Zavrieť

Porady

nákup PHM so zlavou

Ahojte, chcem sa opytat ako by ste zauctovali v PU nakup PHM, ked je na blocku odpocitana zlava 100 Sk a tato je odpocitana len zo zakladu dane, napr. mam blok z ERP, na ktorom je nakup PHM spolu za 1.190 Sk minus zlava 100 Sk. Cena celkom=1.090 Sk, zaklad DPH=900 Sk, DPH=190 Sk. Takychto blockov mam niekolko a neviem, ci sa takto vypocitana DPH povazuje za spravnu. Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    jana123 Pozri príspevok
    Ahojte, chcem sa opytat ako by ste zauctovali v PU nakup PHM, ked je na blocku odpocitana zlava 100 Sk a tato je odpocitana len zo zakladu dane, napr. mam blok z ERP, na ktorom je nakup PHM spolu za 1.190 Sk minus zlava 100 Sk. Cena celkom=1.090 Sk, zaklad DPH=900 Sk, DPH=190 Sk. Takychto blockov mam niekolko a neviem, ci sa takto vypocitana DPH povazuje za spravnu. Dakujem.
    Nie je to správny doklad, pretože ak sa poskytuje zľava priamo pri predaji tovaru, je potrebné upraviť ZD aj daň.

    jana123 je offline (nepripojený) jana123

    jana123
    Tiez si myslim, ale co mam s tym spravit ? Bolo to platene firemnou kartou, takze zauctovat to musim.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    jana123 Pozri príspevok
    Tiez si myslim, ale co mam s tym spravit ? Bolo to platene firemnou kartou, takze zauctovat to musim.
    Neostáva iné, iba zaúčtovať ZD 1000.- daň 190.-, potom zaúčtovať 100.- mínusom bez vplyvu na dph.

    jana123 je offline (nepripojený) jana123

    jana123
    Ale potom by som mala trocha skreslenu cenu PHM, z ktorej budem robit prepocet spotreby. Co keby som davala tu zlavu do vynosov na 648 ? Asi to je jedno. Hlavne mi ide o to, aby tu odpocitanu DPH nenapadol danovy urad.

    dogicka je offline (nepripojený) dogicka

    dogicka
    Takéto bločky budú mať asi viacerí, ja som ich v tomto roku už mala niekoľko, všetky boli z čerpacej stanice Shell. Neviem, taká veľká firma a zle nastavené registračné pokladne?

    jana123 je offline (nepripojený) jana123

    jana123
    dogicka Pozri príspevok
    Takéto bločky budú mať asi viacerí, ja som ich v tomto roku už mala niekoľko, všetky boli z čerpacej stanice Shell. Neviem, taká veľká firma a zle nastavené registračné pokladne?
    Ja mam tie blocky z CS Hypernova v BA. Aky mas nazor na tu DPH, bude to OK, ak sa odpocita v plnej sume ?

    dogicka je offline (nepripojený) dogicka

    dogicka
    jana123 Pozri príspevok
    Ja mam tie blocky z CS Hypernova v BA. Aky mas nazor na tu DPH, bude to OK, ak sa odpocita v plnej sume ?
    Ja som to účtovala tak, ako písala Tweety. Ale tiež neviem, ako sa na to bude pozerať DÚ.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.