Zavrieť

Porady

časové rozlišovanie

ahojte
poradte mi prosim:

mám faktúru:
1.) webhosting od 1.2.2007 do 31.1.2008 (1 rok) 450,- Sk
2.) registrácia sk domény-poplatok správcovi (1 rok) 1200,- Sk

webhosting si časovo rozlíšim na rok 2007 a rok 2008
moja otázka znie:
musím časovo rozlíšiť aj poplatok správcovi? (ide o jednorazový poplatok na začiatku)
Usporiadat
Anna1974 Anna1974

Anna1974 je offline (nepripojený) Anna1974

ten poplatok správcovi nemusíš časovo rozlišovať, aj ked tvoj opis, že poplatok správcovi (1 rok) dosť mýli. Webhosting vydelíš sumou 12, čiže 37,5 Sk je mesačný poplatok. Sumu 412,50 dáš na učet 518 a sumu 37,5 dáš na 381 učet a je to. Ja to robievam priamo ked učtujem vstupnú došlú faktúru, tam to priamo rozúčtuješ a je to...;-)
Doporučujem si preto učet 381 analyticky rozlíšiť na ostatne poplatky, poistky, nájomné, atd...;-)
0 0
margaretka100 margaretka100

margaretka100 je offline (nepripojený) margaretka100

Anna1974 Pozri príspevok
ten poplatok správcovi nemusíš časovo rozlišovať, aj ked tvoj opis, že poplatok správcovi (1 rok) dosť mýli. Webhosting vydelíš sumou 12, čiže 37,5 Sk je mesačný poplatok. Sumu 412,50 dáš na učet 518 a sumu 37,5 dáš na 381 učet a je to. Ja to robievam priamo ked učtujem vstupnú došlú faktúru, tam to priamo rozúčtuješ a je to...;-)
Doporučujem si preto učet 381 analyticky rozlíšiť na ostatne poplatky, poistky, nájomné, atd...;-)
ja tu účtujem vystavene faktury, takže ich účtujem na 602 a 384, a rozpočítam ich aj na dni, niekedy maju napr. od 15.3.2007 do 14.2.2008, tak faktúry rozpočítavam presne na dni.
ja som časovo rozlišovala aj poplatok správcovi...?! majú tam totiž napísané 1 rok, niekedy na ne napíšu aj časové rozlíšenie (od 15.3.2007 do 14.3.2008), tak preto som to časovo rozlišovala..
je to nesprávne??
0 0
Anna1974 Anna1974

Anna1974 je offline (nepripojený) Anna1974

Ja si myslím,že pokial sa jedná len o jednorázový vstupný poplatok, ktorý sa nebude opakovať, tak ten by som dala do výnosov v tom období, kedy účtujem jendorázovo. Ty píšeš, že niekedy je to ohraničené dátumom, potom sa jedná poplatok na určité obdobie a asi po ukončení toho obdobia, mi logicky pripadá, že bymal byť další..nie? Ak je to takto, tak to časovo rozlišuješ dobre. To, že to rozpočítavaš na dni nie je chyba. Nikde som zatial nenašla v zákone ako sa má správne rozlišovať časovo, lebo niekto to robí na mesiace, niekto na dni...dá sa aj na hodiny, no nie? :-))) Takto oponoval danový poradva danovej kontrole, ked nám vytkli jedno časové rozlíšenie. Ale na dni je to najpresnejšie si myslím.
0 0
margaretka100 margaretka100

margaretka100 je offline (nepripojený) margaretka100

dakujem anka
ten poplatok je jednorazovy, ale plati len vlastne na to obdobie 1 roka, kym plati domena, potom, ak si domenu neobnovia, nefunguje, ak si chcu predlzit platnost domeny, musia znova na rok zaplatit poplatok..
tak ja ho pre istotu rozpočitavam presne ako domenu, na r. 2007 a r.2008
0 0
Anna1974 Anna1974

Anna1974 je offline (nepripojený) Anna1974

Je to uplne v pohode a robíš to dobre, pretože ako si napísala, že je tam podmienenosť predlženia platnosti domeny, čiže poplatok sa obnovuje a tým aj časové rozlišovanie máš dobre...;-)
0 0
margaretka100 margaretka100

margaretka100 je offline (nepripojený) margaretka100

dakujem ti pekne za pomoc:-)
ahoj
0 0
zabka83 zabka83

zabka83 je offline (nepripojený) zabka83

Dobrý den, chcem sa len opytat ci to je spravne prisla mi Fa za mobily, v tej fakture je 7 mobilov..ked to casovo rozlisujem ako sa to zaokruhluje? napr.
zakl.DPH je 7674,60
DPH 1458,30
Halier.vyr. 0,60
Spolu 9133,50

r.07 6436,74
r.08 1237,86

Je to spravne? a ako to zauctujem aj to DPH? rozlisuje sa iba zakl.DPH?
Dakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

zabka83 Pozri príspevok
Dobrý den, chcem sa len opytat ci to je spravne prisla mi Fa za mobily, v tej fakture je 7 mobilov..ked to casovo rozlisujem ako sa to zaokruhluje? napr.
zakl.DPH je 7674,60
DPH 1458,30
Halier.vyr. 0,60
Spolu 9133,50

r.07 6436,74
r.08 1237,86

Je to spravne? a ako to zauctujem aj to DPH? rozlisuje sa iba zakl.DPH?
Dakujem
Môže byť- to účtovanie, dph časovo nerozlišujeme.
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

DPH si celú uplatníš v tom mesiaci, keď Ti vznikne nárok. A ja by som to zaokrúhlila na celé haliere, čižte 6436,70 a 1237,90.
0 0
Mickya Mickya

Mickya je offline (nepripojený) Mickya

ahojte, prosím, ja by som sa k tejto téme chcela ešte spýtať - to čo vlastne uvádzala margaretka100 - ohľadom časového rozlíšenia domény.
Môj názor je tiež, že by sa mala doména časovo rozlíšiť, ale čo v prípade, ak registrátor domény vlastne berie peniaze len za to, že doménu zaregistruje (alebo predĺži) u hlavného správcu domény (SK-NICu), ktorý túto doménu poskytuje na 1 rok.
môže sa to potom v tomto prípade účtovať tak, že v nákladoch registrátora sa to časovo rozlíši (keďže hlavný správca SK domén SK-NIC to rozpisuje na faktúrach) a vo výnosoch (keďže tú doménu fakturuje zase zákazníkovi) sa to dá všetko (bez časového rozlíšenia)? - keďže registrátor neberie peniaze za správu domény - lebo vlastne zákazník môže s ňou kedykoľvek vlastne prejsť inému registrátorovi (ten pôvodný registrátor, ktorý doménu zaregistroval, to nemusí ani spozorovať).
Prosím, aký máte názor, ak sa doména časovo nerozlišuje, dá sa to nejako obhájiť? Ďakujem
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Mickya Pozri príspevok
ahojte, prosím, ja by som sa k tejto téme chcela ešte spýtať - to čo vlastne uvádzala margaretka100 - ohľadom časového rozlíšenia domény.
Môj názor je tiež, že by sa mala doména časovo rozlíšiť, ale čo v prípade, ak registrátor domény vlastne berie peniaze len za to, že doménu zaregistruje (alebo predĺži) u hlavného správcu domény (SK-NICu), ktorý túto doménu poskytuje na 1 rok.
môže sa to potom v tomto prípade účtovať tak, že v nákladoch registrátora sa to časovo rozlíši (keďže hlavný správca SK domén SK-NIC to rozpisuje na faktúrach) a vo výnosoch (keďže tú doménu fakturuje zase zákazníkovi) sa to dá všetko (bez časového rozlíšenia)? - keďže registrátor neberie peniaze za správu domény - lebo vlastne zákazník môže s ňou kedykoľvek vlastne prejsť inému registrátorovi (ten pôvodný registrátor, ktorý doménu zaregistroval, to nemusí ani spozorovať).
Prosím, aký máte názor, ak sa doména časovo nerozlišuje, dá sa to nejako obhájiť? Ďakujem
Podľa mňa ťa nezaujíma druhá strana - teda poskytovateľ, Ty si musíš uvedomiť, že doménu využívaš napr. 12 mesiacov, ak je to od 7/2007 do 6/2008 celkom určite ju využívaš na dosiahnutie a zabezpečenie príjmov v roku 2007 len 6 mesiacov - teda je nutné ju časovo rozlíšiť a do roku 2008 dať zvyšných 6 mesiacov, lebo ten náklad sa týka zasa dosiahnutia príjmov v roku 2008.
môj názor.
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

Možno doplním:
Registráciu domeny-518
Web hosting rok 2007-518
Webhosting rok 2008-381

Ak máte na Fa registráciu, ide o jednorazovy poplatok roku 2007
0 0
Mickya Mickya

Mickya je offline (nepripojený) Mickya

no, ja by som to tiež časovo rozlišovala, ale bolo mi "zhora" povedané, že to nemám časovo rozlíšiť, že nebudeme zamestnávať ďalších 20 účtovníčok, aby sa to stihlo :-(
..tak to časovo nerozlišujem
...preto sa pýtam, či sa to dá nejako obísť a obhájiť
0 0
Mickya Mickya

Mickya je offline (nepripojený) Mickya

betka Pozri príspevok
Možno doplním:
Registráciu domeny-518
Web hosting rok 2007-518
Webhosting rok 2008-381

Ak máte na Fa registráciu, ide o jednorazovy poplatok roku 2007
no, na faktúre je vlastne uvedené, že ide o registráciu domény alebo predĺženie domény, ale každý rok sa tento poplatok opakuje
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Mickya Pozri príspevok
no, ja by som to tiež časovo rozlišovala, ale bolo mi "zhora" povedané, že to nemám časovo rozlíšiť, že nebudeme zamestnávať ďalších 20 účtovníčok, aby sa to stihlo :-(
..tak to časovo nerozlišujem
...preto sa pýtam, či sa to dá nejako obísť a obhájiť
Neviem ako by si obhajovala, keď na faktúre máš presné dátumy, ktoré prechádzajú z jedného roka do druhý. A na časové rozlišovanie prečo by ste potrebovali "ďalších" 20 účtovníčok podľa panstva z hora?
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

Rada: ČR
Osobný postoj: ak rozlíšite, bude to v poriadku, ak nerozlíšite, je to Vaša vec. Radilo sa však ČR.

Mňa ako účtovníka by trápilo, že som to nechala tak (bez ČR), keď je to nesprávne.
0 0
Mickya Mickya

Mickya je offline (nepripojený) Mickya

smith Pozri príspevok
Neviem ako by si obhajovala, keď na faktúre máš presné dátumy, ktoré prechádzajú z jedného roka do druhý. A na časové rozlišovanie prečo by ste potrebovali "ďalších" 20 účtovníčok podľa panstva z hora?
asi som sa zase nevyjadrila zrozumiteľne, ospravedlňujem sa za to.
Sk-Nic je hlavný správca domén, ten nám (registrátorovi) vystaví faktúru, ktorú časovo rozlišujem (od neho nám príde faktúra, ktorú musím časovo rozlíšiť na dni) - a na nej je vyše 1 000 domén - takých faktúr mám viacej + aj ďalších hlavných správcov z iných krajín).
aby sme sa my ako registrátor vyhli časovému rozlíšeniu na výstupe, zákazníkovi už na faktúre neuvádzame presné dátumu od kedy do kedy je doména registrovaná, ale uvádzame na nej registračný poplatok za doménu alebo predlžovací poplatok.
šéf mi dal príkaz, že nemám to ani na vstupe časovo rozlišovať - ale tam je presne uvedené obdobie, takže to si ozaj netrúfam a časovo to rozlišujem - až také riziko si na seba nechcem vziať.
máme moc tissíc faktúr (dajú sa rátať na desiatky) za rok, a nie je možné to všetko stihnúť - preto časovo rozlišujeme len webhosting na výstupe.
preto ma dosť trápi, či sa to dá nejako obhájiť
Ďakujem
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
pokiaľ viem, teraz to v rýchlosti nenájdem, ale poskytovateia domén, registrátori nemusia časovo rozlišovať. Pre nich je vstup-nákup niečo ako tovar, ktorý ďalej predávajú. Takže vstup=náklady, výstup=výnosy v okamihu dodania.
ČR by museli rozlíšiť len také domeny, ktoré neboli "umiestnené", teda neboli vyfakturované.........
príklad = porovnanie s predajom tovaru napr. nábytku alebo PC ...............
tiež má dlhú dobu spotreby, ale predajcu to nezaujíma
nakupuje a predáva.
0 0
Mickya Mickya

Mickya je offline (nepripojený) Mickya

KEJKA Pozri príspevok
pokiaľ viem, teraz to v rýchlosti nenájdem, ale poskytovateia domén, registrátori nemusia časovo rozlišovať. Pre nich je vstup-nákup niečo ako tovar, ktorý ďalej predávajú. Takže vstup=náklady, výstup=výnosy v okamihu dodania.
ČR by museli rozlíšiť len také domeny, ktoré neboli "umiestnené", teda neboli vyfakturované.........
príklad = porovnanie s predajom tovaru napr. nábytku alebo PC ...............
tiež má dlhú dobu spotreby, ale predajcu to nezaujíma
nakupuje a predáva.
jéééj, ďakujem ďakujem ďakujem ti veľmi pekne, prosím, ak budeš mať čas, môžeš sa na to pozrieť, kde by som to mohla nájsť?
keď som volala do poradcu podnikateľa, tam mi povedala vstup čas. rozlíšiť a vystup nie, ale tiež to ukončila, že nevie to určite.
hm, ale čo v prípade, že prijmeme peniaze - napr. ešte v tomto roku (v 100%nej výške), ale zákazník neuzavrie zmluvu s hlavným správcom Sk-nicom a zaregistrujeme ju až v budúcom roku - hm, čo vtedy? ako to účtovať?
0 0
Mickya Mickya

Mickya je offline (nepripojený) Mickya

KEJKA Pozri príspevok
pokiaľ viem, teraz to v rýchlosti nenájdem, ale poskytovateia domén, registrátori nemusia časovo rozlišovať. Pre nich je vstup-nákup niečo ako tovar, ktorý ďalej predávajú. Takže vstup=náklady, výstup=výnosy v okamihu dodania.
ČR by museli rozlíšiť len také domeny, ktoré neboli "umiestnené", teda neboli vyfakturované.........
príklad = porovnanie s predajom tovaru napr. nábytku alebo PC ...............
tiež má dlhú dobu spotreby, ale predajcu to nezaujíma
nakupuje a predáva.
Kejka, prosím, registrátori nemusia ani vtedy časovo rozlišovať vstup, aj keď im jasne hlavný správcovia napíšu obdobie domény - napr. od 1.12.2007 do 30.11.2008?
----
a tiež, na faktúre, ktorá je na výstupe, mám uvádzať obdobie, na ktoré je doména registrovaná, keďže to celé hádžem do výnosov?
ďakujem
Naposledy upravil Mickya : 06.01.08 at 14:21 Dôvod: doplnenie pod čiarou
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať