Zavrieť

Porady

opravné DP

XX ide podať opravné DP za r.2006, v ktorom bude mať vyšší príjem. Zaplatila daň 1833,-
Podľa opravného DP má platiť 5538,-

Samozrejme, že doplatí rozdiel.
Chcem sa však opýtať, či neviete, či bude platiť z tejto sumy nejaké penále, alebo niečo podobné?
Opravné daňové vypíšem tak, ako má skutočne vyzerať, alebo dopisujem iba rozdielne sumy oproti pôvodnému DP?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    Opravné DP nemôžeš podávať. Opravné sa podáva do termínu podania riadneho DP. Môžeš podať len dodatočné DP. Vypíšeš ako riadne, len v oddiely XI vypíšeš rozdiel.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Janza Pozri príspevok
    XX ide podať opravné DP za r.2006, v ktorom bude mať vyšší príjem. Zaplatila daň 1833,-
    Podľa opravného DP má platiť 5538,-

    Samozrejme, že doplatí rozdiel.
    Chcem sa však opýtať, či neviete, či bude platiť z tejto sumy nejaké penále, alebo niečo podobné?
    Opravné daňové vypíšem tak, ako má skutočne vyzerať, alebo dopisujem iba rozdielne sumy oproti pôvodnému DP?
    Podľa dátumu, aký už je sa nejedná o opravné DP, ale o dodatočné. Vypíšeš nové DP, označíš ho ako dodatočné a na konci DP máš tabuľku, rozdiel medzi riadnym a dodatočným DP, ale či budú penále, o tom rozhodne správca dane, a ak budú tak asi tie najnižšie, no som presvedčená, že teraz v apríli, nakoľko je ešte krátky čas od podania riadnych DP ani penále nebudú.

    Janza je offline (nepripojený) Janza

    Janza
    Prosím, vieš mi poradiť s tým oddielom XI, ako ho treba vypísať?
    Pôvodná zaplatená daň bola 1833,- a skutočne mala byť zaplatená 5538,-

    Janza je offline (nepripojený) Janza

    Janza
    Prosím, skúste mi popísať ako zapísať jednotlivé riadky v tom oddieli, lebo ma to veľmi súri a v rýchlosti som na tom linku nič nenašla.

    Janza je offline (nepripojený) Janza

    Janza
    Prosím poraďte, do riadkov 78,87,91,93,103,106 ide všade suma Sk 5538,-?????????????????????

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Janza Pozri príspevok
    Prosím, skúste mi popísať ako zapísať jednotlivé riadky v tom oddieli, lebo ma to veľmi súri a v rýchlosti som na tom linku nič nenašla.
    Na porada.sk nájdeš takmer všetko, treba skúsiť trochu pohľadať .
    Ako vyplniť dodatočné DP nájdeš v tejto téme.
    Môžeš si ju prečítať celú, ale ako vyplniť dodatočné DP sa uvádza od príspevku č. 46:
    http://www.porada.sk/t45314-p5-dodat...priznanie.html

    Janza je offline (nepripojený) Janza

    Janza
    áno viem, že je tu na porade toho dosť, ale nemám čas hľadať, pretože do hodiny mám byť v nemocnici a kamarátka zistila zmenu v DP. PReto som sa na Vás obrátila, či mi neviete priamo popísať jednotlivé riadky, aby som to iba vypísala.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Janza Pozri príspevok
    Prosím poraďte, do riadkov 78,87,91,93,103,106 ide všade suma Sk 5538,-?????????????????????
    riadky 78, 87, 91, 93 = 5 538
    aj riadok 103 ak neboli žiadne preddavky a pod.
    riadok 105 1 833
    riadok 106 3 705
    doplatíš 3705 SK
    pokuta 3x4,5%x3750:2 = 250, čo je menej ako 500 SK , takže sa nevyrúbi žiadna

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.