskú firmu. Dostal od nej 2 potvrdenia, jedno slovenské a jedno nemecké. V Nemecku aj na Slovensku má zaplatenú daň. Beriem príjmy z Nemecka metódou vyňatia, aj keď to potvrdenie má od slovenskej firmy? Ďakujem.

    milagros208 je offline (nepripojený) milagros208

    milagros208
    milagros208 Pozri príspevok
    Ahojte. Chcela by som sa spýtať ohľadom príjmu z Nemecka. Známy pracuje v Nemecku cez slovenskú firmu. Dostal od nej 2 potvrdenia, jedno slovenské a jedno nemecké. V Nemecku aj na Slovensku má zaplatenú daň. Beriem príjmy z Nemecka metódou vyňatia, aj keď to potvrdenie má od slovenskej firmy? Ďakujem.
    Nemá s týmto niekto skúsenosti? Ďakujem.

    suzi22 je offline (nepripojený) suzi22

    suzi22
    Prosím Vás, clovek bol 11 mesiacov zamestnany v Nemecku na TPP. 1 mesiac bol na UP v DE a dostal davku v nezamestnanosti.
    Cize urobim DP typ A a do r.32 davam príjem aj z UP ci len z TPP? NC 4025,70eur - mam ju tam vypisat kedze nemal vobec prijem na SR? Dakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.