Zavrieť

Porady

Dodatočné daňové priznanie

Mám podať DDP za r.2005 v sume 7600,- ,poraďte mi,prosím,do ktoreého riadku mám túto sumu zapísať a či mám z tejto sumy odviezť 19 % daň ?
Usporiadat
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

uka Pozri príspevok
Zavazky, ktore vyplyvaju z leasingovej zmluvy budu: urok (podla splatkoveho kalendara) + odpisy za rok 2006? Rozumiem tomu spravne?
podľa mňa nie - ide o záväzok pripadajúci na rok 2005. To znamená, ak si v roku 2005 uplatnila podľa leass. zmluvy plnú výšku odpisov a celú výšku poistenia a finančného úroku pripadajúcich na rok 2005 z tohoto titulu neupravuješ nič, lebo záväzok vyplývajúci z Tvojej činnosti roku 2005 si zaplatila.
Za rok 2006 uplatňuješ paušál 40% a v ňom máš zohľadnený aj leassing pripadajúci na rok 2006.

Všimni si Muškine slová: "ktorá pripadá na príslušné zdaňovacie obdobie"
0 0
uka uka

uka je offline (nepripojený) uka

hm, to je smutne, ale asi logicke. Takze len podat dodatocne DP a plati ako mulica. Dakujem velmi pekne ya odpoved.
0 0
ppalii ppalii

ppalii je offline (nepripojený) ppalii

Takze pokial podnikatel nemal ziadne pohladavky, ale iba zavazky k leasingovke tak nemusi podavat dodatocne danove priznanie pri prechode z JU na pausal vydavky???
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

ppalii Pozri príspevok
Takze pokial podnikatel nemal ziadne pohladavky, ale iba zavazky k leasingovke tak nemusi podavat dodatocne danove priznanie pri prechode z JU na pausal vydavky???

Nie.... .
0 0
Uľa Uľa

Uľa je offline (nepripojený) Uľa

Pri dodatočnom DP za rok 2006 sa dávajú aj účt. výkazy oMaZ a oPaV?? (ak hej, tak riadky záväzkov, keďže som o ich sumu upravila základ dane v DDP, budú nulové?).Ostala som v pomykove s tými výkazmi či sa ja tie podávajú alebo nie, pretože na nich je možnosť vyznačiť len riadne alebo opakované..... Vopred srdečná vďaka
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Uľa Pozri príspevok
Pri dodatočnom DP za rok 2006 sa dávajú aj účt. výkazy oMaZ a oPaV?? (ak hej, tak riadky záväzkov, keďže som o ich sumu upravila základ dane v DDP, budú nulové?).Ostala som v pomykove s tými výkazmi či sa ja tie podávajú alebo nie, pretože na nich je možnosť vyznačiť len riadne alebo opakované..... Vopred srdečná vďaka
Uľa,
a prečo podávaš dodatočné DP???
Je to rozdiel:
Ak podávaš dodatočné DP , lebo si urobila chybu v účtovníctve a máš z toho dôvodu rozdielne výkazy oproti pôvodnému účtovníctvu, tak áno dávaš aj nové výkazy

Ak podávaš dodatočné DP, lebo preskakuješ na paušálne výdavky....., tak prečo chceš opravovať "výkazy", veď tie sú VÝSLEDKOM účtovníctva a to nemáš rozdielne, len PRIAMO v DP upravuješ ZD.
0 0
Uľa Uľa

Uľa je offline (nepripojený) Uľa

Muška Pozri príspevok
Uľa,
a prečo podávaš dodatočné DP???
Je to rozdiel:
Ak podávaš dodatočné DP , lebo si urobila chybu v účtovníctve a máš z toho dôvodu rozdielne výkazy oproti pôvodnému účtovníctvu, tak áno dávaš aj nové výkazy

Ak podávaš dodatočné DP, lebo preskakuješ na paušálne výdavky....., tak prečo chceš opravovať "výkazy", veď tie sú VÝSLEDKOM účtovníctva a to nemáš rozdielne, len PRIAMO v DP upravuješ ZD.
Veď už som z toho celá mimo , ja prechádzam na paušálne výdavky, takže v tomto prípade si upravím základ dane o záväzky (pohľadávky som nemala) a vyplním oddiel XI kde uvediem rozdiel oproti riadnemu DP. A to bude asi všetko...
0 0
jurky jurky

jurky je offline (nepripojený) jurky

mozem podat DDP z toho dovodu, ze chcem za rok 2006 a r. 2007 prejst z preukazatelnych vydavkou na pausalne. Som nepodnikatel, FO, len prenajimam byt, rok 2008 uz budem do DP davat pausalne vydavky...
dajte radu, da sa to?
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
jurky Pozri príspevok
mozem podat DDP z toho dovodu, ze chcem za rok 2006 a r. 2007 prejst z preukazatelnych vydavkou na pausalne. Som nepodnikatel, FO, len prenajimam byt, rok 2008 uz budem do DP davat pausalne vydavky...
dajte radu, da sa to?
Za rok 2006 nebudeš dávať DDP, lebo v r. 2007 si neprechádzal na paušálne výdavky, chceš tak urobiť až za rok 2008. A čo tam vlastne chceš upravovať, možno ani nebude treba DDP, ak si nemal zásoby a neuhradené pohľadávky.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať