Zavrieť

Porady

SZCO a diety

Ahojte,

som SZCO - programator a isty cas som pre zakaznika pracoval v zahranici. Ako odmena bola dohodnuta hodinova sadzba + diety 35Eur na den. Na fakturach je to vsetko vycislene, diety som dostaval na ruku z pokladne, zvysok mi posielali na ucet. Vediem si evidenciu pohladavok a prijmov (uplatnujem si pausalne vydavky 40%).
Patria do danoveho priznania aj tie diety? Platim z nich dan? A treba ich uviest v evidencii prijmov?
dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    natkov je offline (nepripojený) natkov

    natkov
    Počítam správne
    Práca Švedsko "SEK" vyučtovanie 20.12.2006
    20dní x 450SEK/1deň - - - bez vreckového
    20 x 450 = 9000 SEK x 3,868 kurz = 34812SKK
    ????????? zda sa mi to málo na takú diaľku!!!!!

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Smeck Pozri príspevok
    Ahojte,

    som SZCO - programator a isty cas som pre zakaznika pracoval v zahranici. Ako odmena bola dohodnuta hodinova sadzba + diety 35Eur na den. Na fakturach je to vsetko vycislene, diety som dostaval na ruku z pokladne, zvysok mi posielali na ucet. Vediem si evidenciu pohladavok a prijmov (uplatnujem si pausalne vydavky 40%).
    Patria do danoveho priznania aj tie diety? Platim z nich dan? A treba ich uviest v evidencii prijmov?
    dakujem.
    Môj názor patria diéty do príjmu ......nemali byť vyčíslené vo fa v prípade ak ste sa rozhodli uplatňovať paušálne výdavky .To sa odčleniť nedá .Pokiaľ by bolo vedené účtovníctvo , tak sa dajú uplatniť v rámci výdavkov .

    Smeck je offline (nepripojený) Smeck

    Smeck
    Zita5 Pozri príspevok
    Môj názor patria diéty do príjmu ......nemali byť vyčíslené vo fa v prípade ak ste sa rozhodli uplatňovať paušálne výdavky .To sa odčleniť nedá .Pokiaľ by bolo vedené účtovníctvo , tak sa dajú uplatniť v rámci výdavkov .

    No uctovnictvo si nevediem...
    Do faktury som to dal preto, lebo to bolo v zmluve o dielo a zaroven som aj chcel mat to pisomne na fakture, aby mi to na zaklade toho vyplatili.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Smeck Pozri príspevok
    No uctovnictvo si nevediem...
    Do faktury som to dal preto, lebo to bolo v zmluve o dielo a zaroven som aj chcel mat to pisomne na fakture, aby mi to na zaklade toho vyplatili.
    Áno ja to chápem , proste ste sa poistili aj zmluvou , ale ak ste sa rozhodli pre paušálne výdavky , tak tým sa to vlastne skomplikovalo .

    Smeck je offline (nepripojený) Smeck

    Smeck
    Cize jedine spravne a korektne riesenie je opravne danove priznanie kde zaratam do prijmu aj tieto diety?

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Smeck Pozri príspevok
    Ahojte,

    som SZCO - programator a isty cas som pre zakaznika pracoval v zahranici. Ako odmena bola dohodnuta hodinova sadzba + diety 35Eur na den. Na fakturach je to vsetko vycislene, diety som dostaval na ruku z pokladne, zvysok mi posielali na ucet. Vediem si evidenciu pohladavok a prijmov (uplatnujem si pausalne vydavky 40%).
    Patria do danoveho priznania aj tie diety? Platim z nich dan? A treba ich uviest v evidencii prijmov?
    dakujem.
    Ja to vidím takto:
    na cestovné náhrady (diéty) je nárok zo zákona. Pri vedení účtovníctva mi CN znižujú základ dane;
    ale ak mi obchodný partner tieto CN zaplatí, je to môj príjem, ktorý vchádza do základu dane;

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.