Zavrieť

Porady

strata z roka 2005

vie mi niekto poradiť do ktorého riadku sa vypisuje strata z minulého roku? viem že môžem uplatniť len 1/5, ale neviem kam to mám napísať v DP. ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lydulienka je offline (nepripojený) lydulienka

    lydulienka
    FO má príjmy zo živnosti aj zo závislej činnosti, v roku 2005 mal stratu 8868,- Sk a v roku 2006 má zisk 13 500,- sk, môžem ju uplatniť celú alebo iba 1/5

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    lydulienka Pozri príspevok
    FO má príjmy zo živnosti aj zo závislej činnosti, v roku 2005 mal stratu 8868,- Sk a v roku 2006 má zisk 13 500,- sk, môžem ju uplatniť celú alebo iba 1/5
    Môžeš ju uplatniť celú, ale len zo živnosti.
    Zo závislej činnosti stratu odpočítavať nemôžeš.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    r.50 vľavo=rok, vpravo=výška straty
    pred 51=straty spolu, vľavo=uplatňovaná strata
    r.52rok, uplatňovaná strata
    r.65=uplatňovaná strata

    Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

    Ivenka
    Strelec, skusam na stranke drsr vyplnit. Ale ak si uplatnujem stratu podla §30 tak to nemožem uvádzat aj na r.50 lebo potom mi tam počíta 1/5 ?

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Ivenka Pozri príspevok
    Strelec, skusam na stranke drsr vyplnit. Ale ak si uplatnujem stratu podla §30 tak to nemožem uvádzat aj na r.50 lebo potom mi tam počíta 1/5 ?
    Nepresne som odpovedal. Minuloročná strata je pravdepodobne strata za rok 2005. Čiž tá už mala ísť do odpočtu len podľa §30, tj do r.52. V r.50 by bola strata spred zmeny ZDP.

    Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

    Ivenka
    To som zmetena.Pred chvilou som to riesila s Anja 111. V roku 2005 som mala zisk a uplatnovala som stratu z roku 2003 kedy bola zmena v zakone. Nakoniec som to po vyklade Anja111 pochopila, že som si mohla odpočitat celu stratu a nie iba 1/5. Suhlasiš? Lebo už vypisujem DDP.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Ivenka Pozri príspevok
    To som zmetena.Pred chvilou som to riesila s Anja 111. V roku 2005 som mala zisk a uplatnovala som stratu z roku 2003 kedy bola zmena v zakone. Nakoniec som to po vyklade Anja111 pochopila, že som si mohla odpočitat celu stratu a nie iba 1/5. Suhlasiš? Lebo už vypisujem DDP.

    Zmena uplatňovania strát nastala od 1.1.2004, Odpočet starých strát z prvého vykázaného základ dane do 1.1.2004 sa musí postupovať podľa starého znenia zákona, teda umorovaním 1/5 , postup je uvedený v § 52. Podľa § 30 sa postupuje vtedy, ak daňovník prvý krát vykáže čiast.základ dane za r.2004 , tak si môže odpočítať daň.stratu z predchádzajúcich rokov jednorázovo, rovnomerne, nerovnomerne ale aj 1/5 ...

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Ivenka Pozri príspevok
    To som zmetena.Pred chvilou som to riesila s Anja 111. V roku 2005 som mala zisk a uplatnovala som stratu z roku 2003 kedy bola zmena v zakone. Nakoniec som to po vyklade Anja111 pochopila, že som si mohla odpočitat celu stratu a nie iba 1/5. Suhlasiš? Lebo už vypisujem DDP.

    Pochopila si to správne od Anji.
    http://www.porada.sk/t48459-p3-uplat...tml#post438886

    Podáš dodatočné daň.priznanie za r.2005 v ktorom si môžeš odpočítať daň.stratu do výšky 573 000. zo vzniknutej straty za r.2003.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.