Zavrieť

Porady

Predaj prenajatej DHM.

Ahojte, prosím Vás o radu. Minulý rok sme dali do prenájmu stroj . TEraz si rzmysleli,že si stroj chcú nechať, s tým aby sme im sumu, ktorú už zaplatili (nájom) premietli do ceny stroja a oni zostávajúcu sumu doplatia. Zostávajúca suma je ale o hodne nižšia ako zostatková cena stroja. Prosím Vás ako to mám naúčtovať a môžeme to vôbec tak urobiť? Ďakujem. GABi
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ja tomu nerozumiem , nájomné je nájomné ....a predaj stroja je vec dohodnutej kúpnej ceny mimo nájmu . Vy nakoniec zistíte , že počas prenájmu stroja , Vám pomaličky splácali kúpnu cenu .

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Pozrite sa hlavne do nájomnej zmluvy, aké máte podmienky a či ste sa zmluvne dohodli, že je možné uhradiť cenu skôr, pred ukončením nájmu.
    ďalej akú tam máte dobu nájmu, ....., či vôbec nedochádza k poruseniu podmienok zo strany nájomcu..

    gabi2 je offline (nepripojený) gabi2

    gabi2
    No Zita5 presne tak to je. Prenájmom stroja nám vlastne splácali kúpnu cenu. Šéf to tak chce nechať lebo ešte majú záujem kúpiť ďalšie ( náš zákazník náš pán) ale ja neviem čo s tým.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    gabi2 Pozri príspevok
    No Zita5 presne tak to je. Prenájmom stroja nám vlastne splácali kúpnu cenu. Šéf to tak chce nechať lebo ešte majú záujem kúpiť ďalšie ( náš zákazník náš pán) ale ja neviem čo s tým.
    Teoreticky áno "Náš zákazník náš pán " ale všetko v medziach zákona , aby to nebolo tak , že cena strojného zariadenia sa vedome akože rozpúšťa do ceny nájmu a zvyšok je pod 30 000 Sk a tým sa to dostane do výdavkov OVZ u kupujúceho . Tak ako tu už bolo spomenuté , treba veľmi dobre preštudovať nájomnú zmluvu ,k čomu sa obe zmluvné strany zaviazali , ako prebiehali platby za nájom stroja a podobne .

    Mne osobne sa to zdá špekulatívne ,nakoľko sa to veľmi kombinuje , možno sa mýlim , ale mne to tak pripadá . Tým sa nechcem nikoho dotknúť , to je čiste len moja intuícia vychádzajúca zo zadania otázky , z čoho vyplýva aj môj príspevok .

    Ja ak budem prenajímať stroj , tak za cenu dohodnutého nájomného a po skončení nájmu , ak sa rozhodnem stroj predať , tak sa budem snažiť ho predať tak , aby som mala zisk aj z nájmu ale aj z možného predaja stroja . Ak by nájomca moju cenu nerešpektoval a zdala by sa mu vysoká , tak stroj predám ďalšiemu záujemcovi za dohodnutú cenu ....a nemusím kalkulovať odpočítavaním ceny z nájmu .
    Naposledy upravil Zita5 : 25.04.07 at 13:15

    Predaj prenajatej DHM.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.