Zavrieť

Porady

stravné živnostník a reklama

Dobrý deň, chcem sa spýtať keď ma živnsotník osobné vozidlo ako firemné a dáva si do nákladov stravné lístky v hodnote 89 Sk musia sa robiť aj evidencia jázd a aj cestovné príkazy? a ešte jedna otázka máme zmluvu o spolupráci pri propagácii reklamy pre vyhlásenie výsledkou jednej spoločnosti za rok dáva sa do nákladov?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    suma Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcem sa spýtať keď ma živnsotník osobné vozidlo ako firemné a dáva si do nákladov stravné lístky v hodnote 89 Sk musia sa robiť aj evidencia jázd a aj cestovné príkazy? a ešte jedna otázka máme zmluvu o spolupráci pri propagácii reklami pre vyhlásenie výsledkou jednej spoločnosti za rok dáva sa do nákladov?
    Stravné pri PC, tam je potrebná evidencia jázd, aj CP. Tej druhej nerozumiem Ak máš na mysli zmluvu o reklame, tak to sú služby.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    suma Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcem sa spýtať keď ma živnsotník osobné vozidlo ako firemné a dáva si do nákladov stravné lístky v hodnote 89 Sk musia sa robiť aj evidencia jázd a aj cestovné príkazy? a ešte jedna otázka máme zmluvu o spolupráci pri propagácii reklamy pre vyhlásenie výsledkou jednej spoločnosti za rok dáva sa do nákladov?
    Ja mám dojem , že sa nejako mieša vyznačená otázka .

    Ak živnostník pracuje v mieste podnikania , tak za každý takto odpracovaný deň má nárok na stravné vo výške 89 Sk buď formou stravnej poukážky , alebo dokladu z reštaurácie , že si zakúpil obed .Nie paušálne .

    Ak realizuje pracovnú cestu bez ohľadu na použitie MV tak si uplatňuje nárok na stravné podľa tohto priloženého linku .
    http://www.porada.sk/t38433-sadzby-s...h-cestach.html
    http://www.akopodnikat.sk/index.php?...d=37&Itemid=67

    Nárok na stravné pri pracovnných cestách uplatní v rámci cestovného príkazu .

    Evidenciu jázd pre firemné vozidlo je potrebné priebežne viesť .

    Tej druhej otázke nerozumiem ani ja .

    suma je offline (nepripojený) suma

    suma
    Tweety Pozri príspevok
    Stravné pri PC, tam je potrebná evidencia jázd, aj CP. Tej druhej nerozumiem Ak máš na mysli zmluvu o reklame, tak to sú služby.
    Ano ta reklama je také niečo, aj tie jazdy chápem, ale keď má stravné lístky na celý mesiac nemám mu robiť len evidenciu jázd? Ide o služobné vozidlo Lebo pri pracovnej ceste má nárok na stravné a keď už ho má v podobe lístkov tak cestovný príkaz asi nemusím vypisovať nie? Jeho cesty sú len na Slovensku.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    suma Pozri príspevok
    Ano ta reklama je také niečo, aj tie jazdy chápem, ale keď má stravné lístky na celý mesiac nemám mu robiť len evidenciu jázd? Ide o služobné vozidlo Lebo pri pracovnej ceste má nárok na stravné a keď už ho má v podobe lístkov tak cestovný príkaz asi nemusím vypisovať nie? Jeho cesty sú len na Slovensku.
    A prečo mu chcete dávať stravné lístky , však tie môže použiť počas roka ak bude vo firme .Ja by som to nekomplikovala , nakoľko on môže byť na SC aj viacej hodín , potom čo , budete mu dávať napr. 2x stravný lístok ....no neviem je to na Vaše rozhodnutie .

    duficek je offline (nepripojený) duficek

    duficek
    ak ma pracovnu cestu s narokom na stravne, urobis CP a na ten den mu stravny listok nepocitas.
    ak ma len behacky po meste, kde pri pracovnej ceste nema narok na stravne, tak len vedies knihu jazd a das mu za ten den stravny listok (ak pracoval viac ako 4h).

    suma je offline (nepripojený) suma

    suma
    duficek Pozri príspevok
    ak ma pracovnu cestu s narokom na stravne, urobis CP a na ten den mu stravny listok nepocitas.
    ak ma len behacky po meste, kde pri pracovnej ceste nema narok na stravne, tak len vedies knihu jazd a das mu za ten den stravny listok (ak pracoval viac ako 4h).

    Môžem to urbiť aj takto? Budem mu dávať stravné lístky, lebo on má prac. cesty len po slovensku a tie nie sú nad dvanásť hodín, tak v takom prípade mu môžem dať stravný lístok nie? A evidenciu jázd mu spravím. Môže to tak byť? som vďačná za akúkoľvek radu.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    suma Pozri príspevok
    Môžem to urbiť aj takto? Budem mu dávať stravné lístky, lebo on má prac. cesty len po slovensku a tie nie sú nad dvanásť hodín, tak v takom prípade mu môžem dať stravný lístok nie? A evidenciu jázd mu spravím. Môže to tak byť? som vďačná za akúkoľvek radu.
    Ak je na PC nad 12 hod. dostane diéty, nemôže zároveň dostať aj stravný lístok.

    stravné živnostník a reklama

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.