Zavrieť

Porady

Príjem zo zahraničia 2 krajiny s rôznymi metódami

Ahojte, prosím o radu:
Zamestnanaec, rezident SR, bol v roku 2006 2 mesiace na Slovensku, to je OK, potom bol zamestnaný v Maďarsku, ale odtiaľ bol vyslaný do Nemecka viac ako pol roka. Maď. zamestnávateľ vystavil potvrdenie, ale v Maďarsku okrem odvodov /poistneho/ neplatil ziadne dane, lebo daňovú povinnosť mal v Nemecku, nakoľko bol vyslany viac ako 183 dni, takze jednak musi podat DP v Madarsku ale platit dan nebude, lebo medzi Mad. a Nemeckom plati zmluva o zam. dv. zd- metodou vynatia, takze platit dan a podat DP bude v Nemecku, ale ma na to 2 roky. On vsak musi podat DP na Slovensku teraz, ma madarskom potvrdeni su len prijmy uvedene ako nezdanitelny prijem zo zahranicia, ziadna dan, len odvody - zmluva medzi SR a Mad. rep. pouziva metodu zapoctu. Teraz neviem ktoru metodu mam pouzit, ja by som pouzila metodu vynatia /SR - Nemecko/ s tym, ze zatial nema zaplatenu ziadnu dan v zahrannici, takze by som mu vyratala dan, ktoru by zaplatil na Slovensku, a ked bude mat hotove priznanie podane v Nemecku aj zaplatenu dan, tak sa poda v SR dodatocne DP a vypyta si od nasho DU dan späť. Mám pravdu, alebo som úplne vedľa? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lelgaboca je offline (nepripojený) lelgaboca

    lelgaboca
    ale prečítala som všetky odpovede, tam sa jednalo vždy len o 2 krajiny, tu sa jedná o 3 krajiny s rôznymi metódami.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Myslela som to tak, že nebol dôvod zakladať novú tému ale si mala pokračovať v predošlej. Toť môj názor.

    lelgaboca je offline (nepripojený) lelgaboca

    lelgaboca
    OK, nabuduce tak urobim, predsa som mala ist na to skolenie o pouzivani porady, niekedy mam problem, ale chyba je asi vo mne. Prijemny den!

    Príjem zo zahraničia 2 krajiny s rôznymi metódami

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.