Zavrieť

Porady

Usporiadat
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
Preplatok z RZZP budeš dňom príjmu účtovať o príjmu neovplyv.základ dane. No, ale v daňovom priznaní príjem z roč.zúčtovania zahrnieš do príjmov podľa § 8 ods.1 písm.k) v VIII.oddieli , riadok 10.
0 0
Danielle369 Danielle369

Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

Mne ešte neposlali preplatok zo VšZP,takže ho nedám do danového priznania,uvažujem správne?
Dakujem.......
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

dan Pozri príspevok
Mne ešte neposlali preplatok zo VšZP,takže ho nedám do danového priznania,uvažujem správne?
Dakujem.......
nO, AK SI HO NEDOSTALA,tak žiaden nie je,t.j. NEDáš.
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
dan Pozri príspevok
Mne ešte neposlali preplatok zo VšZP,takže ho nedám do danového priznania,uvažujem správne?
Dakujem.......
Len doplním Tweety, že aj keď si ho nedostala, ale musíš ho evidovať ako pohľadávku voči všzp v knihe pohľadávok a vykazovať vo výkaze o MaZ.
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Ďakujem pekne, ale mne sa to zdá prirodzenejšie zaúčtovať vo fondoch s opačným znamienkom. Čo na to hovoríte?
0 0
janasim janasim

janasim je offline (nepripojený) janasim

Za rok 2007 to tak bude,ale pre tento rok je to v zákone tak ako v príspevku č.2
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Ak sa už náhodou niekto prepol na nasledujúce zdaňovacie obdobie - tento rok = 2006.
0 0
Jana69 Jana69

Jana69 je offline (nepripojený) Jana69

Nedoplatok z RZZP pri pauš. výdavkoch uvádzam v §8 odst.1 písm. k v stĺpci výdavky?
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka


Ak si ho zaplatila, áno.
Moja odpoveď nie je správna správna. (Viď ďalej príspevok Mušky). Pre logický sled ju tu však nechám a opravujem.
Naposledy upravil Evanka : 27.03.07 at 21:34
0 0
Jana69 Jana69

Jana69 je offline (nepripojený) Jana69

Jana69 Pozri príspevok
Nedoplatok z RZZP pri pauš. výdavkoch uvádzam v §8 odst.1 písm. k v stĺpci výdavky?
zaplatila. mýli ma že zákon o DzP hovorí len o preplatku, čo sa týka vyššie uvedéno §.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Evanka, podľa mňa nie.
Nedoplatok - uhradený - uvedieš riadne do výdavkov v § 6 - kam patrí
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Jana69 Pozri príspevok
Nedoplatok z RZZP pri pauš. výdavkoch uvádzam v §8 odst.1 písm. k v stĺpci výdavky?
§8 má názov Ostatné príjmy .
Pozri predmetné ustanovenie:
k) vrátené poistné na zdravotné poistenie20) zaplatené bez právneho dôvodu a vrátené poistné na sociálne poistenie21) zaplatené bez právneho dôvodu alebo vrátená časť poistného presahujúca správnu výšku
poistného,20) o ktoré si daňovník znížil v predchádzajúcom zdaňovacom období alebo predchádzajúcich zdaňovacích obdobiach príjmy podľa § 5 a6,
...

Nedoplatok poistného je výdavok ovplyvňujúci základ dane, normálne o ňom účtuješ .
0 0
Jana69 Jana69

Jana69 je offline (nepripojený) Jana69

Jana69 Pozri príspevok
Nedoplatok z RZZP pri pauš. výdavkoch uvádzam v §8 odst.1 písm. k v stĺpci výdavky?

Mýli ma, že vyššie citovaný § hovorí len o preplatku z RZZP a nie nedoplatku...
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Janka, veď Ti Johanka píše, že § 8 písm. k - hovorí iba o VRÁTENOM poistnom. / Tebou prijatom/

Takže o nedoplatku riadne účtuješ v účtovníctve, a ak máš paušál. výdavky, tak nedoplatok len pripočítaš k ostatných úhradam poistného
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Tým, že zákon osobitne nedoplatok nerieši, patrí do § 6.
0 0
Jana69 Jana69

Jana69 je offline (nepripojený) Jana69

Ďakujem babenky.
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Muška Pozri príspevok
Evanka, podľa mňa nie.
Nedoplatok - uhradený - uvedieš riadne do výdavkov v § 6 - kam patrí
Tak to som netušila. Vďaka za upozornenie. Už som to dala do §8 - výdavky, logicky mi to vychádzalo tak. (DP odovzdané). Výsledok je predsa rovnaký. Takže daň je vypočítaná správne.
0 0
Jana69 Jana69

Jana69 je offline (nepripojený) Jana69

Johanka, prosím ťa, mrkni sa na tému chyba v zdan. obchode. Ako by si to riešila ty?
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Evanka Pozri príspevok
Tak to som netušila. Vďaka za upozornenie. Už som to dala do §8 - výdavky, logicky mi to vychádzalo tak. (DP odovzdané). Výsledok je predsa rovnaký. Takže daň je vypočítaná správne.
Evanka, to je síce pravda.
Ale....
Ja som mala klienta, ktorý z minimálnej platby ZP doplácal do maxima ZP
Keby som mu to dala do § 8 - mal by vyšší VZ do SP od 1.7.2007
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Jasné, Muška, ja sa iba uspokojujem, že nebudem kvôli tomu dávať opravné DP.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať