Zavrieť

Porady

Nezisková organizácia a daňové priznanie

Musí nezisková organizácia podávať daňové priznanie k dani z príjmu PO, ak nemala v roku 2004 žiaden príjem?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Veselá je offline (nepripojený) Veselá

    Veselá
    V § 41 ods. 1 zákona o daniach z príjmov sa píše:
    Občianske združenia nemusia podávať daňové priznanie, ak majú iba príjmy, ktoré nie sú predmetom dane, príjmy, z ktorých sa daň vyberá podľa § 43,
    a príjmy oslobodené od dane podľa § 13 ods.2 písm. b).

    Teda z toho vyplýva, že keď nemáš žiadne príjmy - nepodáva sa DP.

    Ja by som ale poslala na DÚ list, o tom, že občianske združenie nemalo
    v zdaňovacom období 2004 žiadne príjmy a preto nepodáva DP.
    Zdravím, chcem sa popýtať, známa má neziskovku, kde príjmy za cely rok boli príspevok od VUC 1000 eur a prijem za prenajom xboxov zhruba 500 eur.
    teraz nevie, ci príjem z prenájmu z tých Xboxov je príjem oslobodeny od dane alebo nie, kedze je to prenajom majetku neziskovej organizacie.
    "Prijmy oslobodene od dane
    b) rozpočtových organizácií z prenájmu a z predaja majetku zahrnuté v rozpočte zriaďovateľa okrem príjmov, z ktorých sa daň vyberá podľa § 43 a okrem príjmov z prenájmu a z predaja majetku zahrnutého v rozpočte zriaďovateľa, ak zriaďovateľom tejto rozpočtovej organizácie je obec alebo vyšší územný celok,... "
    Naposledy upravil KAIS spol. s.r.o. : 30.03.11 at 08:23

    maska2 je offline (nepripojený) maska2

    sme viacerí kámoši maska2
    Možem dostať info ohľadom neziskovky? Máme založené OZ a vedieme JU a podavam DP za pravnické osoby...je to tak správne, ci je povinnosť už viesť podvojné účto? A výkazy zostávajú nezmenené? Dakujem za odpovede Andrea / využívam kamar.nick/
    Silkov Aj ja by som potrebovala inf. Vediem JÚ pre n.o. rok 2013 a neviem aké všetky tlačiva potrebujem podať na DÚ? Ďakujem....

    Nezisková organizácia a daňové priznanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.