Zavrieť

Porady

Prenájom kamionov z CZ

Prosím o radu. Ako má byt vystavená faktúra z CZ za prenájom kamionov slovenskej firme? Obidve aj česká aj slovenská firma sú platcami DPH, česká nie je zaregistrovaná v SK a slovenská nie je ako platca DPH zaregistrovaná v CZ. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    česi prenajímajú kamion slovakovi, potom s českou DPH. U nás je to v § 15/8/f. Pri dop. pr. teda nie je miesto dodania Slovensko (nie je sídlo odberatela ako je to podľa § 15/7 lebo je tam "okremDP".

    česi to majú vo svojom zákone v § 10/6/f

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    Majula Pozri príspevok
    Ešte ma tak napadlo, čo s tou DPH, ktorá bude na fa z CZ?
    O tú požiadajte na DU Praha cez tlačivo. Obdoba našeho § 56.

    sta je offline (nepripojený) sta

    sta
    Chcela by som Vás poprosiť o radu.
    Prenajímame si nákladné auto od CZ firmy (platca DPH v ČR), my sme SKK firma (platca DPH v SR). Česká firma by nám mala fakturovať nájomné s českou DPH, ktorú si potom my môžeme požiadať od českého daňového úradu.
    Pozerala som si §44 Zákona o DzP a nie som si istá, či som dobre pochopila nasledujúci odsek:
    §44:
    (4) Platiteľ príjmu nezrazí sumu na zabezpečenie dane podľa odseku 2, ak daňovník predloží potvrdenie od správcu dane, že platí preddavky na daň podľa § 34 alebo § 42, ak správca dane nerozhodne inak.

    Čiže ak mi česká firma predloží potvrdenie od jej správcu dane, že v ČR platí preddavky na daň z príjmu, nebudeme musieť ovdádzať zabezpečovaciu daň nášmu DÚ?

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    sta Pozri príspevok
    Chcela by som Vás poprosiť o radu.
    ..........................
    Pozerala som si §44 Zákona o DzP a nie som si istá, či som dobre pochopila nasledujúci odsek:
    §44:
    (4) Platiteľ príjmu nezrazí sumu na zabezpečenie dane podľa odseku 2, ak daňovník predloží potvrdenie od správcu dane, že platí preddavky na daň podľa § 34 alebo § 42, ak správca dane nerozhodne inak.

    Čiže ak mi česká firma predloží potvrdenie od jej správcu dane, že v ČR platí preddavky na daň z príjmu, nebudeme musieť ovdádzať zabezpečovaciu daň nášmu DÚ?
    Česká firma by musela platiť preddavky správcovi dane v SR, nie českému v ČR.

    Mimochodom, sme v téme DPH, nie daň z príjmu.

    sta je offline (nepripojený) sta

    sta
    ďakujem za odpoveď

    Ospravedlňujem sa, že som ale hľadala som vhodnú tému podľa názvu a nevšimla som si, že je to v DPH Skúsim pohľadať niečo v DzP.

    Prenájom kamionov z CZ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.