Zavrieť

Porady

Danove priznanie FO

optimista
Ide o Danove priznanie FO typ B
Nieje mi jasne ako vplnit oddiel IX. riadok 68
priklad :
od r.51 do 58 nieje nic
r.59....10000
r.60...100000
r.61 a 62 ....0
r.63...110000
r. 64 ...0
r.65....110000
r.66....0
r.67...110000
r.68...???? ked tam dam 0 tak ako spocitam r.69?
Ved tam ma byt 59+68
A je mi jasne ,ze na 69 ma byt 110000

Poradi niekto?
Dakujem
Usporiadat
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
Oni sa tam asi pomýlili...
0 0
eha eha

eha je offline (nepripojený) eha

Asi určite, ja som na r.69 uviedla ZD tak ako píšeš ty :-)))
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
Podľa informácii z DU budú k tomu prikladať akési upresnenie opravy toho riadku, som zvedavá, či to bude, xix
0 0
marcelaStanakova marcelaStanakova

marcelaStanakova je offline (nepripojený) marcelaStanakova

Niekde som počula, že vraj tí podnikatelia FO ktorý nemali žiadne príjmy ani výdaje nemusia podávať žiadne nulové daňové priznanie neviete čo je na tom pravdy?
0 0
Yvvetta Yvvetta

Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

ťažko pracujúca účtovníčka
Ja by som povedala, že každá FO - podnikateľ musí podať DP. Priznanie nemusia podať iba FO, ktorí nemali príjem za rok 2004 viac ako 40 tis. Presnú sumu neviem. Mala by to byť polovica z nezdanenej položky
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
marcelaStanakova
Niekde som počula, že vraj tí podnikatelia FO ktorý nemali žiadne príjmy ani výdaje nemusia podávať žiadne nulové daňové priznanie neviete čo je na tom pravdy?
ak nemali žiadne príjmy, to znamená, že mali príjmy za rok 2004 menšie ako 40416, však? Marcela, daňové priznanie takéto osoby nemusia podávať
0 0
ekin ekin

ekin je offline (nepripojený) ekin

pripájam sa k nejasnosti okolo par.32, ods. 1 - kde je uvedené" Daňové priznanie za zdaňovacie obdobie je povinný podať daňovník v lehote podľa par.49, ak za zdaňovacie obdobie dosiahol zdanit.príjmy presahujúce 50% sumy podľa par.11,ods.1 písm.a) " - čiže nad 40 416 Sk, čo práve v poslednom čase najviac omieľajú v médiách. Lenže z nejakého školenia si pamätám nezdanit.čiastku iného príjmu než par.5 maxim. do výšky okolo 21000 Sk. Tak teraz mám v tom opäť zmätok. Ciže ak dôchodca má iný príjem /nie závislá činnosť a nie podl.zrážk.dani/ do 40 tis, nemusi podávať DP? Co je rozhodujúce - nemať kombináciu príjmov, alebo hranica príjmu?
0 0
ekin ekin

ekin je offline (nepripojený) ekin

podotýkam, že sa to netýka FO-podnikateľ, čo je snáď jasné
0 0
saman saman

saman je offline (nepripojený) saman

ekin
pripájam sa k nejasnosti okolo par.32, ods. 1 - kde je uvedené" Daňové priznanie za zdaňovacie obdobie je povinný podať daňovník v lehote podľa par.49, ak za zdaňovacie obdobie dosiahol zdanit.príjmy presahujúce 50% sumy podľa par.11,ods.1 písm.a) " - čiže nad 40 416 Sk, čo práve v poslednom čase najviac omieľajú v médiách. Lenže z nejakého školenia si pamätám nezdanit.čiastku iného príjmu než par.5 maxim. do výšky okolo 21000 Sk. Tak teraz mám v tom opäť zmätok. Ciže ak dôchodca má iný príjem /nie závislá činnosť a nie podl.zrážk.dani/ do 40 tis, nemusi podávať DP? Co je rozhodujúce - nemať kombináciu príjmov, alebo hranica príjmu?
Ekin - podla mna sa berie do uvahy sucet prijmov za vsetky paragrafy § 5-8, ten nemoze byt vyssi ako 40 tis. SK. Ak je vyssi treba podat danove priznanie. Nejde len o prijmy § 6-8 - ako to bolo v r. 2003 a limit bol 10 tis. Sk.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
evi, suma cca 21000 je podľa § 9 ods. 1h) ... hranicu 40416 sleduješ podľa § 5-8 v súhrne, tak ako tvrdí saman
0 0
enad enad

enad je offline (nepripojený) enad

Ahojte,

mam takyto problem. Pani ma hlavný pracovný pomer. Okrem toho ma živnost, v ktorej príjem nepresiahol 70000,- Sk.Dalej ma uzatvorené Mandatnu zmluvu s poistovnou. A ešte DoPČ, ktorej výška je 4000,- hrubého mesačne. Z tejto jej zamestnávateľ strháva 19% daň z príjmu. Má si aj príjem z DoPČ zaradiť do daňového priznania, alebo nie. Bude sa jej aj tento prijem počitat do prijmu na socialnu poistovnu?
Dakujem
0 0
Zuziana Zuziana

Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

Mala som prípad, keď bola podnikateľka na MD a nemala žiaden príjem. Napísala som list na DÚ o dôvode nepodania. Správkyňa povedala, že sa to nemuselo a podala by až v prípade, ak by ju správca dane k tomu vyzval. Platí to tak stále.
0 0
jeso jeso

jeso je offline (nepripojený) jeso

No neviem , ja mám známeho, ktorý má príjem z §5 a má tiež živnosť. Zo živnosti nemal žiaden príjem a daňové priznanie aj tak musel podať -bol sa pýtať na DÚ .
0 0
Luckasari Luckasari

Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

sisas
Ahojte,

mam takyto problem. Pani ma hlavný pracovný pomer. Okrem toho ma živnost, v ktorej príjem nepresiahol 70000,- Sk.Dalej ma uzatvorené Mandatnu zmluvu s poistovnou. A ešte DoPČ, ktorej výška je 4000,- hrubého mesačne. Z tejto jej zamestnávateľ strháva 19% daň z príjmu. Má si aj príjem z DoPČ zaradiť do daňového priznania, alebo nie. Bude sa jej aj tento prijem počitat do prijmu na socialnu poistovnu?
Dakujem
áno, aj príjem z dohody treba započítať do daňového priznania, teraz je už každá zrazená "daň" z príjmu preddavkom a tým pádom nie je vyrovnaná
0 0
ajacik ajacik

ajacik je offline (nepripojený) ajacik

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
Denisa
Ide o Danove priznanie FO typ B
Nieje mi jasne ako vplnit oddiel IX. riadok 68
priklad :
od r.51 do 58 nieje nic
r.59....10000
r.60...100000
r.61 a 62 ....0
r.63...110000
r. 64 ...0
r.65....110000
r.66....0
r.67...110000
r.68...???? ked tam dam 0 tak ako spocitam r.69?
Ved tam ma byt 59+68
A je mi jasne ,ze na 69 ma byt 110000

Poradi niekto?
Dakujem
ja by som sa chcela vrátiť k tomu pôvodnému probému: čo s tým riadkom 68? už sa k tomu DR vyjadrilo?

a ešte by ma zaujímala jedna vec: ak daňovníkovi vznikne nárok na preplatok, tak to ide do riadku 97 pre typ B??
Naposledy upravil ajacik : 27.01.05 at 22:00
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
ajacik....základ dane dáš do r. 69
preplatok na dani dáš do r. 97
0 0
ajacik ajacik

ajacik je offline (nepripojený) ajacik

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
a ak si daňovník uplatňuje paušálne výdavky, ak do XIII. oddielu - Osobitné záznamy daňovníka treba niečo uvádzať do "voľného miesta", alebo stačí iba zaškrtnúť, že si uplatňuje paušálne výdavky?
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
ajacik
a ak si daňovník uplatňuje paušálne výdavky, ak do XIII. oddielu - Osobitné záznamy daňovníka treba niečo uvádzať do "voľného miesta", alebo stačí iba zaškrtnúť, že si uplatňuje paušálne výdavky?
Stačí tam iba zaškrtnúť...a k tým paušálnym výdavkom sa ešte pripočítajú platby do soc. a zdravotnej poisťovne...ak ich platil
0 0
ajacik ajacik

ajacik je offline (nepripojený) ajacik

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
jasné, to som urobila.
dakujem

a čo ten "magický" riadok 68 ??
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
ked som to rozoberala na DÚ, povedali mi, že tam má byť z r. 67 - zase na MF urobili chybu...aké to prekvapenie
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať