Zavrieť

Porady

DP a nedaňové náklady

chcem poradiť s jednou vecou.
Ide o nedaňové náklady. V DP sa uvádzajú do kolonky výdavky (spolu s ostatnými) a potom následne ako pripočítateľná položka, alebo sa do výdavkov nezapočítavajú??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    accad je offline (nepripojený) accad

    accad
    ajacik
    chcem poradiť s jednou vecou.
    Ide o nedaňové náklady. V DP sa uvádzajú do kolonky výdavky (spolu s ostatnými) a potom následne ako pripočítateľná položka, alebo sa do výdavkov nezapočítavajú??
    V daňovom priznaní FO alebo PO osoby?

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    ide o FO ...............
    (tie bodky su tam kvoli tomu, lebo som napísala prísliš krátku odpoved a nechcelo mi to inak zobrať :-))

    rene je offline (nepripojený) rene

    rene
    Ja by som ich už pri účtovaní zaradila medzi výdavky neovplyvňujúce DZ a do priznania ich už potom nedávala.

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    ja si tiež myslím že do DP by ísť nemali, ale chcela som počuť aj názor niekoho iného (možno skúsenejšieho ako ja) :-)

    ik-a je offline (nepripojený) ik-a

    ik-a
    ajacik
    chcem poradiť s jednou vecou.
    Ide o nedaňové náklady. V DP sa uvádzajú do kolonky výdavky (spolu s ostatnými) a potom následne ako pripočítateľná položka, alebo sa do výdavkov nezapočítavajú??
    To je ak FO uctuje v podvojnom uctovnictve. Ak v jednoduchom, tak nedanove vydavky ti nevstupuju do DP.

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    ik-a
    To je ak FO uctuje v podvojnom uctovnictve. Ak v jednoduchom, tak nedanove vydavky ti nevstupuju do DP.
    Nie je mi to z tvojej odpovede celkom jasné. Účtuje v PU.

    ik-a je offline (nepripojený) ik-a

    ik-a
    Fyzicka osoba podnikatel moze viest uctovnictvo aj podvojne. Vtedy vycisluje zaklad dane ako vynosy minus naklady. Tak dostane zaklad dane pred zdanenim a ten upravuje o polozky zvysujuce alebo znizujuce. Je na podnikatelovi ako sa rozhodne viest uctovnictvo. Zakon mu to povoluje. Su ale pripady FO, kedy musi viest podvojne uctovnictvo napr. FO zapisana v Obchodnom registri.

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    dakujem za rozsiahlu odpoved,ale asi som sa zle vyjadrila.
    mna zaujima len to, či sa nedaňové náklady V DP sa uvádzajú do kolonky výdavky (spolu s ostatnými) a potom následne ako pripočítateľná položka, alebo sa do výdavkov nezapočítavajú?? a účtuje v PU :-)

    ik-a je offline (nepripojený) ik-a

    ik-a
    Ak uctuje v PU, tak vycislis zaklad dane aj s tymi nedanovymi a potom ich priratas alebo odratas.

    DP a nedaňové náklady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.