Zavrieť

Porady

povinnosti pri zmene sídla spoločnosti

Vie mi niekto poradiť aké nahlasovacie povinnosti má spoločnosť pri zmene sídla? Zmena je už zapísaná v OR. Stačí to listom oznámiť DU alebo je na to nejaké špeciálne tlačivo. A je na to nejaká lehota? V tomto prípade dochádza aj ku zmene DU z DU BA IV. na DU BA II. Predpokladám, že to treba oznámiť bankám, SP a ZP a samozrejme obchodným partnerom. Alebo ešte niečo?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Nie je na takúto zmenu špeciálne tlačivo. Na DÚ stačí napísať listom zmenu sídla spoločnosti a je potrebné aj doložiť výpis z OR. DÚ si medzi sebou spis spoločnosti prepošlú.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    + živnost. úrad, kde treba priložiť nájomnú zmluvu, obsahujúcu aj súhlas prenajímateľa so sídlom spoločnosti (pokiaľ ide o sídlo v prenajatých priestoroch) .

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    Spoločnosť mení sídlo z BA do B.Bystrice čiže nastane aj zmena v príslušnosti k DÚ a poisťovniam. Stačí na doterajšiu pobočku nahlásiť zmenu sídla a oni si už spis pošlú na pobočku do B. Bystrice? Viem že DÚ to tak robí ale pri Sociálnej poisťovni a zdravotnej si nie som istá. Môžete mi to potvrdiť?

    Predpokladám že pokiaľ posielame na Sp elektronicky výkazy aj prihlášky tak to elektronické zasielanie a grid kartu tiež nemusíme meniť

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Do pôvodnej pobočky SP si nahlásiš zmenu týkajúcu sa zmeny sídla, doložíš si tam fotokópiu výpisu z OR. Oni by si to mali preposlať, ale moja skúsenosť bola taká, že firma fungovala 3 mesiace na novej adrese a pôvodná SP spis nepreposlala a nová SP mi vracala všetky výkazy a registračné listy. Pobočky SP sa nevedeli medzi sebou dohodnúť. Nakoniec som to riešila tak, že som im prefotila nahlásenie zmeny sídla a pani v SP mi to po tých 3 mesiacoch začala akceptovať.

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    mysimis Pozri príspevok
    Do pôvodnej pobočky SP si nahlásiš zmenu týkajúcu sa zmeny sídla, doložíš si tam fotokópiu výpisu z OR. Oni by si to mali preposlať, ale moja skúsenosť bola taká, že firma fungovala 3 mesiace na novej adrese a pôvodná SP spis nepreposlala a nová SP mi vracala všetky výkazy a registračné listy. Pobočky SP sa nevedeli medzi sebou dohodnúť. Nakoniec som to riešila tak, že som im prefotila nahlásenie zmeny sídla a pani v SP mi to po tých 3 mesiacoch začala akceptovať.
    Mne sa najviac pači že keď chce človek zistiť bližšie info a volá na pobočku tak sa proste nedovolá.
    Ďakujem za informácie, dúfam že nebude problém kedže RLFO aj výkazy sa už posielajú elektronicky a predpokladám že to majú nejako centrálne. No uvidím, ale pre istotu asi pošlem opis zmeny adresy aj na sídlo pobočky kde budeme patriť odteraz.

    povinnosti pri zmene sídla spoločnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.