Zavrieť

Porady

materská + dohoda

Čakam babo a v septembri idem na materskú dovolenku. Problém je v tom, ž popri zamestnaní pracujem aj na dohody. Môžem pracovať na dohody aj počas materskej, do akej výšky môže byť môj príjem na dohodu?
Ďakujem
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Damián Pozri príspevok
Čakam babo a v septembri idem na materskú dovolenku. Problém je v tom, ž popri zamestnaní pracujem aj na dohody. Môžem pracovať na dohody aj počas materskej, do akej výšky môže byť môj príjem na dohodu?
Ďakujem
Nie je ohraničené. Teraz som riešil podobný prípad. Matka po 1/2 roku po narodení dieťaťa sa vrátila do zamestnania popri materskej. Príjem nie je ohraničený (zisťovali sme na soc.odbore okresného úradu). Dieťa ostalo v starostlivosti rodinného príslušníka.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Damián Pozri príspevok
Čakam babo a v septembri idem na materskú dovolenku. Problém je v tom, ž popri zamestnaní pracujem aj na dohody. Môžem pracovať na dohody aj počas materskej, do akej výšky môže byť môj príjem na dohodu?
Ďakujem
Počas materskej nie, ale počas rodičovskej áno.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
smith Pozri príspevok
Nie je ohraničené. Teraz som riešil podobný prípad. Matka po 1/2 roku po narodení dieťaťa sa vrátila do zamestnania popri materskej. Príjem nie je ohraničený (zisťovali sme na soc.odbore okresného úradu). Dieťa ostalo v starostlivosti rodinného príslušníka.
Takže aj ten môj prípad je, že počas rodičovskej robí a nie počas materskej.

Anja111 Pozri príspevok
Počas materskej nie, ale počas rodičovskej áno.
Materská je do 6 mesiaca veku dieťaťa?
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Áno. Keď oznámiš na SP, že už si na rodičovskej, tak môžeš začať aj pracovať, len dieťa nesmie byť v štátnej škôlke..
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Anja111 Pozri príspevok
Počas materskej nie, ale počas rodičovskej áno.
Nesúhlasím, počas materskej môže pracovať na základe dohody o vykonaní práce, pretože odmena z nej nevstupuje do VZ na nemocenské poistenie.
Počas rodičovskej dovolenky už môže pracovať nie len na základe dohody o vykonaní práce ale aj na klasický pracovný pomer.
Príjem nie je ohraničený.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

jankasm Pozri príspevok
Nesúhlasím, počas materskej môže pracovať na základe dohody o vykonaní práce, pretože odmena z nej nevstupuje do VZ na nemocenské poistenie.
Počas rodičovskej dovolenky už môže pracovať nie len na základe dohody o vykonaní práce ale aj na klasický pracovný pomer.
Príjem nie je ohraničený.
Pokiaľ viem, tak pri materskej platia tie isté podmienky, ako pri PN. To znamená, že poberateľka materskej nemôže v tomto období pracovať...
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Anja111 Pozri príspevok
Pokiaľ viem, tak pri materskej platia tie isté podmienky, ako pri PN. To znamená, že poberateľka materskej nemôže v tomto období pracovať...
No toto som si niekedy myslela aj ja, ale na porade to už bolo viac krát rozoberané, a bolo povedané, že na dohodu sa môže pracovať aj počas MD. Možno niekto poradí, v ktorom § by sme to našli.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

jankasm Pozri príspevok
No toto som si niekedy myslela aj ja, ale na porade to už bolo viac krát rozoberané, a bolo povedané, že na dohodu sa môže pracovať aj počas MD. Možno niekto poradí, v ktorom § by sme to našli.
Tak to by teda zaujímalo aj mňa. Lebo keď raz poberá nemocenské dávky, tak podľa mňa neexistuje žiadna výnimka.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Tak toto som našla v jednej téme.

zákon 461/2003 Z.z.
(o sociálnom poistení ) § 30
Všeobecné podmienky nároku na nemocenské dávky zamestnanca

Zamestnanec má nárok na nemocenskú dávku, ak tento zákon neustanovuje inak, ak

b) nemá príjem, ktorý sa považuje za vymeriavací základ podľa § 138 ods. 1 až 6 za obdobie, v ktorom nevykonáva činnosť zamestnanca z dôvodov uvedených v § 33 ods. 1, § 39 ods. 1, § 48 ods. 1 a § 49 ods. 1.

Dohodár nie je zamestnanec a nemá príjem, ktorý sa považuje za VZ.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

jankasm Pozri príspevok
Tak toto som našla v jednej téme.

zákon 461/2003 Z.z.
(o sociálnom poistení ) § 30
Všeobecné podmienky nároku na nemocenské dávky zamestnanca

Zamestnanec má nárok na nemocenskú dávku, ak tento zákon neustanovuje inak, ak

b) nemá príjem, ktorý sa považuje za vymeriavací základ podľa § 138 ods. 1 až 6 za obdobie, v ktorom nevykonáva činnosť zamestnanca z dôvodov uvedených v § 33 ods. 1, § 39 ods. 1, § 48 ods. 1 a § 49 ods. 1.

Dohodár nie je zamestnanec a nemá príjem, ktorý sa považuje za VZ.
Vždy sa rada nechám poučiť, ale toto sa mi nezdá. Aspom zatiaľ... Žeby nám zákonodarcovia nechali takúto únikovú cestičku?
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Anja111 Pozri príspevok
Vždy sa rada nechám poučiť, ale toto sa mi nezdá. Aspom zatiaľ... Žeby nám zákonodarcovia nechali takúto únikovú cestičku?
No zdá sa, že áno.
Mne sa to tiež nezdalo, lebo osobne som tu radila, že počas MD sa nesmie vôbec pracovať, ale presvedčili má skúsenejší, a teraz to posúvam ďalej.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

jankasm Pozri príspevok
No zdá sa, že áno.
Mne sa to tiež nezdalo, lebo osobne som tu radila, že počas MD sa nesmie vôbec pracovať, ale presvedčili má skúsenejší, a teraz to posúvam ďalej.
Tak fajn... Asi sa celkom rada prispôsobím. Díky! A to si zaslúži aj ocenenie...
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

Ešte stále platí, že počas materskej a rodičovskej dovolenky je možné pracovať na dohodu o vykonaní práce bez ohľadu na počet odpracovaných hodín a na výšku odmeny?
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Áno, stále to platí.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

michelle84 Pozri príspevok
Ešte stále platí, že počas materskej a rodičovskej dovolenky je možné pracovať na dohodu o vykonaní práce bez ohľadu na počet odpracovaných hodín a na výšku odmeny?
alušik Pozri príspevok
Áno, stále to platí.
Ahoj Alenka
Stále si stojím za tým, že na dohodu sa popri materskej pracovať môže, pretože v zákone o SP som nenašla nič, čo by to zakazovalo.
Ale na druhej strane som sa stretla práve včera s opačným názorom. Jedna baba je na MD a chcela si trošku privyrobiť na dohodu, tak jej niekto na SP zisťoval, či je to možné. Odpoveď bola jednoznačná, NIE. Počas materskej vraj nesmie mať žiadny príjem.
Tak ako to vlastne je? Poradí niekto?

Pozerala som aj na stránku SP, ale tam je len príklad, že SZČO môže mať príjem aj počas materskej.
0 0
Petra29 Petra29

Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

jankasm Pozri príspevok
Ahoj Alenka
Stále si stojím za tým, že na dohodu sa popri materskej pracovať môže, pretože v zákone o SP som nenašla nič, čo by to zakazovalo.
Ale na druhej strane som sa stretla práve včera s opačným názorom. Jedna baba je na MD a chcela si trošku privyrobiť na dohodu, tak jej niekto na SP zisťoval, či je to možné. Odpoveď bola jednoznačná, NIE. Počas materskej vraj nesmie mať žiadny príjem.
Tak ako to vlastne je? Poradí niekto?

Pozerala som aj na stránku SP, ale tam je len príklad, že SZČO môže mať príjem aj počas materskej.
Nárok na materské má ten, kto nemá príjem posudzovaný ako VZ
http://www.socpoist.sk/index/index.p...enky%20nároku
takže podľa mňa máš úplnu pravdu.
0 0
Petra29 Petra29

Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

V uvedenom linku treba kliknúť na podmienky nároku.
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Petra29 Pozri príspevok
V uvedenom linku treba kliknúť na podmienky nároku.
Vymeriavací základ zamestnanca je
  • príjem zamestnanca za vykonanú prácu, ktorý podlieha dani z príjmov fyzických osôb podľa osobitného predpisu a funkčný plat zamestnanca, ktorý je dočasne vyslaný na vykonávanie štátnej služby do cudziny, zamestnanca, ktorý vykonáva práce vo verejnom záujme v zahraničí a zahraničného spravodajcu Slovenského rozhlasu a Slovenskej televízie, určený v slovenskej mene pred jeho rozdelením na slovenskú menu a cudziu menu,
No ja neviem, ale príjem zamestnanca, ktorý podlieha dani z príjmov, je predsa aj príjem z dohody alebo nie????
0 0
Petra29 Petra29

Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

Vymeriavací základ na účely nemocenského poistenia /z ktorého mi je vyplácaná dávka - materské/ nie je príjem z dohody.
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Petra29 Pozri príspevok
Vymeriavací základ na účely nemocenského poistenia /z ktorého mi je vyplácaná dávka - materské/ nie je príjem z dohody.
Áno máš pravdu. Len ma to trošku zmiatlo, lebo vždy bol presadzovaný názor, že popri MD nesmieš zarobiť ani korunu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať