Zavrieť

Porady

Poraďte ako znížiť daň

Pekný deň. Prosím o radu ako znížiť daň. Jeden klient mal pizzeriu cca 3 mesiace. A potom pracoval na živnosť v stavebnej firme. Keď mal tu pizzeriu tak nemal bohvie ake výdaje. Ale keď bol živnostník tak žiadné. A daň mu vychádza 50 000,- Sk na mladého chalana čo ešte len začína podnikať je to dosť.
Aké sú ešte možnosti na zníženie daňe?
On robil viaceré chyby . Napríklad nezaplatil daň z motorových vozidiel, takže bločky PHL tam nemôžem dať. Chcem sa spýtať či mu môžem náhradu za jazdy vypočítať paušalom (6,2) . A či to on vôbec môže tak mať. To auto ktorým rozvážal pizzu je jeho.
Prosíííííííííííííím pekne. Už som z toho zúfala. A on ešte viac.
Usporiadat
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

Všetci by sme platili radšej vysoké dane, a tým mali i vysoké príjmy.

Náhradu+ PHM si môže uplatniť, ak nemá OA zahrnutý v OM firmy, ak ho má v OM náhrada sa na neho nevzťahuje.
Ak má zaradený OA v OM, môže si uplatniť výdavky na PHM, odpisy, opravy.... to nemá súvis s tým, že nemá zaplatenú daň z motorových vozidiel.
0 0
berry berry

berry je offline (nepripojený) berry

On bol majiteľom tej pizzerie. A to auto vlastnil súkromne. Nemal ho zaradené do majetku firmy. Takže ak som to správne pochopila tak on si teraz môže uplatnit paušalnú náhradu .
PHL by si mohol dávať do nákladov iba ak by ho mal zahrnuté v majetku. Ale to by už musela byť zaplatená daň z motorových vozidiel, nie?
0 0
Klára2 Klára2

Klára2 je offline (nepripojený) Klára2

Myslím, že pokiaľ nemá zaplatenú daň z motorových vozidiel, nemôže si uplatňovať výdaje na PHM a náhradu 6,20/km ako výdaj ovplyvňujúci ZD. Takéto výdaje by mohol uplatniť len pri pracovnej ceste a použití motorového vozidla - vypísaný cesťák.
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Može si uplatniť,ale pri kontrole treba rátať s pokutou za nepodanie dan.priz.z motor.vozidiel,penále a vyrubenie dane z MV.
0 0
Olgica Olgica

Olgica je offline (nepripojený) Olgica

A čo prenájom svojho auta (súkr.osoby) sebe (pizzerii)?
0 0
berry berry

berry je offline (nepripojený) berry

Ale veď rozvážanie pizze je tiež teoreticky pracovná cesta, nie? A cesťak má. Taky všeliaky ale má. Tak to by si mohol uplatniť paušal. Aj keď nemá zaplatenú daň z motorových vozidiel. Myslím správne?
A sú ešte mekalé možnosti na zníženie dane? hoci jake. Prosím poraďte kto má nejaké skúsenosti.
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Prenájom ako súkr.osoba musí zdaniť.
0 0
berry berry

berry je offline (nepripojený) berry

Olgica Pozri príspevok
A čo prenájom svojho auta (súkr.osoby) sebe (pizzerii)?
Ale tuším že v takomto prípade by musela byť zaplatená daň z motorových vozidiel.
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

berry Pozri príspevok
Ale veď rozvážanie pizze je tiež teoreticky pracovná cesta, nie? A cesťak má. Taky všeliaky ale má. Tak to by si mohol uplatniť paušal. Aj keď nemá zaplatenú daň z motorových vozidiel. Myslím správne?
A sú ešte mekalé možnosti na zníženie dane? hoci jake. Prosím poraďte kto má nejaké skúsenosti.
Na tieto účely porada neslúži!!!
0 0
berry berry

berry je offline (nepripojený) berry

Ja som nemyslela nijake podvody. Ale sú všeliake možnosti ako aj dodatočne znižiť daň ktoré nie všetci využívajú.
0 0
Klára2 Klára2

Klára2 je offline (nepripojený) Klára2

Ďalšie riešenia - zmluva o prenájme priestorov využívaných na podnikanie do výšky 23 650,- - ale to už je naozaj podľa mňa podvod
0 0
berry berry

berry je offline (nepripojený) berry

berry Pozri príspevok
Ale veď rozvážanie pizze je tiež teoreticky pracovná cesta, nie? A cesťak má. Taky všeliaky ale má. Tak to by si mohol uplatniť paušal. Aj keď nemá zaplatenú daň z motorových vozidiel. Myslím správne?
A sú ešte mekalé možnosti na zníženie dane? hoci jake. Prosím poraďte kto má nejaké skúsenosti.
To "mekalé" znamená nejaké nie nekalé . Ospravedlňujem sa za chyby.
0 0
berry berry

berry je offline (nepripojený) berry

Klára2 Pozri príspevok
Ďalšie riešenia - zmluva o prenájme priestorov využívaných na podnikanie do výšky 23 650,- - ale to už je naozaj podľa mňa podvod
Prenájom už som mu zahrnula do nákladov. To má ako jedno z mála dokladov v poriadku.
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
berry Pozri príspevok
Pekný deň. Prosím o radu ako znížiť daň. Jeden klient mal pizzeriu cca 3 mesiace. A potom pracoval na živnosť v stavebnej firme. Keď mal tu pizzeriu tak nemal bohvie ake výdaje. Ale keď bol živnostník tak žiadné. A daň mu vychádza 50 000,- Sk na mladého chalana čo ešte len začína podnikať je to dosť.
Aké sú ešte možnosti na zníženie daňe?
On robil viaceré chyby . Napríklad nezaplatil daň z motorových vozidiel, takže bločky PHL tam nemôžem dať. Chcem sa spýtať či mu môžem náhradu za jazdy vypočítať paušalom (6,2) . A či to on vôbec môže tak mať. To auto ktorým rozvážal pizzu je jeho.
Prosíííííííííííííím pekne. Už som z toho zúfala. A on ešte viac.
Pizzeriu mal ako živnostník alebo ako s.r.o.????
0 0
berry berry

berry je offline (nepripojený) berry

Pizzériu mal ako živnostník.
0 0
Klára2 Klára2

Klára2 je offline (nepripojený) Klára2

Ako najpoctivejšie riešenie vidím dobre vypísanú knihu jázd, bločky na PHM + 6,20/km a rátať s vyrubením dane z mot. voz.
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
berry Pozri príspevok
Ale veď rozvážanie pizze je tiež teoreticky pracovná cesta, nie? A cesťak má. Taky všeliaky ale má. Tak to by si mohol uplatniť paušal. Aj keď nemá zaplatenú daň z motorových vozidiel. Myslím správne?
A sú ešte mekalé možnosti na zníženie dane? hoci jake. Prosím poraďte kto má nejaké skúsenosti.
Pracovná cesta vzniká vtedy, ak rozváža pizzu v inom mieste ako je miesto v ktorom činnosť pravidelne vykonáva. Musí dosahovať príjmy podľa § 6 ods.1,2. a musí byť vlastníkom auta. Vtedy si môže uplatniť paušál.kilomet.náhrady 6,20 a spotrebované PHL vypočítane podľa TP.
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
renča1 Pozri príspevok
Pracovná cesta vzniká vtedy, ak rozváža pizzu v inom mieste ako je miesto v ktorom činnosť pravidelne vykonáva. Musí dosahovať príjmy podľa § 6 ods.1,2. a musí byť vlastníkom auta. Vtedy si môže uplatniť paušál.kilomet.náhrady 6,20 a spotrebované PHL vypočítane podľa TP.
Doplním, určite pizzu nerozváža do iného miesta ako v mieste v ktorom činnosť pravidelne vykonáva. Najlepšie by bolo zahrnúť os.automobil do majetku, ale to záleží na jeho rozhodnutí. Ak sa tak rozhodne , tak si môže uplatniť odpis, opravy,.... okrem kilom.náhrady. Viď prvý príspevok od Betky. No, musí si dobre premyslieť či ho zaradí alebo nezaradí do majetku. Závisí aj od toho či ide o nové alebo staré auto, či má ešte nárok si uplatniť aj odpis. Ak by sa rozhodol ho zaradiť do majetku, tak netreba zabudnúť mu pripomenúť, že ak ho predá do 5 rokov, tak príjem zdaňuje. Momentálne pre uplatnenie výdavok je výhodnejšie pre neho ho zaradiť do majetku firmy.

Je možné mu do daň.výdavok zahrnúť aj stravné zo stravných lístkov alebo na základe bločkov z ERP na ktoré má určite nárok.
0 0
berry berry

berry je offline (nepripojený) berry

Preňho by bolo lepšie ho asi nezaraďovať, pretože to auto nie je zrovna najnovšie a s pizzeriou už skončil. A po podaní tohto DP už asi aj z podnikaním celkovo. :-)
A čo sa týka toho stravného nad tým som tiež uvažovala, ale keď on si nekúpil stravné lístky. a bločky pochybujem ,že má. Inak by mi ich dal. A diety si asi písať nemôže ako podnikateľ. Takže s touto možnosťou som sa rozlúčila.
Asi niečo urobím s tými cesťakmi. To je taká najrealnejšia možnosť.

Sľubujem, že ak mi o rok príde niekto s takýmto účtovníctvom tak ho asi odstrelim , (alebo seba). On si ani zdravotné poistenie neplatil. A predával víno a pivo. A vôbec to nehlásil. A ešte sa ma pýtal či nie je oslobodený od daní. NO ČO BY STE MU NA TO POVEDALI?
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
berry Pozri príspevok
Preňho by bolo lepšie ho asi nezaraďovať, pretože to auto nie je zrovna najnovšie a s pizzeriou už skončil. A po podaní tohto DP už asi aj z podnikaním celkovo. :-)
A čo sa týka toho stravného nad tým som tiež uvažovala, ale keď on si nekúpil stravné lístky. a bločky pochybujem ,že má. Inak by mi ich dal. A diety si asi písať nemôže ako podnikateľ. Takže s touto možnosťou som sa rozlúčila.
Asi niečo urobím s tými cesťakmi. To je taká najrealnejšia možnosť.

Sľubujem, že ak mi o rok príde niekto s takýmto účtovníctvom tak ho asi odstrelim , (alebo seba). On si ani zdravotné poistenie neplatil. A predával víno a pivo. A vôbec to nehlásil. A ešte sa ma pýtal či nie je oslobodený od daní. NO ČO BY STE MU NA TO POVEDALI?
To sú takí chytráci.... Ja by som na takéto účtovníctvo teda nemala nervy a pozerať sa potom na neho ako ohrňuje nosom za to, že mu vyšla platiť veľká daňová povinnosť. Na takých som alergická, nie a nie pochopiť, že z ničoho sa nedá urobiť zázrak...Tak mu uplatni paušál.výdavky 40%.
Naposledy upravil renča1 : 28.03.07 at 08:14
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať