Zavrieť

Porady

Výkaz o majetku a záväzkoch - strata

Som začínajúci SZČO - a aj účtovník od konca roka 2006. Prosím o radu, ako vyplniť výkaz - čo dať do DNM a DHM ke´d mám len zatial nákup matetku len do 30000 Sk, ako je PC, software, z účtovného hladiska je topoužiteľné nad 1 rok, takže neviem, čo mám do toho výkazu dať. Jaj a za minulý rok mám väčší výdaj ako príjem, čo dať potom do peňazí? Je to môj prvý pokus na tejto porade
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    IMS Pozri príspevok
    Som začínajúci SZČO - a aj účtovník od konca roka 2006. Prosím o radu, ako vyplniť výkaz - čo dať do DNM a DHM ke´d mám len zatial nákup matetku len do 30000 Sk, ako je PC, software, z účtovného hladiska je topoužiteľné nad 1 rok, takže neviem, čo mám do toho výkazu dať.
    Keď nemáš DHM a DNM, tak tam jednoducho nedáš nič.
    Jaj a za minulý rok mám väčší výdaj ako príjem, čo dať potom do peňazí?
    Zostatok v pokladni nemôžeš mať mínusový. Ak je to potrebné, tak v priebehu roka urobíš vklad podnikateľa, aby si bol stále v pluse. A na konci roka dáš do výkazu zostatok, ktorý budeš mať 31.12.2006 v pokladni.
    Je to môj prvý pokus na tejto porade
    Veríme, že to nebude posledný pokus...
    Odpovede sú v texte...

    JDM je offline (nepripojený) JDM

    JDM
    Dlhodobý hmotný majetok: je majetok evidovaný nad 30.000,--,
    Peniaze a ceniny: suma, ktorá zostáva v pokladni v hotovosti k 31.12. + suma predstavujúca hodnotu kolkov a známok
    Účty v bankách: suma Sk z výpisu z banky k 31.12.
    Zásoby-rozčleniť ich na jednotlivé položky podľa výkazu v zostatkových hodnotách k 31.12.

    Ak vyplníš tieto základné údaje, v hrubo vytlačených riadkoch ťa na postup navedú.
    Dobrá rada: na stránke www.drsr.sk je možné priamo vypísať všetky daňové tlačivá, ak zadáš sumy do jednotlivých riadkov, riadky kde sa majú sumy sčitovať tam 2x preklikneš a súčty sa urobia samé. Mám to vyskúšané.

    Výkaz o majetku a záväzkoch - strata

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.