Zavrieť

Porady

Preddavky DzP PO

Prosím Vás, mám trochu hokej v platení preddavkov na daň z príjmu PO. Ešte sme nikdy preddavky neplatili, ale za rok 2004 nám vychádza daň nad 500.000,- Sk, čiže budeme platiť preddavky mesačne. Kedy zaplatíme prvú mesačnú splátku?
Srdečná vďaka!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Veselá je offline (nepripojený) Veselá

    Veselá
    Podľa § 42 ods. 9 sa preddavky doplatia podľa podaného daňového priznania do 30 dní po lehote na podanie priznania - teda do 30.4.2005 zaplatíš preddavky na január, február, marec a apríl 2005.
    V prípade, že platíš mesačné preddavky a po podaní DP vznikne povinnosť
    platiť vyššie preddavky rozdiel medzi už zaplatenými a novovypočítanými sa
    doplatí do 30.4.2005.


    POZOR

    Ak podávate daňové priznanie prvý krát musíte postupovať podľa
    § 42 ods. 8 a preddavky doplatiť do termínu na podanie DP - teda do 31.3.2005.

    silvia je offline (nepripojený) silvia

    silvia
    To znamená, že keď 31.3.2005 zaplatim daň napr. 550.000,-, do 30.4.2005 musím zaplatiť 183.333 Sk (550tis./12 x4mes.)?

    Lebo som dostala jednu radu, podľa ktorej prvý mesačný preddavok zaplatím v apríli (keď už je známa daň za 2004), druhý v máji....a posledný dvanásty v marci 2006, čím vlastne 31.3.2006 dorovnám daň za 2005.

    Tak ako to vlastne je?

    silvia je offline (nepripojený) silvia

    silvia
    Nebolo mi jasné, o aké dorovnanie po podaní daň. priznania ide, keďže sme ešte nikdy nemali povinnosť platiť preddavky.

    Ale už viem, že ak mi daň vyjde nad 500.000,-, preddavok vo výške 1/12 zaplatíme po prvý krát až za apríl. Potvrdili mi to na daň.úrade.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.