Zavrieť

Porady

Peňažný denník a DPH

Dostalo sa mi do rúk daňové priznanie FO platca DPH za rok 2005. Sú tu uvedené výdavky a príjmy z PD (celkom bez DPH). To by bolo v poriadku, ale on podniká 3 roky a na DP bola suma za všetky tie 3 roky (presne ako je uvedené v PD - suma z konca min. roka sa prenáša do nového roka). Chcem sa spýtať, či sa má zo sumy na konci roku 2006 odpočítať suma na začiatku roku 2006 a tá sa uviesť v DP za rok 2006. A čo s tými predchádzajúcimi priznaniami, mám urobiť opravné, alebo to už nechať tak?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anna1974 je offline (nepripojený) Anna1974

    Anna1974
    Každý nový hospodársky rok sa začína s počiatočnými stavmi a to len v pokladni a na bankovom účte...nezrátavajú sa príjmy a výdaje z minulých období..Ale ak je to naozaj tak, ako tvrdíš, tak jednoznačne treba podať dodatočne danové priznania a uviesť správne výšky príjmov a výdajov za jednotlivé obdobia.

    Monius je offline (nepripojený) Monius

    Monius
    Neviem, či je to správne, ak nie, chcele by som to v tomto roku dať dokopy. Keď založím nový PD písaný v exceli na rok 2007, tak vo všetkých bunkách na začiatku roku mám dať 0, okrem "Zostatok" v pokladni a na BU, tam dám sumy z minulého roku?

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    A ešte si musíš dať počiatočné stavyv knihách
    1. pohľadávky
    2. záväzky
    3. majetok

    a ja neviem čo ešte to závisí aj od dtuhu podnikania
    napr. tovar na sklade
    materiál na sklade.

    Aha prepáč, píšeš iba o peňažnom denníku, tu dáš iba poč. stavy pokladne a BU k 1.1.2007
    Naposledy upravil jamis : 24.03.07 at 14:37

    Monius je offline (nepripojený) Monius

    Monius
    Takže keď mám pred sebou PD z roku 2006 a idem zakladať nový na rok 2007, opíšem stavy z konca roku 2006 v tých bunkách, v ktorých sa aj účtovalo?

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Monius Pozri príspevok
    Takže keď mám pred sebou PD z roku 2006 a idem zakladať nový na rok 2007, opíšem stavy z konca roku 2006 v tých bunkách, v ktorých sa aj účtovalo?
    Nie opíšeš len stav pokladne a účtu- k 1.1.2007 to budú počiatočné stavy.
    Pohľadávky, záväzky atď. máš v príslušných knihách, nie v peňažnom denníku...

    Monius je offline (nepripojený) Monius

    Monius
    Tak si to už len zhrniem. Na začiatku roku 2007 budú príjmy a výdavky v hotovosti 0 a zostatok v pokladni prenesený stav z min. roku, to isté aj ma BU. Rozpísanie príjmov a výdavkov na ovplvňujúce a neovpl. základ dane, tam budú počiatočné stavy tiež 0. OK?

    Peňažný denník a DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.