Zavrieť

Porady

DP aj sprostredkovanie

Ahojte, prosím vás keď mám klienta, ktorý má príjem zo žinosti lenže má aj príjem zo sprostredkovania úverov rôznych spoločností. Takže v danovom priznaní tieto príjmy rozdelím medzi príjmy zo živnosti a príjmy sprostredkovateľov??? A účtujem o týchto príjmoch ako o príjme z predaja služieb-JU??? dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Áno , pokiaľ príjmy sprostredkovateľov nemá uvedené na živnostenskom liste, tak príjmy treba rozdeliť v daňovom priznaní. Príjmy sa zahrnú do r.2 /zo živnosti/ a do r.8 /z činnosti sprostredkovateľov/.

    Príjmy za sprostred. budú príjmami za predaj výrobkov a služieb v JÚ.

    Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

    Maxinka
    Ja mám pani, ktorá začala podnikať od 12/06 ale za rok 2006 poberala aj odmeny za sprostredkovanie poistných zmlúv.
    Ak si bude robiť DP tak si tam zaradí príjmy zo živnosti za 12/06 a tie odmeny si má tam zaradiť tiež?-ak áno tak do ktorého riadku?

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Maxinka Pozri príspevok
    Ja mám pani, ktorá začala podnikať od 12/06 ale za rok 2006 poberala aj odmeny za sprostredkovanie poistných zmlúv.
    Ak si bude robiť DP tak si tam zaradí príjmy zo živnosti za 12/06 a tie odmeny si má tam zaradiť tiež?-ak áno tak do ktorého riadku?
    Poistné zmluvy uzatvárala na základe DiČ? ak áno, tak postupovať sa bude podľa prvého príspevku odo mňa..

    Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

    Maxinka
    renča1 Pozri príspevok
    Poistné zmluvy uzatvárala na základe DiČ? ak áno, tak postupovať sa bude podľa prvého príspevku odo mňa..
    Na tom vyúčtovacom doklade za 5,6 a 10 mesiac nemala uvedené DIC-nepísala ho nikde, ale na DU ho bola požiadať 25.05.2006-vtedy sa bola iba zaregistrovať,lebo jej to z poisťovňe kázali.

    Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

    Maxinka
    Maxinka Pozri príspevok
    Na tom vyúčtovacom doklade za 5,6 a 10 mesiac nemala uvedené DIC-nepísala ho nikde, ale na DU ho bola požiadať 25.05.2006-vtedy sa bola iba zaregistrovať,lebo jej to z poisťovňe kázali.
    POMOC-už je to na hrane?!

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Maxinka Pozri príspevok
    Na tom vyúčtovacom doklade za 5,6 a 10 mesiac nemala uvedené DIC-nepísala ho nikde, ale na DU ho bola požiadať 25.05.2006-vtedy sa bola iba zaregistrovať,lebo jej to z poisťovňe kázali.
    Príjem z poist.zmluv na základe DIČ spadá do § 6 ods.2 písm.d)

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    karpis Pozri príspevok
    A ked sa nezaregistrovala na DU tak čo? Podľa akého §
    Ak sa nezaregistruje na dÚ , tak musí sprostredk.poistenia vykonávať ako závislú činnosť. Takýto sprostredkovatelia musia mať aj licenciu...

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    karpis Pozri príspevok
    ale ona nemá ani licenciu ani neni zaregistrovaná na DU proste nič len príjem!
    tak potom .... ja osobne už nepoznám žiadny vhodný §. A chce ho aj tak zdaniť???

    karpis je offline (nepripojený) karpis

    karpis
    renča1 čo keby som to dala do § 6ods. 2 pism. b t.j. príjmy z činností, ktoré nie sú živnosťou ani podnikaním

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    karpis Pozri príspevok
    renča1 čo keby som to dala do § 6ods. 2 pism. b t.j. príjmy z činností, ktoré nie sú živnosťou ani podnikaním

    A má uzatvorenú nejakú zmluvu? Ak áno akú a podľa akého §?

    karpis je offline (nepripojený) karpis

    karpis
    Zmluvu má uzatvorenú ale mi ju nedoniesla, nemôže ju nájsť som z toho na nervy dnes má ešte prísť, hádam ju najde. a keby som to chcela dať do § 6ods. 2 pism. b podľa akého § musí byť zmluva uzatvorená?

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    karpis Pozri príspevok
    Zmluvu má uzatvorenú ale mi ju nedoniesla, nemôže ju nájsť som z toho na nervy dnes má ešte prísť, hádam ju najde. a keby som to chcela dať do § 6ods. 2 pism. b podľa akého § musí byť zmluva uzatvorená?

    Ťažko povedať, pokiaľ nenájde zmluvu, tak nech si ju pýta od poisťovne aby vedela kam zaradiť príjem. Posiťováci sa zaraďujú do § 6 ods.2 písm.d) ale aj do § 5. A keďže nie je registrovana na DÚ, tak jej príjem bude spadať asi do § 5, záleži čo a ako je stanovené v zmluve. Ona bude mať asi uzavretú mandat.zmluvu podľa § 566 Obchod.zákonníka. Priložím ti jeden link a v tom linku je ešte jeden link (aj stanovisko z drsr) popísané ako sa takýto príjem posudzuje.

    http://www.porada.sk/showpost.php?p=436752&postcount=82

    seda je offline (nepripojený) seda

    seda
    Dobrý deň, chcela by som si overiť či správne rozmýšľam. Sprostredkovateľ poistenia na DIČ od r. 2005, od 9.6.2006 vytvorený živnostenský list na sprostredkovanie poistenia, sprostredkovanie poskytovania úverov, ... V DP B musím príjmy zo sprostredkovania poistenia rozdeliť do 9.6.06 § 6 ods. 2 písm.d) /VI. oddiel r. 8/ z činností sprostredkovateľov, ktoré nie sú živnosťou a tie isté príjmy od získania živnostenského oprávnenia § 6 ods. 1 písm.b) /VI. oddiel r. 2/ zo živnosti. A takisto do tohto riadku píšem aj príjmy za sprostredkovanie poskytovania úverov. Myslíte, že je to O.K.? Ďakujem.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    seda Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcela by som si overiť či správne rozmýšľam. Sprostredkovateľ poistenia na DIČ od r. 2005, od 9.6.2006 vytvorený živnostenský list na sprostredkovanie poistenia, sprostredkovanie poskytovania úverov, ... V DP B musím príjmy zo sprostredkovania poistenia rozdeliť do 9.6.06 § 6 ods. 2 písm.d) /VI. oddiel r. 8/ z činností sprostredkovateľov, ktoré nie sú živnosťou a tie isté príjmy od získania živnostenského oprávnenia § 6 ods. 1 písm.b) /VI. oddiel r. 2/ zo živnosti. A takisto do tohto riadku píšem aj príjmy za sprostredkovanie poskytovania úverov. Myslíte, že je to O.K.? Ďakujem.
    Ja by som to tiež rozdelila. Myslím, že je to o.k.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.