Zavrieť

Porady

Daňová strata v 1.roku + jej odpočet v manželovom DP

V roku 2006 som začala podnikanie a som v strate.
1. Ako mám napísať stratu v DP v IX.oddiele kolónky 50 - 57 a 58 - 68
2. manžel je zamestnaný a podáva DP typA, a chcel by si uplatniť odpočet dane na manželku. V kolónke 30 sa uvádzajú vlastné príjmy manželky, má sa tam uviesť 0,- Sk, alebo uviesť celú sumu straty.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    feem Pozri príspevok
    V roku 2006 som začala podnikanie a som v strate.
    1. Ako mám napísať stratu v DP v IX.oddiele kolónky 50 - 57 a 58 - 68
    2. manžel je zamestnaný a podáva DP typA, a chcel by si uplatniť odpočet dane na manželku. V kolónke 30 sa uvádzajú vlastné príjmy manželky, má sa tam uviesť 0,- Sk, alebo uviesť celú sumu straty.
    Ak rozdiel medzi príjmami a výdavkami je strata, tak si ju v DP napíšeš do r. 43. Oddiel IX. DP slúži len vtedy , keď si chceš uplatniť stratu z predchádzajúcich rokov, čo sa teba zrejme netýka.

    duficek je offline (nepripojený) duficek

    duficek
    a prijmy z podnikania si mala ake? nulove? ak ano, tak si moze na teba uplatnit celu nezdanitelnu sumu. ak ale neboli nulove, moze si uplatnit iba rozdiel medzi odpocitatelnou polozkou a tvojimi prijmami (prijmi neznizujes o svoje vydaje, nezalezi ze si v strate, zalezi iba na tvojich prijmoch)

    feem je offline (nepripojený) feem

    feem
    ... že vraj ak je manželka SZČO nemôže si dať manžel odpočet dane na manželku? ... je to pravda

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    feem Pozri príspevok
    ... že vraj ak je manželka SZČO nemôže si dať manžel odpočet dane na manželku? ... je to pravda
    Nie je to pravda.

    emgeton je offline (nepripojený) emgeton

    emgeton
    feem Pozri príspevok
    ... že vraj ak je manželka SZČO nemôže si dať manžel odpočet dane na manželku? ... je to pravda
    Ak chce si váš manžel uplatniť na vás odpočítateľnú položku, pre jej určenie sa berie váš príjem, nie základ dane. Tak ako je to napísané v prísp. č.3

    Daňová strata v 1.roku + jej odpočet v manželovom DP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.