Zavrieť

Porady

DoVP vs. DÚ

V roku 2005 podnikateľ zamestnával na DoVP zamestnancov a štvrťročne sme zasielal prehľady, raz hlásenie na DÚ. Na DÚ je zaregistrovaný ako zamestnávateľ.
V roku 2006 nezamestnával na DoVP nikoho - len ešte v januári 2006 zaplatil dohody z decembra 2005. Má povinnosť počas roka podávať na DÚ štvrťročné prehľady NULOVÉ a teraz do konca marca podať hlásenie taktiež NULOVÉ? Alebo tým, že nezamestnáva žiadneho zamestnanca a je zaregistrovaný ako zamestnávateľ nemá žiadnu povinnosť vypisovať nulové výkaz? Mal snáď zrušiť registráciu (predpokladá že v budúcnosti na bude zamestnávateľom)?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IVEB je offline (nepripojený) IVEB

    IVEB
    Pokiaľ nie je odhlásený z registra zamestnávateľov tak podľa môjho názoru je potrebné zasielať nulové prehľady ako aj hlásenie. Ja som to tak mala v roku 2005 a mňa DÚ upozornil , aby som tak robila.
    človiečik Vladimír Ozimý
    čo sa hovorí v paragrafe 39 ods 11

    Prehľad a hlásenie podľa odseku 9 nie je povinný
    podať len ten zamestnávateľ, ktorý je platiteľom

    dane
    122) alebo zahraničným platiteľom dane podľa § 48,
    ktorý v príslušnom období nevyplácal príjmy zo závislej
    činnosti.


    podľa tohoto znenia je že nie ste povinní podávať tieto prehľady a hlásenia...

    ale oznámiť každú zmenu ste zasa podľa zákona 511...

    Milan7 je offline (nepripojený) Milan7

    Milan7
    Tak isto si myslím , že pokiaľ mi nevznikne povinnosť platiť takúto daň nie som povinný odovzdávať štvrťročný výkaz hlásenia ... Ako somár ďalej za klientov vypisujem nulové hlásenia kvartálne aj ročné , pretože som niekoľko krát dostal informáciu na daňovom úrade " Ále radšej nám dajte aj nulové hlásenie "

    ?Martina je offline (nepripojený) ?Martina

    ?Martina
    Ale ak som celý rok nepodávala kvartálne prehľady, mám teraz za celý rok dať nulové hlásenie?

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Od 1.1.2006 netreba podávať nulové kvartálne prehľady to znamená, že
    netreba dať ani nulové hlásenie za celý rok.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.