Zavrieť

Porady

PHM a účtovanie

1. Účtujem správne keď nákup PHM účtujem do réžie a na konci roka vyrátam nadspotrebu a vrátmci uzávierkových operácii ju odúčtujem z pr. réžie? - JU

2. Účtujem správne keď nákup PHL účtujem na 501AAA, 343 / 211,221 a ako a kedy zaúčtujem nadspotrebu? - PU

3. Nadspotreba pri úžitkových automobiloch je daňovým výdavkom?

Ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    cherry99 Pozri príspevok
    1. Účtujem správne keď nákup PHM účtujem do réžie a na konci roka vyrátam nadspotrebu a vrátmci uzávierkových operácii ju odúčtujem z pr. réžie? - JU

    2. Účtujem správne keď nákup PHL účtujem na 501AAA, 343 / 211,221 a ako a kedy zaúčtujem nadspotrebu? - PU

    3. Nadspotreba pri úžitkových automobiloch je daňovým výdavkom?

    Ďakujem za radu.
    1. správne
    2. správne účtuješ, tú nadspotrebu pripočítame k HV pri zisťovaní ZD( pri uzávierke ku koncu ÚO) k zdaneniu mimo účtovníctva.
    3. nie je

    Olgica je offline (nepripojený) Olgica

    Olgica
    cherry99 Pozri príspevok
    1. Účtujem správne keď nákup PHM účtujem do réžie a na konci roka vyrátam nadspotrebu a vrátmci uzávierkových operácii ju odúčtujem z pr. réžie? - JU ano

    2. Účtujem správne keď nákup PHL účtujem na 501AAA, 343 / 211,221 ano a ako a kedy zaúčtujem nadspotrebu? - PU na konci roka mínusom 501.06 (účet PHM)MD/501.99 (pripoč.položka) D - odsúhlasené auditorom

    3. Nadspotreba pri úžitkových automobiloch je daňovým výdavkom? nie

    Ďakujem za radu.
    Odpovede sú vyznačené.

    mab je offline (nepripojený) mab

    mab
    K tomu bodu 2. Ja účtujem v priebehu roka nákup PHM na účet 132 a len skutočnú spotrebu potom zaúčtujem 501/132.

    bui je offline (nepripojený) bui

    Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac bui
    ja by som uctovala skor 112....material a nie tovar..

    Ja uctujem priamo na 501 ale ked teraz tak nad tym rozmyslam mozno by nebolo zle uctovat vsetko na 112,343/211, a potom zauctovat cez ID podla vyuctovani spotreby PHM podla prejdenych km na
    spotrebu danovu 501.AE danovy naklad, /112
    nadspotrebu 501.AE nedanovy naklad/112
    a na ucte 112 MD by mi mal na koci roka zostat zostatok v nadrzi.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    účet 112-materál na sklade
    účet 132-tovar na sklade a v predajniach
    Položme si otázku: benzín v nádrži vozidla je na sklade ? je v predajni ?
    NIE ! Je u vodiča, on ho dostal aby mohol vozidlo používať ale súčasne povinnosť tento benzín vyúčtovať.
    Teda čo je to ? Pohľadávka voči zamestnancovi - účet 335.
    Naposledy upravil liba2 : 20.01.08 at 00:22

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.