Zavrieť

Porady

časové rozlišovanie

ahojte
poradte mi prosim:

mám faktúru:
1.) webhosting od 1.2.2007 do 31.1.2008 (1 rok) 450,- Sk
2.) registrácia sk domény-poplatok správcovi (1 rok) 1200,- Sk

webhosting si časovo rozlíšim na rok 2007 a rok 2008
moja otázka znie:
musím časovo rozlíšiť aj poplatok správcovi? (ide o jednorazový poplatok na začiatku)
Usporiadat
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
no zapojila som sa do témy, pričom v nej sama nemám jasno. A neviem to najsť, resp. nemámčas hľadať.
Hlavný správca napíše obdobie...a následne Vy to fakturujete ďalej na to isté obdobie?, alebo nie?
Lebo ak sa obdobia zhodujú, tak rozlišovanie je zbytočné, máš výnos hneď vdaka tomu "umiestneniu".
Ale ak sa to nestane, máte prijazú iba zálohu, tak odvediete DPH a evidujete ako prijatú zálohu, a príslušnú doménu treba z nákladov vyňať, kedže na tento náklad nie je výnos.....to som mala na mysli, ked som spomenula "neumiestnené domény".
........................
a čo sa týka OF, tam to obdobie treba uvádzať, kvôli zákazníkovi. Lebo on musí rozlišovať náklady.
0 0
Mickya Mickya

Mickya je offline (nepripojený) Mickya

KEJKA Pozri príspevok
no zapojila som sa do témy, pričom v nej sama nemám jasno. A neviem to najsť, resp. nemámčas hľadať.
Hlavný správca napíše obdobie...a následne Vy to fakturujete ďalej na to isté obdobie?, alebo nie?
Lebo ak sa obdobia zhodujú, tak rozlišovanie je zbytočné, máš výnos hneď vdaka tomu "umiestneniu".
Ale ak sa to nestane, máte prijazú iba zálohu, tak odvediete DPH a evidujete ako prijatú zálohu, a príslušnú doménu treba z nákladov vyňať, kedže na tento náklad nie je výnos.....to som mala na mysli, ked som spomenula "neumiestnené domény".
........................
a čo sa týka OF, tam to obdobie treba uvádzať, kvôli zákazníkovi. Lebo on musí rozlišovať náklady.
áno, je to na to isté obdobie.
a to nebude problém, ak ja síce na faktúre uvediem obdobie, ale časovo to nerozlíšim? Bojím sa kontroly jak čert kríža
Prosím, aspoň si nespomínaš v akej literatúre si to mohla nájsť? odoberám aj Dúpp aj poradcu
Ďakujem za odpoveď
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ak ty časovo nerozlíšiš - tak sa nič nedeje, máš náklad aj výnos v rovnakom období.
Neprenášaš výnosy do dalšieho obdobia. A v nasl.období s tými príjmami nebudeš mať ani dalšie náklady, tak si myslím, že je to v poriadku.
Kontrola ti to nenapadne.
Len si riadne skontroluj, aby si mala k všetkým nákupom výnos zaúčtovaný, a naopak.
Len "nesprárované " položky budeš časovo rozlišovať.
0 0
tiki tiki

tiki je offline (nepripojený) tiki

Musím sa zapojiť do tejto diskusie.
Beriem, že domény mojej firmy by som mal časovo rozlíšiť.

Ale čo s doménami zákazníkov?
Niekde to fakturujeme rovnako ako z SK-NICKu čiže tam problém nie je, 518 pri došlej fa z SK-NICK a 602 pri vyšlej fa na zákazníka.

Ale čo v prípade, že máme zákazníkov, ktorým poskytujeme komplexnú správu IT, ich domény zaplatíme, ale im už doménu nefaktúrujeme, proste to majú v rámci správy IT ako správa domény xxx. Nechať poplatok za ich doménu celý na 518 ? Lebo, kde mám zaručené, že budeme im poskytovať služby IT až do skončenia platnosti domény. Podľa mňa asi nechať na 518

A ešte jedna otázka ak doména je za obdobie 21.12.2007 - 20.12.2008 tak koľko ide do 2007 a koľko do 2008? Rozbiť na dni alebo na mesiace? Ak na mesiace tak do 2007 dať 1 mesiac alebo 0 ?
Naposledy upravil tiki : 17.01.08 at 14:23
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
tiki Pozri príspevok
Ale čo v prípade, že máme zákazníkov, ktorým poskytujeme komplexnú správu IT, ich domény zaplatíme, ale im už doménu nefaktúrujeme, proste to majú v rámci správy IT ako správa domény xxx. Nechať poplatok za ich doménu celý na 518 ? Lebo, kde mám zaručené, že budeme im poskytovať služby IT až do skončenia platnosti domény. Podľa mňa asi nechať na 518

A ešte jedna otázka ak doména je za obdobie 21.12.2007 - 20.12.2008 tak koľko ide do 2007 a koľko do 2008? Rozbiť na dni alebo na mesiace? Ak na mesiace tak do 2007 dať 1 mesiac alebo 0 ?
tiež zaujímavé............
ak fakturuješ služby správy IT, tak nákup domény je tvoj náklad v zmysle zmluvy. súhlasím s Tvojim záverom.

platnosť domény, rovnako ako poistné a pod. rozlišujem na dni.
Resp. pri audite rešpektujem internú smernicu.
0 0
Mickya Mickya

Mickya je offline (nepripojený) Mickya

tiki Pozri príspevok
Musím sa zapojiť do tejto diskusie.
Beriem, že domény mojej firmy by som mal časovo rozlíšiť.

Ale čo s doménami zákazníkov?
Niekde to fakturujeme rovnako ako z SK-NICKu čiže tam problém nie je, 518 pri došlej fa z SK-NICK a 602 pri vyšlej fa na zákazníka.

Ale čo v prípade, že máme zákazníkov, ktorým poskytujeme komplexnú správu IT, ich domény zaplatíme, ale im už doménu nefaktúrujeme, proste to majú v rámci správy IT ako správa domény xxx. Nechať poplatok za ich doménu celý na 518 ? Lebo, kde mám zaručené, že budeme im poskytovať služby IT až do skončenia platnosti domény. Podľa mňa asi nechať na 518

A ešte jedna otázka ak doména je za obdobie 21.12.2007 - 20.12.2008 tak koľko ide do 2007 a koľko do 2008? Rozbiť na dni alebo na mesiace? Ak na mesiace tak do 2007 dať 1 mesiac alebo 0 ?
mne tu na porade poskytli prílohu v exceli, v ktorom sa to dá časovo rozlíšiť na dni. skúš pohľadať, ak nenájdeš, pomôžem ti to nájsť
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Mickya Pozri príspevok
mne tu na porade poskytli prílohu v exceli, v ktorom sa to dá časovo rozlíšiť na dni. skúš pohľadať, ak nenájdeš, pomôžem ti to nájsť
Čo tak hneď pricapiť?
0 0
Mickya Mickya

Mickya je offline (nepripojený) Mickya

smith Pozri príspevok
Čo tak hneď pricapiť?
ja by som aj rada, ale ešte som sem prílohu nedávala
práve som skúsila, ale či to prejde neviem :-(
to pricapnuté - ak sa to teda podarí je na rok 2007, aj na r. 2008 mám, ak by si to nevedel zmeniť.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ide ti to!
0 0
Mickya Mickya

Mickya je offline (nepripojený) Mickya

smith Pozri príspevok
Ide ti to!
0 0
tiki tiki

tiki je offline (nepripojený) tiki

Som to rozbil po dňoch len davajte pozor tento rok ma 366 dni
0 0
marta68 marta68

marta68 je offline (nepripojený) marta68

ahoj,

má niekto skúsenosti s domenami aj hostingom, neviem si rady, som tiež registrátor domén, doslé FA od SK-nicu časovo rozlíšim všetky, či som vlastík alebo registrátor 518 a 381 a vyšlé FA nerozlišujem hoci dávam na FA dátum ako SK nic, robím to správne, VFA asi dávať bez dátumu, aby sme sa vyhli ČR poraď . Ďakujem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať