Zavrieť

Porady

Zisk a strata

Dobry den, moze ma niekto uviest na spravnu kolaj? Mam v tom trosku chaos...

PO mala v roku 2005 danovu stratu.
V roku 2006 mala zisk. Takze vypocitam dan z hospodarskej cinnosti, a dan z finančnej cinnosti a tu zauctujem? Ale potom bude tato vypocitana dan inaksia ako ta, co mi vyjde v DP PO, pretoze tam si uplatnim stratu. Ako to mam teda spravne urobit??

Prosim poradte mi niekto. Dakujem.
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
matalenka Pozri príspevok
Dobry den, moze ma niekto uviest na spravnu kolaj? Mam v tom trosku chaos...

PO mala v roku 2005 danovu stratu.
V roku 2006 mala zisk. Takze vypocitam dan z hospodarskej cinnosti, a dan z finančnej cinnosti a tu zauctujem? Ale potom bude tato vypocitana dan inaksia ako ta, co mi vyjde v DP PO, pretoze tam si uplatnim stratu. Ako to mam teda spravne urobit??

Prosim poradte mi niekto. Dakujem.
V účtovníctve máš účtovný hosp.výsledok, a v daňovom priznaní zase máš základ dane. Tie dva sa nemusia rovnať. Totiž v rámci daňového priznanie si upravuješ účtovný hospodársky výsledok na daňový základ pomocou pripočitateľných a odpočitateľných položiek. Jedna z tých položiek je aj uplatnenie straty.
0 0
matalenka matalenka

matalenka je offline (nepripojený) matalenka

Takze ked vypocitam dan z hospodarskej cinnosti a bude ina, ako mi vyjde v DP ako ju potom uhradim? Alebo co s nou?
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Účtuješ daň splatnú ... najprv vypočítaš DP a do závierky uvádzaš údaje po zdanení.
0 0
matalenka matalenka

matalenka je offline (nepripojený) matalenka

Mozes mi to prosim ta Johanka vysvetlit na nejakom priklade? Velmi by mi to pomohlo.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
matalenka Pozri príspevok
Mozes mi to prosim ta Johanka vysvetlit na nejakom priklade? Velmi by mi to pomohlo.
Príklad.
Účtovný hosp.výsledok 100.000,-
Strata z r. 2005 40.000,-

Uplatnením straty zdaňujem iba 60.000,-. z toho daň 11.400,- Sk. Toto zaúčtujem ako 591/341. A až keď mám zaúčtovanú splatnú daň idem vyplňovať Výkaz ziskov a strát a Súvahu.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Na aké účty účtuješ daň splatnú - teda tú, ktorú máš uhradiť do štátneho rozpočtu?

strana MD
591-splatná daň z príjmov z bežnej činnosti
593-splatná daň z príjmov z mimoriadnej činnosti
strana D
341-daň z príjmov

Neviem, čo k tomu viac napísať ... Netráp si hlavičku, iba zaúčtuj to, čo Ti vylezie z daňového priznania ako daňová povinnosť - výsledný vzťah k štátnemu rozpočtu .
0 0
matalenka matalenka

matalenka je offline (nepripojený) matalenka

Dakujem obom velmi pekne.
0 0
Klára2 Klára2

Klára2 je offline (nepripojený) Klára2

Na účte 341000 - daň z príjmov mám zaúčtovanú daň z úrokov z BÚ na strane MD, ktorú strhla banka ako zrážkovú daň.. Daň´z príjmu zaúčtujem ako záväzok na str. D. Ale v momente, keď zaplatím DzP,zlikvidujem záväzok, zaúčtujem ju na MD a MD a D mi nebudú sedieť. Čo robím zle?
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Uhradiť musíš rozdiel, tak by malo výjsť ak v daňovom priznaní a potom sa ti strany MD a D budú rovnať.
0 0
Klára2 Klára2

Klára2 je offline (nepripojený) Klára2

Na účte 341000 - daň z príjmov mám zaúčtovanú daň z úrokov z BÚ na strane MD, ktorú strhla banka ako zrážkovú daň.. Daň´z príjmu zaúčtujem ako záväzok na str. D. Ale v momente, keď zaplatím DzP,zlikvidujem záväzok, zaúčtujem ju na MD a MD a D mi nebudú sedieť. Čo robím zle?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Klára2 Pozri príspevok
Na účte 341000 - daň z príjmov mám zaúčtovanú daň z úrokov z BÚ na strane MD, ktorú strhla banka ako zrážkovú daň.. Daň´z príjmu zaúčtujem ako záväzok na str. D. Ale v momente, keď zaplatím DzP,zlikvidujem záväzok, zaúčtujem ju na MD a MD a D mi nebudú sedieť. Čo robím zle?
Uhrádzať budeš iba rozdiel daňovej povinnosti a bankoou zrazenej dane z úrokov. A vtedy ti strany MD a D sa pekne vyrovnajú.
0 0
Klára2 Klára2

Klára2 je offline (nepripojený) Klára2

Ale v tom prípade mi zasa v knihe záväzkov v roku 2007 ostane nezlikvidovaná časť záväzku, presne vo výške dane, ktorá bola strhnutá na BÚ.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Klára2 Pozri príspevok
Ale v tom prípade mi zasa v knihe záväzkov v roku 2007 ostane nezlikvidovaná časť záväzku, presne vo výške dane, ktorá bola strhnutá na BÚ.

Strhnuté bankou 100,- 341/221 pohladávka voči DÚ
Povinnosť 110,- 591/341 záväzok voči DÚ
Úhrada 10,- 341/221 splátka záväzku

Zostatok na účte 341 = 0
0 0
Klára2 Klára2

Klára2 je offline (nepripojený) Klára2

Takto tomu rozumiem, ale :
výpis z BÚ - 10,- 341/221
Kniha ostatných záväzkov : 110,- 591/341
Úhrada 100,- - výpis zBÚ a zároveň likvidácia ost. záväzku 341/221
ale v knihe ostatných záväzkov mi ostane nezlikvidovaná časť záväzku vo výške 10,-
Alebo to robím prehnane zložito????????????
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Keď už tak, tak tých 10 Sk ti musí ostať ale aj v knihe pohľadávok...
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Klára2 Pozri príspevok
Takto tomu rozumiem, ale :
výpis z BÚ - 10,- 341/221
Kniha ostatných záväzkov : 110,- 591/341
Úhrada 100,- - výpis zBÚ a zároveň likvidácia ost. záväzku 341/221
ale v knihe ostatných záväzkov mi ostane nezlikvidovaná časť záväzku vo výške 10,-
Alebo to robím prehnane zložito????????????
Do knihy záväzkov dáš iba 100,-, lebo uhradiť musíš 100,- a nie 110,-
Alebo V knihe záväzkov 110,- a v knihe pohladávok 10,- a urobíš interný zápočet pohladávok a záväzkov a tak zlikviduješ rozdiel 10,-
0 0
Klára2 Klára2

Klára2 je offline (nepripojený) Klára2

OK, ďakujem
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Za malo.
Na konci už som bol
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

smith Pozri príspevok
Na konci už som bol
Prečo?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Smutný, že sme to natiahli tak dlho, kým sme sa dopátrali riešeniu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať