Zavrieť

Porady

SADZBY DANE z motorových vozidiel??????????

Prosím máte niekto tabuľku - sadzby dane z mot. vozidiel, kde nájdem výšku dane z mot. vozidla akú mám uhradiť?? - alebo odkaz kde to nájsť??? - dííííííííík
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evulik je offline (nepripojený) evulik

    ĎAKUJEM za všetky odpovede, rady, tipy ...viac evulik
    a mne by niekto samansky sarmantne mohol pomoct so sadzbami pre tahace a naves ... som z toho jelen
    Dakujeeem

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    :p
    saman
    V prilohe posielam oscanovanu tabulku, snad vam to pomoze!
    bola som potom už mimo net - móóóóó vďaka - toto som potrebovala - spm šťastná že vás všetkých mám!!!
    sladká lentilková odmena: :p :p :p

    luba3 je offline (nepripojený) luba3

    Mám 3 synov-18,14,13.Starám sa o rodičov.Mám lic.DSS Credit Suisse. ...viac luba3
    Prosím Vás o radu.
    Združenie FO 2 členovia.Jeden člen vzal na leasing na svoje IČO 21.3.2005 Jeep Mitsubishi Pajero kat.N1.Dnes im pridelili značky.Musia zaplatiť daň z mot.vozidla,ak si nechcú dávať do nákladov PHM,ani odpočítavať DPH z bločkov PHM.Len budú platiť leasing.splátky.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Musia zaplatiť aj cestnú daň . Pokiaľ nie , tak splátky si nemôžu uplatniť vo výdavkoch /nákladoch/ .

    ALDA je offline (nepripojený) ALDA

    stará mama, matka, manželka ALDA
    luba3
    Prosím Vás o radu.
    Združenie FO 2 členovia.Jeden člen vzal na leasing na svoje IČO 21.3.2005 Jeep Mitsubishi Pajero kat.N1.Dnes im pridelili značky.Musia zaplatiť daň z mot.vozidla,ak si nechcú dávať do nákladov PHM,ani odpočítavať DPH z bločkov PHM.Len budú platiť leasing.splátky.
    Veď píšeš,že si ho vzal na svoje IČO.Potom je auto v podnikaní, takže musí
    zaplatiť daň z mot. vozidiel.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    ALDA já keď si auto zoberiem na svoje IČ tak nie je to podmienené , že ho musím dať do majetku , to je moje rozhodnutie . Žiadny zákon mi neprikazuje tak urobiť . Ale keď sa rozhodnem , že áno , tak cestnú daň zaplatiť som podľa zákona povinná , pokiaľ si uplatňujem na také auto zahrnuté v majetku výdavky .A splátky lízingu sú týmto pre mňa výdavky .

    ALDA je offline (nepripojený) ALDA

    stará mama, matka, manželka ALDA
    Zita5
    ALDA já keď si auto zoberiem na svoje IČ tak nie je to podmienené , že ho musím dať do majetku , to je moje rozhodnutie . Žiadny zákon mi neprikazuje tak urobiť . Ale keď sa rozhodnem , že áno , tak cestnú daň zaplatiť som podľa zákona povinná , pokiaľ si uplatňujem na také auto zahrnuté v majetku výdavky .A splátky lízingu sú týmto pre mňa výdavky .
    Ale asi ho budú používať na podnikanie, tak som to mylela,takže musi platiť
    daň z MV.Nie?/aj keď nie je v majetku/.
    Už nehovoriac o tom leasingu!

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    ALDA
    Ale asi ho budú používať na podnikanie, tak som to myslela,takže musi platiť
    daň z MV.Nie?/aj keď nie je v majetku/.
    Už nehovoriac o tom leasingu!
    Já som okomentovala tvoj príspevok ohľadom toho IČ , že to nemusí byť vždy tak .Myslela som tým to , že sú aj ľudkovia , ktorý kúpia na lízing motorové vozidlo len kvôli tomu , aby im prešiel lízing , čo sa týka výšky príjmu atď . / čisto zo špekulácie /, splácali by ho , ale by o ňom neúčtovali . Vtedy CD neplatia .

    Pokiaľ o príslušnom aute budú účtovať tak jasné , že musia platiť CD . A v neposlednom rade musia viesť aj evidenciu jázd a taktiež aj spotrebu PHM .

    ALDA je offline (nepripojený) ALDA

    stará mama, matka, manželka ALDA
    OK dík, už som sa nalakala!
    Ahoj prajem veľa dobrých rád a pochopení.

    Vevey je offline (nepripojený) Vevey

    Vevey
    Zita5
    Musia zaplatiť aj cestnú daň . Pokiaľ nie , tak splátky si nemôžu uplatniť vo výdavkoch /nákladoch/ .
    Coze? Treba zaplatit aj cestnu dan aj dan z motorovych vozidiel?

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Najprv bola cestná daň potom sa to premenovalo na daň z motorových vozidiel. Cestná daň je starší názov.

    Vevey je offline (nepripojený) Vevey

    Vevey
    Dakujem, Lenka. Nasla som i letacik z DU, ktory zacínal: od 1.1.2005 dan v MV nahradza cestnu dan...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.