Zavrieť

Porady

pomoc v hmotnej núdzi

Môžete mi prosím pomôcť v otázke či sa považuje za príjem posledná dávka v nezamestnanosti, ktorá je priznaná za február 2007 a logicky je vyplatená až v marci 2007. Či je možné požiadať si o pomoc v hmotnej núdzi už v marci 2007
(ktorá bude vyplatená až v apríly 2007) alebo sa musí požiadať o pomoc v hmotnej núdzi až v apríly a dávka bude vyplatená až v máji - čiže v mesiaci apríl nebude poskytnutá žiadna finančná pomoc. A ešte by ma zaujímalo, či je nárok na ochranný príspevok ak trvá PN od januára 2007 do 31.03.2007 a posledná dávka v nezamestnanosti je priznaná za február 2007.
Veľmi pekne Vám ďakujem za pomoc a prajem pekný deň
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    leonka5 je offline (nepripojený) leonka5

    leonka5
    V takýchto prípadoch vzniká nárok na dávku až po mesiaci keď sa vyplatila posledná dávka v nezamestnanosti. Dávka v hmotnej núdzi sa vypláca pozadu. Teda ja keď som dostala (na papieri) nezamestnanecké v marci, ale táto mi bola v skutočnosti vyplatené v apríli, žiadosť na dávku soc. pomoci si môžem podať až v máji. Lebo podľa zákona o soc. pomoci som mala príjem v apríli. A mesiac máj sa bude vyplácať v júni. Týmto pádom vlastne je jeden mesiac keď občan ostane bez príjmu.

    pomoc v hmotnej núdzi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.