Zavrieť

Porady

nesprávne zaúčtované odpisy

Po podaní DP sme zistili, že vo faktúre za nákup PC bola zaúčtovaná aj registračná pokladňa. Celá fa bola vo výške 53000 a automaticky sme urobili odpisy na 4 roky. Teraz sme prišli na chybu a nevieme čo ďalej. SZČO podniká od polovice r.2006 a bol v strate. Treba prerobiť DP a navýšiť stratu alebo to ďalej odpisovať postupne? Vedel by niekto help?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    Aj keď jednotlivý majetok, teda PC alebo reg. pokladňa nedosiahli hodnotu 30 tis. Sk, môžeš ich mať zaradenené ako DHIM a odpisovať ich. Keďže budú obidva zaradené v 2.odpis. skupine, ani odpisy by sa nemali zmeniť. Len treba rozpísať na dve karty. Ak si dala rovnomerný odpis na 6 rokov, tak ti vyšlo 8833,-- Sk. Keď ich rozdelíš na dve čiastky /podľa jednotlivej hodnoty/, súčet by ti aj tak mal dať túto sumu odpisov. Takže by si nemusela dávať dodat. DP ale ďalej ich odpisovať.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Nevidím v tom žiadny problém. PC aj ERP sa zaradí ako IM (aj keď NC bola nižšia ako 30.000,) a odpisuje sa podľa zaradenia.

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    majatko Pozri príspevok
    Po podaní DP sme zistili, že vo faktúre za nákup PC bola zaúčtovaná aj registračná pokladňa. Celá fa bola vo výške 53000 a automaticky sme urobili odpisy na 4 roky. Teraz sme prišli na chybu a nevieme čo ďalej. SZČO podniká od polovice r.2006 a bol v strate. Treba prerobiť DP a navýšiť stratu alebo to ďalej odpisovať postupne? Vedel by niekto help?

    Ak ste uplatnili odpisy, z nesprávnej vstupnej ceny, treba podať dodatočné DP. Len pripomínam, že keď je SZČO v strate, nemusíte uplatniť odpisy - môžte odpisovanie prerušiť a zbytočne nenavyšovať stratu...

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    Je možné postupovať podľa príspevku č. 2 a takisto i podľa príspevku č. 4. Záleží na Vás ako sa rozhodnete a čo bude pre Vás výhodnejšie.

    majatko je offline (nepripojený) majatko

    majatko
    Dali sme odpisy na 4 roky a odpis je robený na pc aj rp dohromady. Ak som to správne pochopila, tak vlastne to iba rozdelím a celková suma odpisov mi ostane rovnaká.

    nesprávne zaúčtované odpisy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.