Zavrieť

Porady

daňové priznanie

Prosím aby mi niekto pomohol V roku 2006 som poberala od januára do septembra rodičovský príspevok . Od októbra som bola zamestnaná (trvalý prac pomer) a za tie tri mesiace je moja hrubá mzda: 43648,-Sk. Moje otázky: Musím podať daňové priznanie? Ak nie musím to oznámiť príslušnému daňovému úradu?; Ak budem podávať priznanie ako odpočítateľnú položku na daňovníka mám dať 90816,-Sk, alebo len za tie 3 mesiace ktoré som odpracovala 90816:12=7568x3=22704,-
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Ak nebolo vykonané roč.zúčt.dane ,podala by som DP na vašom mieste,pretože vám určite vznikne preplatok na dani,nakoľko máte nárok na celú nezdanit.časť vo výške 90 816,-

    dencika je offline (nepripojený) dencika

    dencika
    Ja bývam v Gbeloch; ale daňové priznanie mám podať v Komárne.Môžem ho poslať aj poštou. denci

    dencika je offline (nepripojený) dencika

    dencika
    Ešte raz by som sa chcela spýtať: Je to všetko reálne aj keď si manžel vo svojom daňovom priznaní uplatnil nárok na odpočítaťelnú položku na manželku tých 9mesiacov? dencika

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    dencika Pozri príspevok
    Ešte raz by som sa chcela spýtať: Je to všetko reálne aj keď si manžel vo svojom daňovom priznaní uplatnil nárok na odpočítaťelnú položku na manželku tých 9mesiacov? dencika
    Aj manžel má nárok na odpočítateľnú položku vo výške 90816 mínus tvoj príjem.

    dencika je offline (nepripojený) dencika

    dencika
    Dobre tomu rozumiem? Manžel si môže odrátať na mňa 90816,- a aj ja ak si podám daňové priznanie si môžem odrátať 90816,-

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    dencika Pozri príspevok
    Dobre tomu rozumiem? Manžel si môže odrátať na mňa 90816,- a aj ja ak si podám daňové priznanie si môžem odrátať 90816,-
    Celú nie, 90816- 43648´=47168.-

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    dencika Pozri príspevok
    Dobre tomu rozumiem? Manžel si môže odrátať na mňa 90816,- a aj ja ak si podám daňové priznanie si môžem odrátať 90816,-
    Ako píšem v príspevku 7: manžel si uplatní na teba iba 90 816 mínus tých 43.tis, ktoré si zarobila ty. Teda manžel na teba nemôže uplatniť 90 816, ale znížené o tvoj príjem.
    Ty si uplatníš v DP celú čiastku 90 816.
    Naposledy upravil Evanka : 29.03.07 at 11:55

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    [quote=dencika;438344]
    Tweety Pozri príspevok
    Celú nie, 90816- 43648´=47168.- ; Čo to presne znamená?
    Môže si na teba uplatniť iba 47168.-.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    dencika Pozri príspevok
    Ďakujem všetkým ktorý mi poradili.
    Opravné, do termínu riadneho podania, t.j. pre tento tok do 2.4.07.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.