Zavrieť

Porady

Dovolenka

Chcem sa uistiť či som správne vypočítala nárok na dovolenku zamestnanec zamestnaný od 1.02.2007 do 17.04.2007 t.j 52 pr. dni 52/22 t.j 2,5dni dovolenky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Má nárok na 2/12 z jeho ročného nároku. Za každých odpracovaných 22dní jednu dvanástinu.

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    zsazsula Pozri príspevok
    Chcem sa uistiť či som správne vypočítala nárok na dovolenku zamestnanec zamestnaný od 1.02.2007 do 17.04.2007 t.j 52 pr. dni 52/22 t.j 2,5dni dovolenky

    Takýto výpočet som ešte nevidel. Aj keď nevylučujem, že výsledok môže byť správny. Na posúdenie správnosti tu však chýbajú niektoré podstatné údaje. Ak ide o "štandardný" prípad (celoročný nárok 4 týždne; pracovný týždeň 5 dní), výpočet je určite nesprávny.

    Odporúčam hľadať. K tejto otázke je tu napísaných niekoľko stovák príspevkov a otvorených niekoľko desiatok tém.

    zsazsula je offline (nepripojený) zsazsula

    zsazsula
    Už som si prešla ohľadom dovoleniek všetke príspevky asi 50x ale ja neviem prečo mam z toho úplný zmätok neviem to pochopiť nemohli by ste mi pomôcť sorry.......................

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    zsazsula Pozri príspevok
    22 dni nároku na rok a 8 hPČ
    22 dní?
    To je koľko pracovných týždňov?

    Otázka ohľadom pracovného času smerovala k štandardnému počtu pracovných dní v priebehu pracovného týždňa. Počet hodín počas jedného pracovného dňa je nepodstatný.

    Naposledy upravil endrju : 24.04.07 at 18:11

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zsazsula Pozri príspevok
    22 dni nároku na rok a 8 hPČ
    22 nemôže byť nijakovsky, základná výmera dovolenky za KR je buď 20, alebo 25 dní, potom nárok má 25, alebo 20/12*2.

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    zsazsula Pozri príspevok
    Chcem sa uistiť či som správne vypočítala nárok na dovolenku zamestnanec zamestnaný od 1.02.2007 do 17.04.2007 t.j 52 pr. dni 52/22 t.j 2,5dni dovolenky
    Nárok na dovolenku nemá žiadny, pretože nespĺňa podmienku 60 odpracovaných dní. Môžeš mu pri skončení pracovného pomeru len preplatiť dovolenku za každých odpracovaných 22 dní 1/12 z ročného nároku. V Tvojom prípade sú to 3 dni dovolenky, ktoré mu preplatíš.
    Naposledy upravil jamis : 24.04.07 at 18:42

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    jamis Pozri príspevok
    ... za každých odpracovaných 22 dní 1 deň dovolenky...
    Z akého predpisu vyplýva toto tvrdenie?

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    endrju Pozri príspevok
    Z akého predpisu vyplýva toto tvrdenie?
    Prepáč, opravila som sa...zasa som bola myšlienkami niekde inde.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.