Zavrieť

Porady

Stavebný systém VELOX

Prosím o radu a názor na stavebný systém Velox. Zoznámil som sa s ním teoreticky a zaujímalo by ma či niekto v takom dome býva, alebo ako sa bude správať štiepkocementová doska o cca 15 rokov. Výhody mi boli odprezentované, skôr by ma zaujímali nevýhody a životnosť. ĎAKUJEM!
Naposledy upravil lefty : 29.03.07 at 06:54
Usporiadat
mariena7 mariena7

mariena7 je offline (nepripojený) mariena7

dobry den. Aj mna by velmi zaujimalo, ci je velox vyhodny.Ideme si dat postavit dom a material bude Velox. Dostali ste sa k niakym informaciam ako zivotnost a nevyhody? Budem rada ak napisete. dakujem
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
lefty lefty

lefty je offline (nepripojený) lefty

No zháňame info o systéme už dlhšiu dobu, ale opodstatnený názor prečo nie som zatiaľ nenašiel. Hľadám ľudí, ktorí v dome z veloxu bývajú už niekoľko rokov. Na Ite je toho veeeľa, ale negatíva, ktoré by ma odradili som zatiaľ nenašiel. MfG
0 0
bieva bieva

bieva je offline (nepripojený) bieva

Chceli by sme tiež stavať dom z Veloxu, prosím o odpoveď, či už ste sa pustili do stavby a aké máte skúsenosti, nikde ńeviem získať informácie o stavbách už dokončených a ako sa tam býva.
Ďakujem
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Neviem preco riesite zivotnost, ved je to cele zaliate betonom...ten ten bude kvalitny, tak to bez problemov prezije par sto rokov...skor by som porovnaval tep.-izolacne hodnoty, vnutornu klimu a cenu. Cenovo to urcite bude 2-3x tolko ako bezne murivo+zateplenie.
0 0
kattyh kattyh

kattyh je offline (nepripojený) kattyh

Ahoj, pol roka sme byvali v dome postavenom z veloxu, a celkova vnutorna klima bola pre mna neprijatelna. Oprane pradlo vzdy stuchlo, aj napriek tomu, ze v izbe bolo otvorene okno, vo vyvetranej izbe bol o par hodin nedychatelny vzduch, kuchyna nevyvetrana aj napriek sustavnemu vetraniu.
0 0
beo_lysá beo_lysá

beo_lysá je offline (nepripojený) beo_lysá

mne Velox neodporúčal projektant kvôli nákladom - pri zalievaní betónu treba aj betónpumpu, jej prenájom je drahý a najbližšia betónpumpa bola do môjho pozemku cca 35 km, naviac debnenie sa nedá zaliať naraz, ale iba do výšky 50 cm, takže domiešavač s betónpumpou by musel prísť na stavbu aspoň 5 - 6x.. keď som si to narátal, tak tehla + zateplenie vyšli oveľa lacnejšie..
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Stavali sme z Veloxu, bývanie bez problémov (10 rokov), písala som o tom asi pre rokom tu : http://www.porada.sk/t49682-murovat-...ighlight=velox
Stavali sme ale sami bez domiešavača a betónpumpy.
0 0
Andrej Šimek Andrej Šimek

Andrej Šimek je offline (nepripojený) Andrej Šimek

[quote=beo_lysá;719563]mne Velox neodporúčal projektant kvôli nákladom - pri zalievaní betónu treba aj betónpumpu, jej prenájom je drahý a najbližšia betónpumpa bola do môjho pozemku cca 35 km, naviac debnenie sa nedá zaliať naraz, ale iba do výšky 50 cm, takže domiešavač s betónpumpou by musel prísť na stavbu aspoň 5 - 6x.. keď som si to narátal, tak tehla + zateplenie vyšli oveľa lacnejšie..


Dobrý deň prajem,to čo ste teraz napísali vôbec nieje pravda.Ak nechcete betonpumpu nemusíte.Stači ak by ste sa dohodli so stavebnou firmou a da sa to aj ručne.Pravda je že je to pracnejšie a pomalšie ale aj lacnejšie.
Stavba sa dá zaliať naraz to viem na 100% pretože tieto stavby vykonávame!
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Andrej Šimek Pozri príspevok
Stavba sa dá zaliať naraz to viem na 100% pretože tieto stavby vykonávame!
Dat sa to urcite da, ale je lepsie to robit postupne.

Keby som mal stavat podla toho co povedia "majstri" na stavbe, to ich "my to tak predsa robime cely cas", tak by som ten dom uz musel predat, lebo do takeho by som byvat nesiel. Oni kludne daju tehlu naopak na niektorych miestach a povedia:"My to tak bezne robime a este sa nic nestalo.". Tie vety uz vo mne vyvolavaju chut zaobstarat si zbran, zacat strielat a potom povedat: "Ja to tak predsa vzdy riesim."
0 0
Adkah Adkah

Adkah je offline (nepripojený) Adkah

Dobry den, ja sa tiez pridam do diskusie. Nam stavaju byt s VELOXU a zatial som ani ja nepocula ziadne negativa na tento material. Neviem sice nic o stavebnictve ale nejake rady ako na to resp. presny postup je na www.velox.sk (spôsob montze, cena) Tu uvadzaju, ze sa spotrebuje menej materialu a uz sa nemusi zateplovat, tak neviem. Uvidime
0 0
Andrej Šimek Andrej Šimek

Andrej Šimek je offline (nepripojený) Andrej Šimek

Dobrý deň prajem.Určite sa nemusí už zateplovať pretože zateplenie je už v debniacich tavrniciach.Su to všetko ušetrené peniaze!Čo sa týka spotreby materialu je naozaj mimimalné.
0 0
Andrej Šimek Andrej Šimek

Andrej Šimek je offline (nepripojený) Andrej Šimek

AndrejG Pozri príspevok
Dat sa to urcite da, ale je lepsie to robit postupne.

Keby som mal stavat podla toho co povedia "majstri" na stavbe, to ich "my to tak predsa robime cely cas", tak by som ten dom uz musel predat, lebo do takeho by som byvat nesiel. Oni kludne daju tehlu naopak na niektorych miestach a povedia:"My to tak bezne robime a este sa nic nestalo.". Tie vety uz vo mne vyvolavaju chut zaobstarat si zbran, zacat strielat a potom povedat: "Ja to tak predsa vzdy riesim."

Vy hovoríte o tehlách a system velox je uplne o niečom inom!Pozrite si web stranku veloxu.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Andrej Šimek Pozri príspevok
Vy hovoríte o tehlách a system velox je uplne o niečom inom!Pozrite si web stranku veloxu.
Hovoril som o zalievani...Urcite sa da ten velox zaliat naraz cele podlazie, vyzera to byt dobre pozachycovane. Ale viem aku silu ma beton, este k tomu takze mnozstvo, takze ja osobne by som sa toho bal.
0 0
Andrej Šimek Andrej Šimek

Andrej Šimek je offline (nepripojený) Andrej Šimek

[quote=AndrejG;740811]Hovoril som o zalievani...Urcite sa da ten velox zaliat naraz cele podlazie, vyzera to byt dobre pozachycovane. Ale viem aku silu ma beton, este k tomu takze mnozstvo, takze ja osobne by som sa toho bal.

Dobrý večer,ja Vám poviem že tiež som sa toho obával prvý krat.Musia sa dodržať všetky technologie ktoré su predpísané.To znamená že spony musia byť ako maju na 2m 8ks spôn.Pred zalievaním stien je dobre podoprieť steny z vonku aj z vnutra a nieje šanca že stavba sa rozbije.
Všetko zaleži o kvalite práce a zabezpečenia stavby.
0 0
i3m i3m

i3m je offline (nepripojený) i3m

stavebny system velox je dobry system, oplati sa o nom uvazovat..
0 0
i3m i3m

i3m je offline (nepripojený) i3m

ale najviac treba uvazovat o vybere firmy, to co pise pan Andrej š. je pekne. tato stranka znesie vela,uz som sa popalil na tych co vedia na 100% a stalo to vela penazi,ked pan Šimek patri do tej firmy ŠimekaŠimek s.r.o. a je taky odbornik tak preco postavil taku stodolu v Zahorskej Vsi a taku krivu a poviduvanu, ked pise ze treba vsetko pozapierat????!
0 0
Andrej Šimek Andrej Šimek

Andrej Šimek je offline (nepripojený) Andrej Šimek

[quote=i3m;783358]ale najviac treba uvazovat o vybere firmy, to co pise pan Andrej š. je pekne. tato stranka znesie vela,uz som sa popalil na tych co vedia na 100% a stalo to vela penazi,ked pan Šimek patri do tej firmy ŠimekaŠimek s.r.o. a je taky odbornik tak preco postavil taku stodolu v Zahorskej Vsi a taku krivu a poviduvanu, ked pise ze treba vsetko pozapierat????!

Tak treba si vybrat firmu z Lábu Igora Šimeka on je 100%-ný murár s pozastavenou živnosťou!A určite Vám vybaví HYPOTEKARNÝ ÚVER!!!Samozrejme zadarmo!Tento pán bol naš zamestnanec čo ľutujeme!!!
0 0
K&H K&H

K&H je offline (nepripojený) K&H

My mame postaveny dom z velox uz 5 rokov. Poviem tolko, predtym sme byvali v tehlovom dome, teraz by som uz nemenil. Co sa tyka ovzdusia je velmi prijemna a kurenie na cely rok je pod 20tis. Co je tiez dolezite, velox ma velmi dobru izolaciu proti hluku. Na to som si pri vybere stav mat vobec nepozeral, teraz uz viem ake jeto dolezite. Vo vedlajsej izbe hra syn na el.gitare(a to dost hlucne), nas vobec nerusi v obyvacke. Okolo nasho domu este stale stavaju, vunkajsi hluk je veloxom velmi dobre odizolovany. Podla mna najlepsie sa presvedcite ak si najdete niekoho kto uz byva v rod. dome z veloxu. Co sa tykalo vystavby, pre nas boli najdolezitejsie preferencie stavebnej fy. Potom vsetko dopadlo podla ocakavania
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

a čo drevocementoveé tvárnice?
čo by bolo lepšie velox, či tvárnice? Myslím hlavne cenou za m2?

Montáž, beton, zateplenie to si spravím sám a na to mám vynikajúce ceny.

A možno sa vybavia aj na toto.
0 0
K&H K&H

K&H je offline (nepripojený) K&H

ja som zvazoval medzi veloxom a izoloxom, kvalitativny rozdiel medzi nimi nie je.(kazdy kto tvrdi opak, nevidel este velox a izolox vedla seba.proste je to to iste. nam to ukazali v Bratislave) Rozhodli sme sa pre izolox, cena bola ovela lepsia a dali nam aj sivy polystyren. Poviem len tolko, aj s materialom aj s prevedim prac sme spokojny.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať