Zavrieť

Porady

Daňové priznanie a materská

Pekny den zelam. Surne by som potrebovala poradit aky typ danoveho priznania si ma podat zena na materskej dovolenke ak mala za rok 2006 aj prijem zo zavislej cinnosti aj materske davky, alebo staci rocne zuctovanie u zamestnavatela, ktory je jej poslednym zamestnavatelom pred nastupom na matersku?
Najprv som jej urobila rocne zuctovanie u posledneho zamestnavatela a prijem z materskej som jej dala do uhrnu prijmov. Rozdiel - nedoplatok uz aj uhradila zo sukromneho uctu.
Ziadny typ danoveho priznania sa mi nepzdáva!!

Dakujem krasne za usmernenie.
Usporiadat
Zlata Zlata

Zlata je offline (nepripojený) Zlata

Susan Pozri príspevok
Pekny den zelam. Surne by som potrebovala poradit aky typ danoveho priznania si ma podat zena na materskej dovolenke ak mala za rok 2006 aj prijem zo zavislej cinnosti aj materske davky, alebo staci rocne zuctovanie u zamestnavatela, ktory je jej poslednym zamestnavatelom pred nastupom na matersku?
Najprv som jej urobila rocne zuctovanie u posledneho zamestnavatela a prijem z materskej som jej dala do uhrnu prijmov. Rozdiel - nedoplatok uz aj uhradila zo sukromneho uctu.
Ziadny typ danoveho priznania sa mi nepzdáva!!

Dakujem krasne za usmernenie.
Ak mala len príjem zo závislej činnsoti, u zamestnávateľa mala požiadať o ročné zúčtovanie.
Čo to znamená: " Najprv som jej urobila rocne zuctovanie u posledneho zamestnavatela " ?
veď to robí zamestnávateľ?

a materské dávky si dala do zdaniteľných príjmov?

a čo si uhradila zo súkromného účtu?
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Materské dávky sa nedávajú predsa do príjmu.
0 0
rene rene

rene je offline (nepripojený) rene

Ak dostala Potvrdenie od zamestnávateľa za rok 2006, urobila by som daňové priznanie typu A /s modrým pásikom/, materská sa neráta do zdaniteľných príjmov, len to, čo má v tom potvrdení ako zdaniteľné príjmy.
Treba ešte rozlišovať či ide o rodičovský príspevok, alebo o materskú a to pre sumu nezdaniteľnej čiastky.
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Nezdaniteľná čiastka sa neponižuje, má nárok na celú. To sa ponižuje iba v prípade, že si chce uplaniť na ňu odpočet manžel.
0 0
rene rene

rene je offline (nepripojený) rene

Jasné, tak to bolo myslené, KvetkaK má úplnú pravdu.
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

mohli by ste mi poradit prosim, zamestnankyna si ide robit danove priznanie,
bola cely rok na rodicovskej dovolenke, mala prijmy z prenajmu.
ma si podat typ B, uviest tam prijmy - rodicovky prispevok? a potom uviest prijmy z prenajmu? moze si uplatnit aj pausalne vydavky 40 percent?
0 0
Zlata Zlata

Zlata je offline (nepripojený) Zlata

korduľa Pozri príspevok
mohli by ste mi poradit prosim, zamestnankyna si ide robit danove priznanie,
bola cely rok na rodicovskej dovolenke, mala prijmy z prenajmu.
ma si podat typ B, uviest tam prijmy - rodicovky prispevok? a potom uviest prijmy z prenajmu? moze si uplatnit aj pausalne vydavky 40 percent?
Vypĺňa typ B
rodičovský príspevok : neuvádza sa
príjem a výdaj z prenájmu : VI. odd.riadok 10
príjem si môže zníži o 23 650,-
Výdavky - 40 % z príjmov
odpočítateľná položka 90816,-
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

znamena to , ze ak mala prijmy z prenajmu 270 000,-,
tak si odrata 23 650,-

246 350,- a z tejto sumy si este moze odratat 40 percen /98 540/ co jej zostane 147 810 a z tejto sumy aj 90 816?takze dan bude platit zo sumy 56 994?
myslela som, ze do prijmu sa rata aj rodicovsky prispevok, ze len materska je oslobodena
0 0
Zlata Zlata

Zlata je offline (nepripojený) Zlata

korduľa Pozri príspevok
znamena to , ze ak mala prijmy z prenajmu 270 000,-,
tak si odrata 23 650,-

246 350,- a z tejto sumy si este moze odratat 40 percen /98 540/ co jej zostane 147 810 a z tejto sumy aj 90 816?takze dan bude platit zo sumy 56 994?
myslela som, ze do prijmu sa rata aj rodicovsky prispevok, ze len materska je oslobodena
Správne, môže si odpočítať aj max. 12000 na životne a dôch. pripoistenie., resp. na manžela.
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

super dakujem velmi pekne
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

este by som sa chcela spytat, ci je obmedzena aj suma nejakou hornou hranicou, z ktorej sa da odratat tych 40 percent
0 0
Zlata Zlata

Zlata je offline (nepripojený) Zlata

korduľa Pozri príspevok
este by som sa chcela spytat, ci je obmedzena aj suma nejakou hornou hranicou, z ktorej sa da odratat tych 40 percent
nie je obmedzená
ale príjem sa dá rozdeliť
ak je nehnuteľnosť v bezpodielovom vlastníctve - medzi manželmi ľubovoľne
jeden môže mať celý príjem,druhý nič, alebo si ho môžu rozdeliť ako im to vyhovuje.
Samozrejme v poldielovom vlastníctve, iba svoj diel.
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

prave mi kolegyna povedala, ze ak si chce danovnik uplatnovat tych 40 percent vydavky tak to musi oznamit na zaciatku roka, je to pravda? ak ano podla akeho paragrafu. dakujem
0 0
Antonia1 Antonia1

Antonia1 je offline (nepripojený) Antonia1

korduľa Pozri príspevok
prave mi kolegyna povedala, ze ak si chce danovnik uplatnovat tych 40 percent vydavky tak to musi oznamit na zaciatku roka, je to pravda? ak ano podla akeho paragrafu. dakujem
nie nemusí to oznámiť
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

dakujem, padol mi kamen zo srdca
0 0
Susan Susan

Susan je offline (nepripojený) Susan

KvetkaK Pozri príspevok
Materské dávky sa nedávajú predsa do príjmu.
Materska davka sa dava do prijmu, iba rodicovske davky sa nezahrnuju do prijmu. Dufam, ze je to tak?
0 0
Susan Susan

Susan je offline (nepripojený) Susan

Zlata Pozri príspevok
Ak mala len príjem zo závislej činnsoti, u zamestnávateľa mala požiadať o ročné zúčtovanie.
Čo to znamená: " Najprv som jej urobila rocne zuctovanie u posledneho zamestnavatela " ?
veď to robí zamestnávateľ?

a materské dávky si dala do zdaniteľných príjmov?

a čo si uhradila zo súkromného účtu?
Tato zamestnankyna bola jedinou zamestnankynou a zaroven aj konatelkou firmy. Kedze jej vysiel nedoplatok, nemala som z coho odpocitat vzniknuty nedoplatok a tak si tento nedoplatok uhradila zo svojho sukromneho uctu. Na DU napisem iba oznamenie o vykonani rocneho zuctovania s tym, ze nedoplatok bol uhradeny zo sukromneho uctu zamestnankyne. Dufam, ze si to dobre vysvetlujem. Opravte ma, ak to tak nie je spravne.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Susan Pozri príspevok
Materska davka sa dava do prijmu, iba rodicovske davky sa nezahrnuju do prijmu. Dufam, ze je to tak?
Materská sa považuje za príjem len pri posudzovaní vlastného príjmu manželky pri odpočítateľnej položke na manželku.

Inak materská nie je zdaniteľným príjmom
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Susan Pozri príspevok
Tato zamestnankyna bola jedinou zamestnankynou a zaroven aj konatelkou firmy. Kedze jej vysiel nedoplatok, nemala som z coho odpocitat vzniknuty nedoplatok a tak si tento nedoplatok uhradila zo svojho sukromneho uctu. Na DU napisem iba oznamenie o vykonani rocneho zuctovania s tym, ze nedoplatok bol uhradeny zo sukromneho uctu zamestnankyne. Dufam, ze si to dobre vysvetlujem. Opravte ma, ak to tak nie je spravne.
Keď mala príjem len zo zamestnania na základe čoho jej vyšiel nedoplatok ?
0 0
Susan Susan

Susan je offline (nepripojený) Susan

katkaj Pozri príspevok
Keď mala príjem len zo zamestnania na základe čoho jej vyšiel nedoplatok ?
Urobila som chybu, ked som prijem z materskych davok pripocitala k prijmom zo zavislej cinnosti? Vypocet som urobila nasledovne:

Prijem zo zav.cinnost i+ 30.000
Materske davky + 80.000 :-(???
Nezdanit.cast - 90.816
Zaklad dane 19.184
19% Dan 3.644
Odvedené predd. -1.000
K uhrade 2.644

Sumy presne teraz neviem, tak som si ich vymyslela.
Teraz mam vycitky, ze som ju ukrivdila!!
Dakujem pekne za usmernenie.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať