Zavrieť

Porady

MV - zaradiť alebo nezaradiť?

Dobry deň,
chcela by som sa spytať, či pre začínajúceho živnostníka je výhodnejšie motorové vozilo do obchodného majetku zaradiť alebo nezaradiť. Moja živnosť by mala taký charakter, že sídlo by som mala doma a za klientmi by som chodila - takže skoro celý deň na cestách. ja som už o tejto téme čítala niečo - náhrady, daňové výdavky, opravy auta, čo sa môže dávať do nákladov a čo nie.... chcela by som len vedieť, aké hľadiská treba sledovať pri rozhodovaní sa, či zaradiť alebo nie? Čo sa oplatí viac? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Napr.následný predaj auta,ak bolo zaradené v majetku oslobod.od dani z príjmu pri predaji je až po 5 rokoch od vyradenia z majetku.Pri zarad.aute dávaš do nákladov všetky opravy,údržby,odpisy atď.Pri nezaradenom vlastnom aut.paušál.náhr.6,20 za km a spotrebu PL,daň z MV.Paušál zahrňa aj opravy a údržby atď.

    MV - zaradiť alebo nezaradiť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.