Zavrieť

Porady

prechod SZCO - PO a odvody

Ahojte,
zrejme mi vyjdu od 1.7. platit odvody do socialky aj zdravotnej.

Uvazujem ale o zalozeni sro. (momentalne mam aj zamestnanie)
Ked teda zalozim sro, zrusim zivnost a zostanem zamestnancom, budem musiet platit odvody?

(podotazka: ak mam vlastnu sro, tak mozem nechat vsetky peniaze vo firme a nie som nuteny ich nejakym sposobom cerpat, ze (vyplaty a pod.)?)

dakujem
Peter
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alex1 je offline (nepripojený) alex1

    alex1
    tak nad týmto uvažujem aj ja. Mňa ešte zaujíma, či ten živnostenský čo mám sa nedá použiť na založenie sro, alebo nejakým takýmto spôsobom sa pretransformovať z FO na SRO. Ale to asi nepôjde. Skúste niekto poradiť. Dik

    Anna1974 je offline (nepripojený) Anna1974

    Anna1974
    Živnostenský list pre FO je úplne niečo iné a nedá sa použiť ako živnostenský list pre PO. O takýto živnostenský list sa musí zvlášť požiadať, vybrať si obchodné meno také,ktoré ešte nie je evidované v obchodnom registri a PO ako samostatný právny subjekt bude mať samozrejme aj iné IČO. Ak budete konateľkou v sro a ste zamestnaná, myslím si,že odvody neplatíte. Platí sa len daň a zdravotné poistenie z odmien štatutárneho orgánu - konateľa, ktoré si stanovíte na základe zasadnutia valného zhromaždenia zápisnicou. Peniaze možete nechať podla mna v pohode vo firme. Inak o tejto forme uvažujem aj ja, a na druhej strane s.r.o. má taký iný zvuk pred klientami ako živnosť..;-)

    dorwin je offline (nepripojený) dorwin

    dorwin
    Anna1974 Pozri príspevok
    Inak o tejto forme uvažujem aj ja, a na druhej strane s.r.o. má taký iný zvuk pred klientami ako živnosť..;-)
    prave to je to.. osobne sa ale bojim najviac tej byrokracie okolo. podvojneho uctuvnictva a tak

    Anna1974 je offline (nepripojený) Anna1974

    Anna1974
    Nemyslím si, netreba sa báť podvojného účtovníctva. Je ďaleko prehľadnejšie podla mňa ako jednoduché a konateľ spoločnosti má aj detailný prehľad o jednotlivých druhoch nákladov. Mne sa jedná aj o to ručenie za prípadné nesplatené záväzky. A právnické subjekty tak nenaháňajú úrady pokial meškajú s platbami ako fyzické osoby.

    prechod SZCO - PO a odvody

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.