Zavrieť

Porady

Od akej hodnoty sa treba zaregistrovat v clen. krajinach?

Dobry den sa praje,
poradte prosim. Sme sro, niesme platci DPH. Ideme dodat tovar do Finska (dovoz z Indie). Hodnota tovaru nieje velka, urcite nepresiahne hodnotu, aby sme sa registrovali vo Finsku pre DPH. Je ale nutne zaregistrovat sa tam (kvoli niecomu inemu)? Alebo budeme fungovat s nasim ICO? Neviete mi poradit, kde ziskam informacie od akej hodnoty sa je nutne registrovat pre DPH v clenskych krajinach? Ako sa to robi a ako dlho to trva? Mozeme byt zaregistrovany pre DPH vo Finsku a na Slovensku byt neplatcovia?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Mam otazku: v akych pripadoch sa musi slovenska firma (exporter) registrovat pre DPH aj v inej krajine EU, ak je platcom DPH na Slovensku?

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Prepacte - nezvyknem nejako urgovat odpovede, ale naozaj sa tu nenajde nikto, (danovi poradcovia?) kto by vedel, kedy sa slovensky platca DPH musi registrovat aj v inom clenskom state EU??

    Diky moc.

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Dakujem za link, moc z toho nie som mudry, ale vychadza mi z toho, ze sa to tyka predovsetkym dovozcov tovaru v jednotlivych clenskych krajinach a ked my dodavame napr. do Nemecka platcovi DPH, tak by malo asi stacit, ze sme registrovani na Slovensku.

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Citujem z prvého príspevku v priloženom linku.

    Dobrý deň, poprosila by som o radu, sme firma ktorá vyváža tovar do
    ČR platiteľovi DPH, jedná sa o dosť veľké čiastky v Sk, je nejaká hranica obratu z tohto vývozu,po prekročení ktorej nám vzniká povinnosť registrácie v ČR. Tento vývoz dávam podľa par. 43 do daňového priznania.

    Nie je. Nezabudni to dávať aj do súhrného výkazu.

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Diky, ja som si myslel, ze je to tak, ze by nasa SK registracia mala stacit. Ale - dnes clovek nikdy nevie. Napriklad prave som sa v inej teme dozvedel, ze na riadenie firemneho auta mi nestaci vodicak...

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    misomiso Pozri príspevok
    Mam otazku: v akych pripadoch sa musi slovenska firma (exporter) registrovat pre DPH aj v inej krajine EU, ak je platcom DPH na Slovensku?
    Napríklad vtedy, keď nadobudne tovar v inom členskom štáte a nie v tuzemsku, alebo miestom dovozu tovaru je iný členský štát EÚ ako Slovensko (bližšie § 18). Ak sa jedná o bežné dodanie v rámci EÚ tovaru vo vlastníctve slovenského subjektu s prepravou zo Slovenska odberateľovi do iného členského štátu EÚ, vtedy nemá žiadne povinnosti spojené s registráciou v inom ČŠ EÚ.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Jana Acsová Pozri príspevok
    Napríklad vtedy, keď nadobudne tovar v inom členskom štáte a nie v tuzemsku, alebo miestom dovozu tovaru je iný členský štát EÚ ako Slovensko (bližšie § 18). Ak sa jedná o bežné dodanie v rámci EÚ tovaru vo vlastníctve slovenského subjektu s prepravou zo Slovenska odberateľovi do iného členského štátu EÚ, vtedy nemá žiadne povinnosti spojené s registráciou v inom ČŠ EÚ.
    Samozrejme, aby sa jednalo o intrakomunitárne dodanie odberateľ musí byť osobou identifikovanou pre daň v inom členskom štáte a dodávateľ platiteľ v tuzemsku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.