Zavrieť

Porady

Cestovné diéty s SZČO

Nárok na cestovné diéty si môže uplatňovať ked cestuje do zahraničia ?
SZČO sám robí prepravu kamionom a chce účtovať diéty.Môj názor je že nemá nárok,nie je zamestnanec
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zhv Pozri príspevok
    Nárok na cestovné diéty si môže uplatňovať ked cestuje do zahraničia ?
    SZČO sám robí prepravu kamionom a chce účtovať diéty.Môj názor je že nemá nárok,nie je zamestnanec
    Áno, môže.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zhv Pozri príspevok
    podľa zákona o cest.náhradách?
    Podľa §19 odst.2, písm, e Zákona o dani z príjmov.

    adams je offline (nepripojený) adams

    adams
    Podľa § 19 ods. 2, písm. e ZoDP má SZČO nárok aj na výdavky vo výške 40% stravného. Je to niečo podobné ako u zamestnanca nárok na vreckové? Musí mať SZČO preukazateľný doklad na tieto výdavky? Alebo mu stačí, že má vykázanú jazdu do zahraničia.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    adams Pozri príspevok
    Podľa § 19 ods. 2, písm. e ZoDP má SZČO nárok aj na výdavky vo výške 40% stravného. Je to niečo podobné ako u zamestnanca nárok na vreckové? Musí mať SZČO preukazateľný doklad na tieto výdavky? Alebo mu stačí, že má vykázanú jazdu do zahraničia.
    Je to vreckové ako u zamestnanca, doklady nie sú potrebné.

    adams je offline (nepripojený) adams

    adams
    Tweety Pozri príspevok
    Je to vreckové ako u zamestnanca, doklady nie sú potrebné.
    Ďakujem a prajem pekný deň

    Soňula je offline (nepripojený) Soňula

    Soňula
    O cestovnom a dietach pre SZČO sa popísalo veľa, aj som si tu prečítala veľa. Ale mám jednu otázku, týka sa učtovania cestovného u SZČO:
    1. Vypočítaný nárok na cestovné z cestovného príkazu môžem zaučtovať v JÚ cez interný doklad ako výdavok ovplyv.základ dane? Alebo to MUSÍ isť cez pokladňu ako vydavkový doklad? Ide o to, že podnikateľ si z pokladne vyberie raz mesačne väčší obnos ppeňazí, ktoré použije na stravovanie v zahraničí. Takže zaučtovanie "diet" cez interný doklad ako nepeňažná operácia je u neho najpravdepodobnejšie.
    2. Diety sú v zahraničnej mene, následné prepočítané na slovenskú menu. MUSÍ viesť podnikateľ valutovú pokladňu?
    Ďakujem vopred za odpovede.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Soňula Pozri príspevok
    O cestovnom a dietach pre SZČO sa popísalo veľa, aj som si tu prečítala veľa. Ale mám jednu otázku, týka sa učtovania cestovného u SZČO:
    1. Vypočítaný nárok na cestovné z cestovného príkazu môžem zaučtovať v JÚ cez interný doklad ako výdavok ovplyv.základ dane? Alebo to MUSÍ isť cez pokladňu ako vydavkový doklad? Ide o to, že podnikateľ si z pokladne vyberie raz mesačne väčší obnos ppeňazí, ktoré použije na stravovanie v zahraničí. Takže zaučtovanie "diet" cez interný doklad ako nepeňažná operácia je u neho najpravdepodobnejšie.
    2. Diety sú v zahraničnej mene, následné prepočítané na slovenskú menu. MUSÍ viesť podnikateľ valutovú pokladňu?
    Ďakujem vopred za odpovede.
    Ad 2: Valutovú pokladňu vedieš len vtedy, ak manipuluješ s valutou, teda v tvojom prípade sa CN vyplácajú v SKK, teda nepotrebuješ valutovú pokladňu.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Soňula Pozri príspevok
    O cestovnom a dietach pre SZČO sa popísalo veľa, aj som si tu prečítala veľa. Ale mám jednu otázku, týka sa učtovania cestovného u SZČO:
    1. Vypočítaný nárok na cestovné z cestovného príkazu môžem zaučtovať v JÚ cez interný doklad ako výdavok ovplyv.základ dane? Alebo to MUSÍ isť cez pokladňu ako vydavkový doklad? Ide o to, že podnikateľ si z pokladne vyberie raz mesačne väčší obnos ppeňazí, ktoré použije na stravovanie v zahraničí. Takže zaučtovanie "diet" cez interný doklad ako nepeňažná operácia je u neho najpravdepodobnejšie.
    2. Diety sú v zahraničnej mene, následné prepočítané na slovenskú menu. MUSÍ viesť podnikateľ valutovú pokladňu?
    Ďakujem vopred za odpovede.
    Priechodné sú obidva spôsoby, v závislosti od toho, či sa vypláca suma alebo nie. Ty si si dala aj odpoveď.

    patirik je offline (nepripojený) patirik

    patirik
    Cafte. Som SZCO.Trvaly pobyt mam v Trebisove. Pracujem ako zivnostnik pre jednu presovsku firmu, kde aj byvam. Firma mi poskytla zdarma ubytovanie. Mozem si uplatnovat cestovne diety, kedze sa nezdrziavam v mieste bydliska? Plati to aj pre vreckove? Dakujem

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    vikinka Pozri príspevok
    Otázku si už raz zadal do témy stravné lístky,tam máš odpoveď.
    Vikinka toto si myslela asi , ....

    http://www.porada.sk/544103-post36.html

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.