Zavrieť

Porady

Uplatnenie danovej straty za rok 2005

Pekny den,
chcem poprosit o radu, v roku 2005 som vykazal stratu so zivnosti vo vyske 10959, za rok 2006 som dosiahol zisk zo zivnosti vo vyske 7253.
V akej vyske si mozem uplatnit stratu z predch.obdobia, r. 50 a 51. DP? Cital som si aj znenie tych paragrafov, ale som z toho nejaky zmateny. A hlavne mam zivnost popri zamestnani, teda rozmyslam ci vobec mozem uplatnit tuto stratu z roku 2005, kedze islo len o stratu zo zivnosti, celkovo som bol samozrejme v pluse kedze som mal aj prijem zo zavislej cinnosti. Prosim poradte mi. Dakujem.
Usporiadat
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Anja, ked tak teraz nad tým uvažujem tak by som mala podat dodadotočné DP lebo sa vlastne može stať, že si teoretický za rok 2007 odpočítam stratu a jaj ju vlastne už budem mať vyčerpanú. Uvažujem zlé ?
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Ivenka Pozri príspevok
Anja, ked tak teraz nad tým uvažujem tak by som mala podat dodadotočné DP lebo sa vlastne može stať, že si teoretický za rok 2007 odpočítam stratu a jaj ju vlastne už budem mať vyčerpanú. Uvažujem zlé ?
Ja som to tak aj pochopila, že podáš DDP, aby si všetko uviedla na správnu mieru. Keď si už začala uplatňovať stratu podľa Zákona 366/1999, nemôžeš teraz len tak začať tú istú stratu uplatňovať podľa 595/2003.
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Anja Ty musiš byť fakt dobrá účtovníčka lebo čitam Tvoj príspevok 15.krát a píšeš ako daňovačka.
Myslíš DDP vzhľadom na uplatnenie straty podľa Z 595/2003 a pokračovať ďalej až vyčerpania celej straty ? Kto toto cele vymýšľa.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Ivenka Pozri príspevok
Anja Ty musiš byť fakt dobrá účtovníčka lebo čitam Tvoj príspevok 15.krát a píšeš ako daňovačka.
Myslíš DDP vzhľadom na uplatnenie straty podľa Z 595/2003 a pokračovať ďalej až vyčerpania celej straty ? Kto toto cele vymýšľa.
Dobre si to pochopila. Tak som to myslela.
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Ďakujem,prajem Ti dobrú noc.
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

DDP som ešte nepodavala nikdy. V roku 2005 som učtovala 591/341 a teraz budem mat 0. Kde opravujem učty ešte v starom ?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať