Zavrieť

Porady

Dodatočné daňové priznanie

Mám podať DDP za r.2005 v sume 7600,- ,poraďte mi,prosím,do ktoreého riadku mám túto sumu zapísať a či mám z tejto sumy odviezť 19 % daň ?
Usporiadat
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

Maňuša Pozri príspevok
Mám podať DDP za r.2005 v sume 7600,- ,poraďte mi,prosím,do ktoreého riadku mám túto sumu zapísať a či mám z tejto sumy odviezť 19 % daň ?
Dodatočné daňové priznanie sa vypisuje tak isto ako riadne, ale na prvej strane zaškrneš " dodatočné" a v oddieli XI. uvedieš rozdiely oproti riadnemu priznaniu?
0 0
Maňuša Maňuša

Maňuša je offline (nepripojený) Maňuša

teda sumu 7.600,- mám pripočítať k ZD za rok 2005 a tak vypočítať novú daň,dobré tomu rozumiem ?
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

Maňuša Pozri príspevok
teda sumu 7.600,- mám pripočítať k ZD za rok 2005 a tak vypočítať novú daň,dobré tomu rozumiem ?
Ano daň počítaš z opraveného daňového základu.
0 0
Maňuša Maňuša

Maňuša je offline (nepripojený) Maňuša

Ešte raz sa vrátm k môjmu prípadu : v r.2005 som viedla JÚ, z toho roku mi ostala pohľadavka,ktorá bola splatená v marci 2006. Za rok 2006 uplatňujem paušalne výdavky,pýtala som sa či mám podať DDP za r.2005,bolo mi tu povedané,že áno s tým vyplnením.Dnes som volala na DÚ a bolo mi povedané,že tá pohľadávka ,ktorá bola splatená v r.2006 je príjmom r.2006 aj pri zmene účtovníctva a DDP za r.2005 nemám podávať a položila mi tá pani telefón.Čo mám robiť,aké máte s tým skúsennosti ?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

A aby si vedela prečo to máš urobiť tak, ako ppíše Muška v priloženom nicku ešte doplním:

§ 17 ods.10/ Daňovník, ktorý zmenil spôsob uplatňovania výdavkov podľa § 19 na spôsob podľa § 6 ods. 10 alebo ak začal účtovať po období, v ktorom nebol účtovnou jednotkou, upraví základ dane podľa odseku 8 za zdaňovacie obdobie, ktoré predchádzalo tejto zmene.
0 0
Maňuša Maňuša

Maňuša je offline (nepripojený) Maňuša

Lenže podľa par.8 sa nevzťahuje na mňa nič,pretože ja nekončím podnikanie,ani atď.,nerozumiem potom tomu paragrafu ?
0 0
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

Maňuša Pozri príspevok
Lenže podľa par.8 sa nevzťahuje na mňa nič,pretože ja nekončím podnikanie,ani atď.,nerozumiem potom tomu paragrafu ?
Nekončíš podnikanie, ale menila si spôsob uplatňovania výdavkov.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Maňuša Pozri príspevok
Lenže podľa par.8 sa nevzťahuje na mňa nič,pretože ja nekončím podnikanie,ani atď.,nerozumiem potom tomu paragrafu ?
Preto som Ti v príspevku 8 doplnila ďalší odsek toho paragrafu, aby Ti nenapadla táto otázka , takže pečítaj a odsek 8 sa uplatní aj pri zmene spôsobu uplatňovania výdavkov
Naposledy upravil evina : 02.03.07 at 20:04
0 0
Maňuša Maňuša

Maňuša je offline (nepripojený) Maňuša

Poraď mičo by si robila na mojom mieste ? Tú informáciu o nepodaní DDP mi podala pracovníčka DÚ,ktorej odovzdávam DP už niekoľko rokov.Ďakujem.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Maňuša Pozri príspevok
Poraď mičo by si robila na mojom mieste ? Tú informáciu o nepodaní DDP mi podala pracovníčka DÚ,ktorej odovzdávam DP už niekoľko rokov.Ďakujem.
urobila by som dodatočné daňové priznanie. Vo vyššie uvedených príspevkochj máš citáciu zo zákona, a to hovorí za všetko. Bohužiaľ pracovníčka DÚ si zrejme "nespomenula" na uvedený paragraf
0 0
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

Maňuša Pozri príspevok
Poraď mičo by si robila na mojom mieste ? Tú informáciu o nepodaní DDP mi podala pracovníčka DÚ,ktorej odovzdávam DP už niekoľko rokov.Ďakujem.
Mám skúsenosť, že nie všetci pracovníci DÚ ovládajú všetky daňové zákony.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Maňuša, pozrela si správkyňa dane Tvoj výkaz o majetku a záväzkoch za r.2005, či nemáš zostatky pohľadávok, zásob a záväzkov, alebo to "strelila" len tak? Na DÚ nie sú povinní radiť, ale ak už radia tak nech radia poriadne alebo radšej vôbec. Vôbec sa tým nechcem dotknúť správcov dane, ktorí aj keď nie sú povinní radiť poradia a k tomu aj dobre.
0 0
Vianocka Vianocka

Vianocka je offline (nepripojený) Vianocka

veselá kopa
S.r.o.-čke bola v júni 2006 pripísaná na bankový účet čiastka 10 tis. Sk, ktorá bola zaúčtovaná ako neznáme inkaso. Nakoľko som preberala účtovníctvo tejto s.r.o.-čky v priebehu roka po inej účtovníckej firme, pátrala som po pôvode tohoto príjmu a konečne s úspechom, lebo sa mi podarilo zistiť, že sa jedná o preplatok z ročného zúčtovania za nájom a služby za rok 2005, o čom v roku 2005 nebolo účtované.

Na základe zistenej skutočnosti som interným dokladom preúčtovala túto sumu z "účtu neznámeho inkasa" na nákladový účet mínusom s analytickým členením, že sa jedná o predchádzajúce účtovné obdobie. Nakoľko išlo o vratku, účtovné náklady r. 2006 sa tým znížili.

A teraz nastáva otázka, či je nutné podať dodatočné daňové priznanie za rok 2005?
Môj názor je nasledovný, ale rada by som si ho potvrdila, resp. vyvrátila vašimi odbornými názormi, argumentami, resp. skúsenosťou s DÚ.

Môj názor: "Nie je potrebné podať dodatočné daňové priznanie za rok 2005 s úpravou o týchto 10 tis. Sk, nakoľko":
1) s.r.o.-čka vykázala za r. 2005 aj tak účtovnú aj daňovú stratu
2) výška 10 tis. Sk nie je významná voči celkovému objemu príjmov 14 mil. Sk v r. 2005 a zhruba aj v r. 2006
3) sumu mínus 10 tis. Sk nebudem uvádzať v daňovom priznaní za r. 2006 ako pripočitateľnú položku k základu dane, nakoľko, pokiaľ ju nechám, ovplyvní výsledok hospodárenia za rok 2006 tak, že zvýši základ dane r. 2006 (navyše spoločnosť aj tak nemusí platiť daň, nakoľko si umorí staré straty).

Súhlasíte????????????????????
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Vianocka Pozri príspevok
S.r.o.-čke bola v júni 2006 pripísaná na bankový účet čiastka 10 tis. Sk, ktorá bola zaúčtovaná ako neznáme inkaso. Nakoľko som preberala účtovníctvo tejto s.r.o.-čky v priebehu roka po inej účtovníckej firme, pátrala som po pôvode tohoto príjmu a konečne s úspechom, lebo sa mi podarilo zistiť, že sa jedná o preplatok z ročného zúčtovania za nájom a služby za rok 2005, o čom v roku 2005 nebolo účtované.

Na základe zistenej skutočnosti som interným dokladom preúčtovala túto sumu z "účtu neznámeho inkasa" na nákladový účet mínusom s analytickým členením, že sa jedná o predchádzajúce účtovné obdobie. Nakoľko išlo o vratku, účtovné náklady r. 2006 sa tým znížili.

A teraz nastáva otázka, či je nutné podať dodatočné daňové priznanie za rok 2005?
Môj názor je nasledovný, ale rada by som si ho potvrdila, resp. vyvrátila vašimi odbornými názormi, argumentami, resp. skúsenosťou s DÚ.

Môj názor: "Nie je potrebné podať dodatočné daňové priznanie za rok 2005 s úpravou o týchto 10 tis. Sk, nakoľko":
1) s.r.o.-čka vykázala za r. 2005 aj tak účtovnú aj daňovú stratu
2) výška 10 tis. Sk nie je významná voči celkovému objemu príjmov 14 mil. Sk v r. 2005 a zhruba aj v r. 2006 nepodala by som DDP využijúc tento bod
3) sumu mínus 10 tis. Sk nebudem uvádzať v daňovom priznaní za r. 2006 ako pripočitateľnú položku k základu dane, nakoľko, pokiaľ ju nechám, ovplyvní výsledok hospodárenia za rok 2006 tak, že zvýši základ dane r. 2006 (navyše spoločnosť aj tak nemusí platiť daň, nakoľko si umorí staré straty).

Súhlasíte????????????????????

. .
0 0
Maňuša Maňuša

Maňuša je offline (nepripojený) Maňuša

Marína ďakujem Ti veľmi pekne za rady.Ešte by som sa Ťa chcela opýtať ako je to s pokutou od DÚ ,keď v mojom prípade dôjde o navyšenie dane ?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Maňuša Pozri príspevok
Marína ďakujem Ti veľmi pekne za rady.Ešte by som sa Ťa chcela opýtať ako je to s pokutou od DÚ ,keď v mojom prípade dôjde o navyšenie dane ?
Píšeš, že zvyšuješ DZ o 7 600, to je rozdiel v dani 1444. Z toho Ti nevyrubia pokutu lebo je nižšia ako 500 SK
3 x 4,75% x 1 444 = 205 SK.
trojnásobok zákl. úrokovej sadzby NBS x rozdiel dane...
0 0
Maňuša Maňuša

Maňuša je offline (nepripojený) Maňuša

Ešte by som sa chcela opýtať,ten vzorec podľa ktorého si to vypočítala platí pre všetky DD pri FO ? Idem konečne vypísať DDP,tzn.,že opíšem všetko až do r. 40 napíšem sumu 7.600,- a spočítam v r.42 a do r. 69 už napíšem upravený ZD a ostatné položky budú vychádzať z toho ZD a od skutočnej dani odpočítam, už zaplatenú a tú uhradím / je to tak aj keď som využila daňový bonus 5000,- ?
0 0
Maňuša Maňuša

Maňuša je offline (nepripojený) Maňuša

Ako sa dostanem k DP za r.2005 ? V Krose som si otvorila DP za r.2005 ale nemôžem tam zaškrtnúť DDP.Ďakujem za radu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať