Zavrieť

Porady

pohľadávka

Ahojte, chcela by som sa opýtať ako v JU zaúčtujem už zaplatenú pohľadávku voči sociál.poisť. 2261,-. prišlo upovedomenie o začatí exekúcie, ale nie je tam uvedené za čo je to a ani majiteľ mi nevie povedať? Zaúčtujem to ako výdaj za poistné alebo výdavok neovpl.zd? díky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    pravdepodobne myslíš záväzok voči SP - asi pokuta, penále
    (2) Daňovými výdavkami nie sú tiež

    a) zvýšenia dane, prirážky k poistnému platenému na zdravotné poistenie, úroky platené za obdobie odkladu platenia dane a cla, penále a pokuty s výnimkou zaplatených zmluvných pokút,

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    Na to papieri z exek.úradu je napísané pohľadávka voči soc.poist,ale neviem identifikovať čo to je, tak neviem ako to mám zaúčtovať?

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    Skús sa spojiť so SP...oni Ti povedia za čo je tá exekúcia ak k tomu nemáš doklad.

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    A penále zo sociálnej poisťovne za dlžné poistné idú do výdavkov neovplyv.ZD alebo môžu ísť do réžie?

    Pru je offline (nepripojený) Pru

    Pru
    Ahojte, prosím Vás aj mňa by zaujímalo: SZČO prišlo doplatiť dobrovoľné poistenie aj povinné do SP, má už aj splátkový kalendár, môže si aj dobrovoľné aj povinné zaúčtovať ako výdavok-zákonné poistenie a penále, ktoré su ku každému vyčíslené, neviem asi nejdú do réžie, ale VNZD? ďakujem

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Pru Pozri príspevok
    Ahojte, prosím Vás aj mňa by zaujímalo: SZČO prišlo doplatiť dobrovoľné poistenie aj povinné do SP, má už aj splátkový kalendár, môže si aj dobrovoľné aj povinné zaúčtovať ako výdavok-zákonné poistenie a penále, ktoré su ku každému vyčíslené, neviem asi nejdú do réžie, ale VNZD? ďakujem


    Povinné + dobrovoľné = výdavok ovpl. základ dane (fondy), penále = výdavok neovpl. základ dane (ostatné) - to všetko s dátumom úhrady.

    Pru je offline (nepripojený) Pru

    Pru
    ďakujem, lebo ma napadlo, či dobrovoľné nebude náhodou VNZD, takže to mám dobre.
    A na druhom rozhodnutí má nie penále ale úrok, ten tiež ide medzi VNZD?

    e.v.a. je offline (nepripojený) e.v.a.

    e.v.a.
    Ja by som ešte pripojila otázočku. Klientovi poslali list, že evidujú nedoplatok na poistnom VšZP k 30. 4. Klient to zaplatil. Celý rok 2007 platil povinné zdravotné. Asi je to za rok 2006. Môže to ísť do VOZD?
    Ďakujem

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    e.v.a. Pozri príspevok
    Ja by som ešte pripojila otázočku. Klientovi poslali list, že evidujú nedoplatok na poistnom VšZP k 30. 4. Klient to zaplatil. Celý rok 2007 platil povinné zdravotné. Asi je to za rok 2006. Môže to ísť do VOZD?
    Ďakujem
    Áno, dňom úhrady to zaúčtuješ do VOZD...

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Pru Pozri príspevok
    ďakujem, lebo ma napadlo, či dobrovoľné nebude náhodou VNZD, takže to mám dobre.
    A na druhom rozhodnutí má nie penále ale úrok, ten tiež ide medzi VNZD?

    Úrok z omeškania...ešte som také nevidela, zrejme u dobrovoľného poistenia je to "to isté" ako penále u povinného poistenia SZČO = VNZD.

    Pru je offline (nepripojený) Pru

    Pru
    áno, na splátkovom kalendári je výška splátky a úrok a na druhom je istina a úrok.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.