Zavrieť

Porady

cesto na pizzu

Chcela by som poprosiť niekoho kto má ceto na pizzu či by mi ho neposlal. Vopred ďakujem. Bábika
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Cernosko je offline (nepripojený) Cernosko

    dôchodca Cernosko
    Chrumkavá pizzaPotrebujeme: 400 g múky, 228 ml vody, 20 ml olivového oleja, 16 g kvasníc, 8 g soli, 4 g cukru, 250 g jemne nakrájaných paradajok, 150 g syra, 100 g šunky, soľ, oregáno Ako na to:
    Rozpustite kvasnice vo vode. Zamieste cesto z múky, vody a rozpustených kvasníc, pridajte soľ, olej a cukor. Mieste, kým cesto nie je hladké a vláčne. Cesto prikryte a nechajte ho stáť 45min. pri stálej izbovej teplote. Rozvaľkané cesto preneste na mierne vymastenú formu, pokryte paradajkami, syrom, šunkou. Podľa chuti pridajte soľ, čierne korenie a oregáno, potom pizzu pokvapkajte olivovým olejom. Cesto prikryte a nechajte ho kysnúť 50 min. pri stálej izbovej teplote.
    Pizzu pečte pri 220°C po dobu 20 min.


    PS: Je to okopírovaný recept z http://www.recepty.sk a je ich tam viac

    Prajem dobrú chuť.
    Cernosko

    Marta V je offline (nepripojený) Marta V

    Marta V
    Pol kg pizza múky (dostať ju v Metre) alebo hladkej špeciál, trošku soli, asi 1 polievkovú lyžicu oleja, 40 g droždie a vlažnú vodu. Zamiesiť cesto, rozdeliť na dve časti, rozvaľkať a dať na plech. Z tejto dávky sa upečú 2 veľké plytké plechy pizze. Ak sa použije pizza múka, nie je potrebné plech mastiť a posypať múkou. Cesto sa neprilepí a je také ako z pizzérie.

    Marta V je offline (nepripojený) Marta V

    Marta V
    Zabudla som pripísať, že cesto nenechávam kysnúť, hneď ho potriem kečupom zmiešaným s paradajkovým pretlakom, dám šunku, alebo salámu, paradajky, papriku, šampiňóny, dám zapiecť, potom pridám nastrúhaný syr, posypem oreganom a nechám dopiecť.

    mambi je offline (nepripojený) mambi

    mambi
    Ja robím takto: 250g hl.múky, 15g droždia, 1 lyžička cukru, 2 lyžice oleja, 1/2 šálky vlažnej vody, alebo mlieka, štipka soli. Z droždia, vody, cukru pripraviť kvások, napučaný pridať k preosiatej múke zmiešanej so soľou, pridať olej a vypracovať hladké cesto. Nechať vykysnúť. Vykysnuté dať na naolejovaný plech, potrieť kečupom, naukladať šunku, kukuricu, šampióny, pridať udusenú cibuľu so štipkou octu, zaliať rozšľahanými vajcami a dať piecť. Po upečení na horúcu postrúhať syr.
    Keď máme chuť na pizzu v piatok, tak robím rybaciu. A tiež je super. Cesto polejem kečupom, pridám ryby z konzervy(popučím vidličkou), natvrdo uvarené vajcia, lečo, a pred dopečením postrúham syrom.

    anmary je offline (nepripojený) anmary

    anmary
    Ja robím cesto na pizzu podľa návodu na sáčiku "Pizza korenie KOTANY". Je perfektné a tiež ho nenechávam kysnúť. Stačí mu keď troch pokysne kým naň dám všetky ingrediencie. Ja osobne si osmažím cibuľku do sklovita a do nej pridám ešte pretlačený cesnak /stačí aj po odstavení z ohňa/. Týmto "cibuľovo-cesnakovým" olejom potriem cesto a na to dávam všetko ostatné.

    Olice je offline (nepripojený) Olice

    Olice
    Skúste namiesto vody pridať do cesta svetlé pivo , určite nič nepokazíte a alkohol sa pri pečení odparí, takže to môžu kľudne jesť aj deti.
    Elena Navrátilová
    Marta V Pozri príspevok
    Pol kg pizza múky (dostať ju v Metre) alebo hladkej špeciál, trošku soli, asi 1 polievkovú lyžicu oleja, 40 g droždie a vlažnú vodu. Zamiesiť cesto, rozdeliť na dve časti, rozvaľkať a dať na plech. Z tejto dávky sa upečú 2 veľké plytké plechy pizze. Ak sa použije pizza múka, nie je potrebné plech mastiť a posypať múkou. Cesto sa neprilepí a je také ako z pizzérie.
    Dnes som urobila pizzu podľa tohto receptu, super.

    Marta V je offline (nepripojený) Marta V

    Marta V
    Elena Navrátilová Pozri príspevok
    Dnes som urobila pizzu podľa tohto receptu, super.
    A robili ste ju s pizza múkou? Lebo ja ju už asi tri mesiace nemôžem v metre dostať. Predtým ju mávali pravidelne a teraz neviem čo sa stalo, či ju prestali v metre predávať.
    Elena Navrátilová
    Marta V Pozri príspevok
    A robili ste ju s pizza múkou? Lebo ja ju už asi tri mesiace nemôžem v metre dostať. Predtým ju mávali pravidelne a teraz neviem čo sa stalo, či ju prestali v metre predávať.
    Nie, hladkú špeciál som dala.

    micho17 je offline (nepripojený) micho17

    micho17
    marek15 Pozri príspevok
    Skúste namiesto vody pridať do cesta svetlé pivo , určite nič nepokazíte a alkohol sa pri pečení odparí, takže to môžu kľudne jesť aj deti.
    ...Suhlasim s tym pivom,je to super,a este do kvasku pridat trochu medu.Ked uz mate cesto rozvalkane na plechu a potrete omackou,nastruhajte najprv na neho syr,az tak dajte ostatne suroviny a na vrch znovu syr nastruhany na hrubo. A po upeceni potrite okraje pizze olejom zmiesanym s cesnakom.
    Elena Navrátilová
    micho17 Pozri príspevok
    ...Suhlasim s tym pivom,je to super,a este do kvasku pridat trochu medu.Ked uz mate cesto rozvalkane na plechu a potrete omackou,nastruhajte najprv na neho syr,az tak dajte ostatne suroviny a na vrch znovu syr nastruhany na hrubo. A po upeceni potrite okraje pizze olejom zmiesanym s cesnakom.
    Teda super detailíky.... hmmmm robil si v pizérii?

    zuzana000 je offline (nepripojený) zuzana000

    zuzana000
    DOMÁCA PIZZA


    SUROVINY:

    500 g polohrubej múky
    25 g droždia/polovička jednej kocky /
    5 PL mlieka
    ¼ l vody
    1 PL soli
    5 PL oleja
    1 kocka cukru
    1 väčšia plechovka hríbov/ podľa chuti/
    20-30 dkg tvrdého syra
    5-6 PL kečupu
    saláma, klobása,slanina,paradajky, paprika,cibuľa,

    POSTUP:

    Pripravíme si kvások z mlieka ,polovice vody,štipky soli,kocky cukru a droždia.
    Do misky si dáme múku,soľ a kvások ,miešame a podľa potreby prilievame vlažnú vodu, kým nieje
    cesto polotuhé ,potom pridáme olej a zapracujeme ho do cesta.
    Nakrájame si na malé kocky salámu ,klobásu /všetko to,čo sa nájde v chladničke a je to málo na zasýtenie jednej osoby -čokoľvek,čo sa dá krájať/ a zmiešame to spolu.
    Hríby otvoríme a necháme na sitku odkvapkať.
    Hlboký plech potrieme olejom a cesto na ňom roztiahneme na celý plech,potrieme kečupom,
    posypeme nakrájanou zmesou ,na to nasypeme hríby,posypeme podľa chuti čiernym mletým
    korením a vegetou,rukou všetko zatlačíme na cesto. Pečieme pri 180 stup. asi 20-25 minút,
    potom vytiahneme plech a posypeme pizzu nahrubo strúhaným syrom a necháme zapiecť
    pri 200 stup. Asi 5 minút.

    DOBRÚ CHUŤ
    Elena Navrátilová
    ekopo Pozri príspevok
    Ja to robím takto: zavolám do pizzerie a za 20 minút mám teplú pizzu doma.
    a aj si ju ešte nejako po svojom vylepšuješ?

    osky je offline (nepripojený) osky

    osky
    mne tato tema prisla ako dobry for.......
    nie ,ale fakt,ved len pred nedavnom som pisala recept na picu do temy nieco ako originalne cesto na picu-nechapem naco je tu tisic rovnakych tem.staci trochu listovat aj v starsich temach.
    takze ked sa poznazis,najdes mnoho roznych receptov.drzim palce.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.