Zavrieť

Porady

Refakturácia SC

Zamestnanci našej spoločnosti boli na SC v Rusku. Jednali o kontrakt pre ďalšiu dcérsku spoločnosť. Dcér.spoločnosti sme vyfakturovali vzniknuté náklady pri SC ako je parkovné, ubytovanie, diety, vreckové. Faktúrovali sme správne, ak sme faktúrovali s DPH? Nejedná sa v tomto prípade o prechodné položky podľa § 22 ods.3 dph?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    Mne bolo povedané na školení, že sa jedná čisto o finančné vyrovnanie a prefakturácia je bez DPH. Ale na papieri mi to nik nedal.

    Riky je offline (nepripojený) Riky

    Riky
    Ďakujem za reakciu. Ja to potrebujem vedieť na 100% ako to teda vlastne je s refakturáciami. Hladal som aj tu na porade ale nič som k tomuto nenašiel. Môhol by sa ešte niekto vyjadriť k mojej otázke?

    Riky je offline (nepripojený) Riky

    Riky
    Prosííííííím, nikto to nevie? Ide o SC do Ruska. Rusko nie je členom EÚ a zaplatená daň v Rusku bol nákladom spol. Mám teda pravdu, ak sa refakturujú náklady SC bez dph? Prosím poraďte, určite máte skúsenosti aj ostatní.
    človiečik Vladimír Ozimý
    neviem ako to je v rámci konsolidovaného celku ale mi v zmluve máme tiež s odberateľmi že im bude faktúrovať náklady na sl. cestu to jest ubytovanie a diety...a fakturújeme to normálne s DPH...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.