Zavrieť

Porady

Nešťastný leasing

Prosím Vás chcela by som sa opýtať, lebo na všetky ? otázky som našla odpovede, len nie nato, čo potrebujem len ja? Obňúrala som všetko ohľadom leasingu, ďakujem všetkým tým dušičkám, ktoré to vedia a pomáhajú ťažko chápajúcim, aj výpočtami aj dobre mienenými radami. Potrebujem vedieť ako to je s leasingom, keď zmluva je uzatvorená na 24 mesiacov. Istina sa dáva do nákladov za obdobie tých 24 mesiacov? Alebo sa aj to musí rozpočítať na obdobie nejakých koľkých ? mesiacov.Neviem nikde nájsť koľko musí trvať. Čítala som, že najmenej 3 roky ale platí to ? alebo platilo?
Moja druhá otázka znie: V minulom roku bol neplatca DPH. Má jednoduché účtovníctvo.Prihlásil sa ako platca DPH od januára - teraz ako štvrťročný platca DPH ide robiť DPH. Môžem mu odpočítať daň zo zásob pri registrácií za platcu DPH podľa inventúry k 31. 12. 2006? Majetok nemal žiadny, teda myslím nad 30 000, Sk a ten dal jednorazovo do nákladov. Ďakujem za odpovede. Nováčik
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Ak sa jedná o leasing, o kt. nám hovorí ZDP, musí byť najmenej na 36 mesiacov. Keďže máte utatvorený prenajom na 24 mesiacov nejde o klas. lizing, ale nákup na splátky...
    Zákon nám hovorí, že finančným prenájmom je obstaranie hmotného majetku, kde má vlastnícke právo prejsť bez zbytočného odkladu po skončení nájmu na nájomcu a doba trvania nájmu je najmenej 60% doby odpisovania, t.j.:
    1.0S- min. doba prenájmu 36 mesiacovň
    2.0S- min 43.2 mes.
    3.0S - min 86,4 mes.
    4.0S - min. 144 mes.

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    Kukuč Pozri príspevok
    Prosím Vás chcela by som sa opýtať, lebo na všetky ? otázky som našla odpovede, len nie nato, čo potrebujem len ja? Obňúrala som všetko ohľadom leasingu, ďakujem všetkým tým dušičkám, ktoré to vedia a pomáhajú ťažko chápajúcim, aj výpočtami aj dobre mienenými radami. Potrebujem vedieť ako to je s leasingom, keď zmluva je uzatvorená na 24 mesiacov. Istina sa dáva do nákladov za obdobie tých 24 mesiacov? Alebo sa aj to musí rozpočítať na obdobie nejakých koľkých ? mesiacov.Neviem nikde nájsť koľko musí trvať. Čítala som, že najmenej 3 roky ale platí to ? alebo platilo?
    Moja druhá otázka znie: V minulom roku bol neplatca DPH. Má jednoduché účtovníctvo.Prihlásil sa ako platca DPH od januára - teraz ako štvrťročný platca DPH ide robiť DPH. Môžem mu odpočítať daň zo zásob pri registrácií za platcu DPH podľa inventúry k 31. 12. 2006? Majetok nemal žiadny, teda myslím nad 30 000, Sk a ten dal jednorazovo do nákladov. Ďakujem za odpovede. Nováčik
    A k druhej otázke:
    Áno, môžeš mu odpočítať DPH zo zásob podľa inventúry k 31.12.2006. Prílohou budú faktúry, na základe ktorých bol tento tovar obstaraný. Samozrejme faktúry musia spĺňať všetky náležitosti, podľa Zákona o DPH.

    Kukuč je offline (nepripojený) Kukuč

    Kukuč
    Ďakujem a teraz čo s tým ako to mám účtovať? Ako dať do nákladov. Je to všetko rozpísané ako na leasingovú zmluvu. Budem rada, keď mi pomôžete. Už som z toho mako. Nováčik.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.